لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
شنبه ۲۵ اسد ۱۳۹۹ کابل ۰۴:۱۴

حسن روحانی: حدود ۲۵ میلیون ایرانی به ویروس کرونا مبتلا شده اند


آرشیف، کارکنان صحی در حال ارائه خدمات به بیماران مبتلا به ویروس کرونا در یکی از شفاخانه های ایران.

رئیس جمهور ایران براساس یک بررسی تازۀ وزارت صحت این کشور تخمین نموده که حدود ۲۵ میلیون ایرانی به ویروس کرونا مبتلا شده اند. ایران۸۱.۸میلیون نفوس دارد.

حسن روحانی دیروز(شنبه ۱۸ جولای) در نشست که از طریق تلویزیون دولتی ایران نشر شد، گفت: "تخمین ما بر اینست كه تا کنون۲۵ میلیون ایرانی به این ویروس مبتلا شده اند و تقریباً حدود ۱۴،۰۰۰ هم جان‌های عزیز‌شان را در این مدت از دست داده اند."

به گفته رئیس جمهور ایران، احتمال دارد بین ۳۰ تا ۳۵ میلیون تن دیگر در معرض خطر قرار داشته باشند.

به گفته رئیس جمهور ایران، بیش از ۲۰۰ هزار تن به شفاخانه‌های این کشور بستری شده اند و احتمالاً این تعداد در ماه‌های آینده دو برابر خواهد شد.

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران
حسن روحانی رئیس جمهوری ایران

اما آقای روحانی نگفته که این پیش‌بینی را چطور انجام داده و بررسی تازۀ وزارت صحت ایران نیز تا هنوز نشر نشده است.

برخی از ناظران و کارشناسان مدت‌ها قبل گفته بودند، احتمال ابتلا به ویروس كرونا در ایران خیلی بیشتر از آنست كه دولت آنرا رسماً تأیید می‌كند.

در گزارشی که پارلمان ایران در ماه اپریل نشر کرد، با اشاره به عدم موجودیت امکانات آزمایش برای تشخیص بیماری کووید ۱۹ در ایران، گفته شده که تعداد مرگ و میر ناشی از این بیماری هشت تا ده برابر بیشتر از آمار نشر شدۀ رسمی است.

شماری از افراد در تهران پایتخت ایران
شماری از افراد در تهران پایتخت ایران

وزارت صحت ایران دیروز شنبه آخرین رقم موارد مثبت ابتلا به ویروس کرونا را اعلام کرد. براساس آن ۲۷۱،۶۰۶تن در ایران به این ویروس مبتلا شده اند و رقم تلفات ناشی از آن نیز ۱۳،۹۷۹ تن گفته شده است.

در هفته‌های اخیر تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ایران به شدت افزایش یافته اند.

دولت ایران دیروز(شنبه ۱۸ جولای) برای یک هفتۀ دیگر محدودیت‌ها در تهران را اعلام کرد.

در این یک هفته برگزاری جشنواره‌ها و مراسم فرهنگی و مذهبی در تهران ممنوع شده، رستوران‌ها، حوض‌های آببازی سربسته، باغ‌های وحش، پارک‌ها و سایر اماکن عمومی مسدود شده اند تا برای کنترول همه‌گیری ویروس کرونا از تراکم همزمان تعدادی زیاد مردم، جلوگیری شود.

XS
SM
MD
LG