لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
دوشنبه ۱۳ اسد ۱۳۹۹ کابل ۰۳:۵۲

ترمپ، همایش حزب جمهوری‌خواه را به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا لغو کرد


دونالد ترمپ رئیس جمهور ایالات متحده

دونالد ترمپ رئیس جمهور ایالات متحده، همایش حزب جمهوری‌خواه در ایالت فلوریدا را به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا لغو کرد.

دونالد ترمپ رئیس جمهور ایالات متحده دیروز(پنج‌شنبه، ۲۳ جولای) اعلام کرد که برای برگزاری همایش بزرگ حزب جمهوری‌خواه در ایالت فلوریدا وقت مناسب نیست، زیرا به گفتۀ او فلوریدا و سایر ایالت‌های جنوب و غرب این کشور شاهد افزایش موارد مثبت ویروس کرونا اند.

ترمپ گفته که بخاطر جلوگیری از همه‌گیری ویروس کرونا، همایش به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

این در حالی است که احتمال می‌رود هنوز هم برخی از نماینده‌های حزب جمهوری‌خواه (امروز، ۲۴ جولای) در کارولینای شمالی در یک جلسه بزرگ گردهم آیند.

انتظار می‌رفت حزب جمهوری‌خواه در همایش ایالت فلوریدا، دونالد ترمپ را رسماً به عنوان نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری ماه نومبر امسال معرفی کند.

در آغاز، همایش فلوریدا در کارولینای شمالی برنامه ریزی شده بود اما مقام‌های این ایالت در ماه می پافشاری کردند که به خاطر رعایت فاصله اجتماعی این گردهمایی به ایالت دیگر منتقل شود و سپس این برنامه به ایالت فلوریدا منتقل شد.

همایش حزب جمهوری‌خواه در حالی در فلوریدا لغو شد که ایالات متحده بار دیگر شاهد افزایش موارد مثبت ویروس کرونا است.

مقام‌های امریکایی دیروز(۲۳ جولای) برای سومین روز پی‌هم از بیش از هزار مورد مرگ‌ومیر بر اثر ویروس کرونا در این کشور خبر داد.

مقام‌های امریکایی دیروز(۲۳ جولای) برای سومین روز پی‌هم از بیش از هزار مورد مرگ‌ومیر بر اثر ویروس کرونا در این کشور خبر داد.
مقام‌های امریکایی دیروز(۲۳ جولای) برای سومین روز پی‌هم از بیش از هزار مورد مرگ‌ومیر بر اثر ویروس کرونا در این کشور خبر داد.

ایالات متحده شاهد افزایش شمار مرگ‌ومیر ناشی از ویروس کرونا است اما این ارقام به مراتب از ماه اپریل امسال کمتر است که حد اوسط آن در آن زمان به روز دو هزار تلفات در امریکا می‌رسید.

آگاهان صحی به این باور اند که ممکن شمار مرگ‌ومیر ناشی از ویروس کرونا در ایالات متحده افزایش یابد زیرا به گفتۀ آنها در بسیاری از ایالت ها شمار چشمگیری از افراد در شفاخانه ها بستری شده اند.

پس از افزایش موارد همه‌گیری ویروس کرونا در امریکا، ایالت‌های مختلف این کشور تصمیم بازگشایی بخش‌های اقتصادی را بازنگری کرده اند و در برخی از این ایالت‌ها حتی پوشیدن ماسک اجباری اعلام شده.

آرشیف
آرشیف

براساس ارقام ارائه شده از سوی پوهنتون جانز هاپکنز، شمار افرادی که در سرتاسر جهان به کووید-۱۹ مبتلا شده اند به نزدیک پانزده و نیم میلیون نفر می‌رسد در حال که شمار مرگ‌ومیر ناشی از این همه گیری بیش از ۶۳۱ هزار نفر رسیده.

در سرتاسر امریکای لاتین بیش از چهار میلیون نفر به این ویروس مبتلا شده اند.

برازیل اخیراً ۶۰ هزار مورد جدید کووید-۱۹ را ثبت کرد که با این ارقام، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آن کشور به نزدیک به دونیم میلیون نفر رسید.

مقام‌های این کشور شمار مرگ‌ومیر ناشی از ویروس کرونا در برازیل را ۸۴ هزار نفر خوانده اند.

در مکسیکو بیش از هشت هزار و چهارصد مورد جدید این ویروس ثبت شد که شمار مبتلایان را به بیش از ۳۷۰ هزار و ۷۰۰ نفر رسید.

موارد مثبت ویروس کرونا در اروپا دیروز (۲۳ جولای) از سه میلیون نفر افزایش یافت، اروپا با ۲۰۶ هزار و ۶۳۳ مورد مرگ ومیر ناشی از همه گیری کرونا بیشتر آسیب را در این راستا متحمل شده.

با وجود بازگشایی بخش‌های زیاد از کشور‌های اروپایی شمار مرگ‌ومیر ناشی از ویروس کرونا در اروپا کاهش یافته است.

اخیراً مناطق جنوب شرقی اروپا از افزایش موارد مثبت ویروس کرونا خبر دادند.

XS
SM
MD
LG