لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
پنجشنبه ۱۶ اسد ۱۳۹۹ کابل ۱۲:۲۱

هشدار تازۀ ترمپ؛ وضعیت همه‌گیری ویروس کرونا در امریکا بدتر خواهد شد


دونالد ترمپ رئیس جمهور ایالات متحدۀ امریكا

دونالد ترمپ رئیس جمهور ایالات متحدۀ امریكا دیروز برای نخستین بار از ماه اپریل به این‌سو در یک کنفرانس خبری در مورد بیماری کووید–۱۹ در قصر سفید هشدار داد كه وضعیت ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا در آن كشور بدتر خواهد شد.

آقای ترمپ در حالیکه خود ماسک صورت پوشیده بود و با لهجۀ تند صحبت می‌کرد، همچنان به پیشرفت‌ها در زمینۀ مبارزه با همه‌گیری ویروس کرونا اشاره کرده گفت: "این تلاش‌ها در برخی از مناطق امریکا به خوبی پیش می‌رود."

دونالد ترمپ به‌طور جدی از همۀ امریکایی‌ها خواسته که ماسک صورت بپوشند. این نشانه ای از یک تغییر بزرگ توسط وی می‌باشد. دونالد ترمپ خود ماه‌ها از پوشیدن ماسک صورت خودداری کرده و نه هم آن را به دیگران توصیه کرده بود. اکنون آقای ترمپ می‌گوید، ماسک‌های صورت مؤثر اند.

دونالد ترمپ خود ماه‌ها از پوشیدن ماسک صورت خودداری کرده و نه هم آن را به دیگران توصیه کرده بود. اکنون آقای ترمپ می‌گوید، ماسک‌های صورت مؤثر اند.
دونالد ترمپ خود ماه‌ها از پوشیدن ماسک صورت خودداری کرده و نه هم آن را به دیگران توصیه کرده بود. اکنون آقای ترمپ می‌گوید، ماسک‌های صورت مؤثر اند.

با وصف اظهارات اخیر دونالد ترمپ در مورد بیماری کووید-۱۹ تعداد تلفات ناشی از این بیماری دیروز در ۲۴ ساعت گذشته در امریکا بیش از هزار تن گزارش داده شده.

پیش از این، صرف یکروز به تاریخ دهم ماه جون به این تعداد در نتیجۀ همه‌گیری ویروس کرونا در امریکا جان هایشان را از دست داده بودند.

ایالات متحده از هر کشور دیگر جهان از همه‌گیری ویروس کرونا متاثر شده است.

براساس گزارش پوهنتون جانز هاپکینز، تعداد افراد مبتلا به بیماری کووید-۱۹ در ایالات متحدۀ امریکا به حدود ۳.۹ میلیون تن رسیده و تلفات ناشی از آن هم بیش از ۱۴۱ هزار تن بوده است. از آغاز این همه‌گیری تا اکنون ۱.۸ میلیون تن هم در امریکا شفایافته اند.

تلفات ناشی از ویروس کرونا در امریکا بیش از ۱۴۱ هزار تن بوده است.
تلفات ناشی از ویروس کرونا در امریکا بیش از ۱۴۱ هزار تن بوده است.

همه‌گیری ویروس کرونا در شماری دیگر از کشورهای جهان نیز افزایش یافته و ازدیاد رقم موارد تازه، باعث آن شده تا در برخی کشورها، محدویت‌ها به‌خاطر جلوگیری از آن، دوباره از سر گرفته شود.

به ساکنان شهر ملبورن در استرالیا گفته شده که در بیرون از خانه‌های شان ماسک صورت بپوشند.

تعداد تلفات ناشی از بیماری کووید-۱۹ در مکسیکو نیز افزایش یافته.

در برازیل در بیست و چهار ساعت گذشته، بیش از ۴۱ هزار تن به ویروس کرونا مبتلا شده اند و تا اکنون تلفات ناشی از آن در برازیل ۱۴ هزار تن بوده است.

تعداد افراد آغشته به ویروس کرونا در سرتاسر جهان به ۱۵ میلیون تن و شمار مرگ و میر ناشی از آن به ۶۲۰ هزار تن رسیده است.

XS
SM
MD
LG