لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
شنبه ۲۵ اسد ۱۳۹۹ کابل ۰۹:۲۵

کاروان زهر

۲۵ قاچاقبر مواد مخدر محکوم به مجازات شدند

آرشیف

بیش از بیست قاچاقبر مواد مخدر محاکمه و محکوم به مجازات شدند.

خالد موحد سخنگوی مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مواد مخدر به رادیو آزادی گفت، محاکم این مرکز ۲۵ قاچاقبر مواد مخدر را طی جلسات علنی از چهار سال الی بیست سال حبس تنفیذی محکوم به مجازات کرد.

او گفت: "ارگان های امنیتی محکومین را در ارتباط به قاچاق ۳۱ کیلوگرام هیرویین، بیش از هژده کیلوگرام مورفین، شصت کیلوگرام تریاک، ۱،۱۱۳ کیلوگرام چرس، ده کیلوگرام شیشه از نقاط مختلف کشور دستگیر کرده بودند."

به گفته آقای موحد در هفته که گذشت نیز ۲۸ مظنون به قاچاق مواد مخدر از سوی نهادهای امنیتی به این مرکز معرفی شدند و دوسیه های آنان تحت بررسی قرار دارد.

تازه‌ترین خبرهای روز را این‌جا دنبال کنید

زین العابدین: از خاطر مواد مخدر دست به دزدی زدم

آرشیف

زین العابدین ۲۸ ساله باشنده ولایت کنر که در ایران به مواد مخدر معتاد شده می‌گوید، از هفت سال بدین‌سو به مواد مخدر معتاد است و اکثریت وقت فقط به نشه فکر می‌کند.

اینکه زین العابدین به دلیل استفاده از مواد مخدر با کدام مشکلات روبرو شده، در این باره به محمد ایاز ترنک قصه کرده است.

please wait

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00
لینک مستقیم


پولیس بلخ ۶۱۷۵ لیتر مشروبات الکلی را ضبط کرد

آرشیف

بیش از شش هزار لیتر مشروباط الکلی در ولایت بلخ بدست پولیس افتاد.

عادل شاه عادل سخنگوی قوماندانی امنیه بلخ به رادیو آزادی گفت، در عملیاتی که توسط پولیس سرحدی به همکاری کارمندان امنیت ملی در بندر حیرتان انجام شد، در جریان آن بیش از ۶۱۷۵ لیتر مشروبات الکلی به دست این نیروها افتاد.

این مشروبات الکلی که در بین بوری های لوبیا جابجا شده بود، قرار بود توسط یک لاری از کشور ازبیکستان به افغانستان قاچاق شود.

پولیس از قاچاق هیرویین به ولایت کندز جلوگیری کرد

آرشیف

دو تن هنگام قاچاق هیرویین به کندز دستگیر شدند.

هجرت‌الله اکبری سخنگوی قوماندانی امنیه کندز به رادیو آزادی گفت، پولیس مبارزه با مواد مخدر این ولایت به تاریخ ۱۴ اسد هنگام بازرسی بدنی افراد، دو تن را که بیش از یک کیلوگرام هیرویین را با استفاده از ۵۹ کپسول در بطن های شان جاسازی کرده بودند، دستگیر کردند.

بیش از ۳ صد کیلوگرام مواد مخدر و مواد کیمیاوی در کنر و خوست ضبط شد

آرشیف

بیش از سه صد کیلوگرام مواد مخدر و مواد کیمیاوی در ولایات کنر و خوست ضبط شد.

در خبرنامه وزارت امور داخله افغانستان آمده است، در عملیات نخست که توسط پولیس مبارزه علیه مواد مخدر در ولسوالی نورگَل ولایت کنر انجام شد، ۲۷۵ کیلوگرام مواد کیمیاوی پوتاشیم کلوراید و بیش از ۲۹ کیلوگرام تریاک به دست این نیروها افتاد.

در عملیات دوم که در ولسوالی دومنده ولایت خوست انجام شد، ۶۴ کیلوگرام چرس به دست این نیروها افتاد.

دو تن به اتهام قاچاق این مواد دستگیر شده اند.

پولیس بدخشان هیرویین و مشروبات الکلی را ضبط کرد

آرشیف

پولیس بدخشان از قاچاق هیرویین و مشروبات الکلی به این ولایت جلوگیری کرد.

ثناالله روحانی سخنگوی قوماندانی امنیه بدخشان به رادیو آزادی گفت، پولیس مبارزه با مواد مخدر این ولایت به تاریخ ۱۴ اسد با اجرای عملیات در ولسوالی کوف آب، ۵۰ کیلوگرام هیرویین را که قرار بود به این ولایت قاچاق شود، ضبط کرد.

او گفت: "همچنان طی یک عملیات دیگر مقدار ۲۸ لیتر مشروبات الکلی که از ولایت کندز به ولایت بدخشان قاچاق می‌گردید، در دروازه شهری فیض آباد کشف و ضبط شده و در پیوند به قضیه یک تن مظنون تحت نظارت پولیس قرار دارد."

پولیس بدخشان گفت که سه تن به اتهام قاچاق این مواد دستگیر شده اند.

صدها قرص نشه‌آور هنگام قاچاق به ولایت بلخ ضبط شد

آرشیف

و رویداد اخیر هفته نیز این که، صدها قرص نشه آور هنگام قاچاق به ولایت بلخ ضبط شد.

جاوید بشارت سخنگوی قوماندانی امنیه بغلان به رادیو آزادی گفت: "دو تن که می‌خواستند ۸۸۰ قرص نشه‌آور تابلیت کا(K) را از کابل به ولایت بلخ قاچاق کنند، از سوی پولیس مبارزه با مواد مخدر ولایت بغلان هنگام تلاشی وسایط در ساحه کمربند شَمَرق و کلوپ نساجی شهر پلخمری ضبط شد.

قابل یادآوری است که در این اواخر قاچاق تابلیت‌های نشه‌آور از مرکز به ولایات شمال کشور افزایش یافته است.

دستگیری بیش از ده قاچاقبر و فروشنده مواد مخدر در شهر کابل

آرشیف

بیش از ده قاچاقبر و فروشنده مواد مخدر در شهر کابل دستگیر و دکان‌های فروش مواد مخدر آنان مسدود شدند.

فرامرز فردوس سخنگوی قوماندانی امنیه کابل به رادیو آزادی گفت که پولیس مبارزه با مواد مخدر با اجرای عملیات در منطقه بنایی شهر کابل، یک هزار و ۸۰۰ لیتر مشروبات الکولی، بیش از هفت هزار قرص نشه‌آور تابلیت کا، مقداری چرس، بیش از هفت صد هزار افغانی، بیش از هفت هزار دالر امریکایی و بیش از دو صد هزار کلدار پول نقد را بدست آوردند.

دوازده تن به اتهام قاچاق، نگهداری و فروش این مواد دستگیر و دکان‌های آنان مسدود گردید.

کشف و ضبط نزیک به ۵۰ کیلوگرام مواد مخدر در سه ولایت افغانستان

عملیات شبانۀ پولیس و تخریب کارخانۀ هیرویین در بدخشان

نزیک به پنجاه کیلوگرام مواد مخدر طی سه عملیات در سه ولایت کشور به‌دست پولیس افتاد.

محمد منصور عنابی سخنگوی والی پنجشیر به رادیو آزادی گفت که پولیس پنجشیر به تاریخ هفت اسد ۳۰ کیلوگرام چرس را که قرار بود با استفاده از یک موتر باربری از پنجشیر به کابل قاچاق شود، ضبط کرد. در عملیات دوم که در مرکز ولایت خوست اجرا شد، پنج کیلوگرام چرس توسط پولیش کشف شد. در اقدام سوم، پولیس جوزجان هنگام تلاشی وسایط، نزدیک به پنج کیلوگرام چرس را از یک موتر سراچه کشف کرد.

هفت تن به اتهام این سه قضیه قاچاق مواد مخدر دستگیر و به مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مواد مخدر معرفی شدند.

ضبط شدن بیش از ۱۰۰ کیلوگرام تریاک در نیمروز

ضبط شدن بیش از ۱۰۰ کیلوگرام تریاک در نیمروز

بیش از یک صد کیلوگرام تریاک در ولایت نیمروز ضبط شد.

در خبرنامه قوماندانی امنیه ولایت نیمروز آمده است، پولیس مبارزه با مواد مخدر این قوماندانی به تاریخ شش اسد با اجرای عملیات بر یک منزل در شهر زرنج، ۱۱۰ کیلوگرام تریاک را که جهت قاچاق آماده گردیده بود، کشف و ضبط کرد.

کسی به اتهام نگهداری و قاچاق این مواد دستگیر نشده است.

بیش از ۶۰ کیلوگرام مواد مخدر در بدخشان بدست آمده است

آرشیف

بیش از ۶۰ کیلوگرام مواد مخدر از یک منزل در بدخشان بدست آمد.

ثناالله روحانی سخنگوی قوماندانی امنیه بدخشان به رادیو آزادی گفت: "پولیس بدخشان عملیاتی را در ولسوالی خاش بالای محلات نگهداری مواد مخدر انجام داد که در جریان آن ۶۱ کیلو گرام چرس از دو منزل مسکونی به‌دست این نیروها افتاد."

او افزود: "امروز طی یک عملیات از سوی پولیس مبارزه با مواد مخدر ولایت بدخشان، مقدار ۶۱ کیلو گرام مواد مخدر بنام چرس را از دو منزل مسکونی در ولسوالی خوش ولایت بدخشان کشف و ضبط نموده اند."

قابل یادآوری است که در این اواخر قاچاق چرس در مناطق شمال شرقی کشور بیشتر شده است.

ولایت میدان وردک عاری از کشت بته های نشه آور اعلان شد 

ولایت میدان وردک در نقشه افغانستان

ریاست زراعت ولایت میدان وردک اعلان کرد که در سال ۲۰۱۹ میلادی هیچ نوع بته نشه آور در این ولایت کشت نشده بود و بررسی های آنان نشان می‌دهد که در سال جاری نیز این ولایت عاری از کشت کوکنار و سایر بته های نشه آور است.

در برنامه مشترکی که به همین مناسبت از سوی ریاست زراعت میدان وردک و برخی نهادهای مدنی برگزار شده بود، فعالان مدنی این ولایت از حکومت خواستند تا از راه کمک با دهاقین تلاش کند که در سال‌های آینده نیز جلو کشت بته های نشه آور در این ولایت گرفته شود.

۲۵ کیلوگرام مواد مخدر در ولایت پنجشیر ضبط شد

آرشیف

بیش از بیست کیلوگرام مواد مخدر در ولایت پنجشیر ضبط شد.

محمد منصور عنابی سخنگوی والی پنجشنیر به تاریخ ۲۵ سرطان به رادیو آزادی گفت، ۲۵ کیلو و پنجصد گرام چرس که در یک موتر کرولا جاسازی شده و قرار بود از ولایت پنجشیر به کابل قاچاق شود، هنگامی بازرسی وسایط در مرکز ولایت پنجشیر کشف و ضبط شد.

راننده موتر به اتهام قاچاق این مواد دستگیر شده است.

پولیس بدخشان از قاچاق هیرویین جلوگیری کرد

آرشیف، ضبط مواد مخدر توسط پولیس

از قاچاق هیرویین از ولایت بدخشان به ولایت کندز جلوگیری شد.

ثناالله روحانی سخنگوی پولیس بدخشان در صحبت با رادیو آزادی گفت، پولیس به تاریخ ۲۵ سرطان ده کیلوگرام هیرویین را از یک موتر بدست آورد.

این مواد که از یک ولسوالی ولایت بدخشان در یک موتر بارگیری شده بود، قرار بود به ولایت کندز قاچاق شود و راننده موتر به اتهام قاچاق آن دستگیر شده است.

پولیس ده‌ها کیلوگرام مواد کیمیاوی را در ننگرهار ضبط کرد

آرشیف

پولیس خاص مبارزه با مواد مخدر با انجام عملیات در ننگرهار ده‌ها کیلوگرام مواد کیمیاوی را ضبط کرد.

اسدالله یادگاری سخنگوی معینیت مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله به رادیو آزادی گفت: "قطعات خاص پولیس مبارزه علیه مواد مخدر با انجام عملیات در ناحیه چهارم شهر جلال آباد، (۵۰) بوری مواد کیمیاوی امونیم کلوراید را که در داخل یک سرای جاسازی شده و قرار بود جهت تولید مواد مخدر به ولسوالی‌های ولایت ننگرهار قاچاق شود، ضبط کردند."

دو تن به اتهام قاچاق و نگهداری این مواد کیمیاوی دستگیر و جهت تحقیقات بیشتر به کابل منتقل شده‌اند.

بیشتر "لود" شود

XS
SM
MD
LG