لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۱۹ اسد ۱۳۹۹ کابل ۰۷:۴۴

شمار مبتلایان کووید-۱۹ در امریکا از مرز ۴ میلیون تن گذشت


شمار مبتلایان در امریکا صرف در میان ۱۶ روز از ۳ میلیون نفر به ۴ میلیون افزایش یافته است.

شمار مبتلایان کووید-۱۹ در امریکا از مرز چهار میلیون تن گذشت.

شمار مبتلایان ویروس کرونا در ایالات متحده طی ۹۸ روز به یک میلیون نفر رسیده بود؛ اما بر اساس آمار پوهنتون جان هاپکینز که به روز پنج‌شنبه(۲۳ جولای) نشر شد، شمار مبتلایان در آن کشور صرف در میان ۱۶ روز از ۳ میلیون نفر به ۴ میلیون تن افزایش یافته است.

نخستین مورد مثبت ویروس کرونا در امریکا در ماه جنوری ثبت شد و حالا به‌طور اوسط روزانه در هر ساعت بیش از ۲۶۰۰تن به بیماری ویروسی کووید-۱۹ مبتلا می‌شوند. این بلندترین رقم در جهان است.

در هر ساعت در امریکا بیش از ۲۶۰۰ تن به بیماری ویروسی کووید-۱۹ مبتلا می‌شوند.
در هر ساعت در امریکا بیش از ۲۶۰۰ تن به بیماری ویروسی کووید-۱۹ مبتلا می‌شوند.

ویروس کرونا در امریکا اول در نیویارک شیوع یافت و سپس به جنوب و غرب آن کشور انتشار یافت. مقام‌های ایالتی سعی می‌کنند که چگونه جلو این بیماری را بگیرند.

یک مسئله که مقام‌ها در بارۀ آن به توافق نرسیده اند، این است که چگونه و چه وقت محدودیت‌های که به هدف جلوگیری از انتشار ویروس وضع شده اند دُور شوند.

الزامی شدن پوشیدن ماسک که کشورهای دیگر و کارشناسان صحی امریکا به پوشیدن آن توصیه می‌کنند خیلی سیاسی شده و شماری از والیان در برابر آن شدیداً ایستادگی می‌کنند.

دونالد ترمپ رئیس جمهور ایالات متحده که مدت زیادی با پوشیدن ماسک مخالفت می‌کرد اما در هفتۀ جاری، مردم را تشویق کرد که از ماسک استفاده کنند.

دونالد ترمپ رئیس جمهور ایالات متحده امریکا
دونالد ترمپ رئیس جمهور ایالات متحده امریکا

بریت گیرویر معاون وزیر صحت امریکا دیروز از اهمیت ماسک در زمینۀ تحت کنترل در آوردن ویروس کرونا سخن گفت و از مردم خواست که ماسک بپوشند و از اجتماعات دوری کنند.

یک مسئلۀ جنجالی دیگر بازگشایی مکاتب در چند هفتۀ آینده است.

نگرانی‌هایی وجود دارد که اگر مکتب‌ها دوباره گشوده شوند، موارد مثبت ویروس کرونا در امریکا ممکن دیگر هم افزایش یابد.

رئیس جمهور ترمپ در اوائل، ویروس کرونا را کم اهمیت جلوه داد و هماهنگی در بخش پالیسی‌ها در زمینۀ مبارزه با ویروس را به عهدۀ ایالت‌ها گذاشت.

جو بایدن نامزد حزب دیموکرات و رقیب ترمپ در انتخابات ماه نومبر این ستراتیژی وی را خنده‌آور خواند.

جو بایدن نامزد حزب دیموکرات در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو در امریکا
جو بایدن نامزد حزب دیموکرات در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو در امریکا

بایدن با بارک اوباما رئیس جمهور پیشین امریکا در یک بحث که فاصلۀ اجتماعی را رعایت کرده بودند و از طریق توییتر به روز پنج‌شنبه نشر شد گفت: "آیا تصور کرده می‌توانید که یک کسی رئیس جمهور باشد و از مسؤلیتش شانه خالی کند؟"

اشارۀ بایدن به اظهارات دونالد ترمپ بود که در پاسخ به سؤالی در بارۀ مشکلات در مورد آزمایش ویروس کرونا در ماه مارچ گفته بود که در این بخش قطعاً مسؤلیت نمی‌گیرد.

اوباما در بحث با بایدن گفت که در دورۀ کاری شان چنین حرف‌ها را به زبان نیاورده بودند.

بایدن در زمان ریاست جمهوری اوباما معاونش بود.

XS
SM
MD
LG