لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۱۸ جوزا ۱۳۹۹ کابل ۰۲:۰۵

طیاره مسافربری پاکستان در شهر کراچی سقوط کرد


مقام‌های پاکستان می‌گویند، یک طیارۀ مسافربری با ۱۰۷ سرنشین در نزدیک یک منطقۀ مسکونی شهر کراچی در جنوب این کشور، سقوط کرده است.

ادارۀ هوانوردی پاکستان در یک اعلامیه گفته است، این طیاره از شهر لاهور عازم كراچی بود و لحظاتی قبل از فرود آمدن در میدان هوایی محمد علی جناح، در شهر کراچی سقوط کرده است.

عبدالستار سخنگوی شرکت هوایی بین المللی پاکستان (PIA) تأیید کرده که این طیاره متعلق به آنها بوده و با ۹۹ مسافر و هشت عملۀ پرواز سقوط کرده است. به گفتۀ وی در مورد این رویداد تحقیق می‌شود.

وسیم اختر شاروال کراچی که در محل رویداد به رسانه ها معلومات می‌داد، گفته است، همه سرنشینان این طیاره کشته شده اند.

خسارات ناشی از سقوط طیاره مسافربری در شهر کراچی پاکستان
خسارات ناشی از سقوط طیاره مسافربری در شهر کراچی پاکستان

عرفان ختک خبرنگار تلویزیون خیبر به رادیو مشال رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی گفت، خیلی احتمال دارد این طیاره به دلیل عوارض تخنیکی سقوط کرده باشد: "گفته می شود، تایر های این طیاره باز نمی‌شدند و پیلوت خواست دوباره ارتفاع بگیرد و دلیل آنرا بیابد، زمانیکه طیاره اوج گرفت، آتشسوزی در آن رخداد و روی منازل مردم سقوط کرد."

پاکستان از دو روز به اینسو پروازهای داخلی را به مناسبت عید سعید فطر از سر گرفت. این پروازها به خاطر شیوع ویروس کرونا متوقف شده بود.

به نوشتۀ آژانس خبری اسوشیتد پرس، عمران خان صدراعظم پاکستان از طریق تویتر نوشته که از حادثۀ سقوط طیارۀ پی.آی.ای شوکه و ناراحت شده، دعا و تسلیتش را به خانواده های قربانیان می‌رساند.

به گفتۀ صدراعظم پاکستان تحقیقات فوری در مورد این رویداد آغاز خواهد شد.

شماری از رهبران کشورها به شمول محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان نیز با قربانیان این رویداد ابراز همدردی کرده اند.

ادارۀ مطبوعاتی اردوی پاکستان در بیانیه‌ای اعلام کرده که نیروی واکنش سریع اردو و نیروی های شبه نظامی ایالت سند نیز به خاطر همکاری با عملیۀ نجات ادارۀ ملکی، به محل رویداد رسیده اند. پولیس و اردوی پاکستان محل رویداد را محاصره کرده اند.

در برخی گزارش‌ها گفته شده، در نتیجۀ سقوط این طیاره مسافربری، شماری از منازل مسکونی و چندین واسطۀ نقلیه در منطقۀ فقیر نشین و خیلی مزدحم "مدل کالونی" نیز تخریب شده است.

ادارۀ هوانوردی پاکستان پس از این رویداد، حالت اضطراری را در میدان هوایی بین‌المللی شهر کراچی اعلام کرده است.

به اساس گزارش رادیو پاکستان این طیاره از نوع "ایربس ای ۳۲۰" بوده است. شرکت ایربس تا هنوز در مورد این رویداد چیزی نگفته است.

XS
SM
MD
LG