لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۱۹ اسد ۱۳۹۹ کابل ۰۹:۲۰

افزایش موارد مثبت کووید‌۱۹ در برخی کشورهای اروپایی


آرشیف، بیمار مبتلا به ویروس کرونا در یکی از شفاخانه های ایتالیا

چندین کشور اروپایی هفته ها پس از رفع قرنطین و اجازهٔ مسافرت‌های تابستانی افزایش موارد مثبت ویروس کرونا را تجربه می‌کنند.

افزایش موارد جدید ویروس کرونا نگرانی‌های را بلند برده که گویا برنامه‌های شکنند کشورها برای جلوگیری از افزایش این ویروس کشنده ممکن در ها را برای موج دوم این ویروس باز کند.

وزیر صحت عامهٔ فرانسه امروز یکشنبه در مصاحبهٔ گفت، به دنبال ۱۳ هفته کاهش، مقام‌های این کشور اخیراً شاهد افزایش موارد مثبت این ویروس می‌باشند.

موارد جدید ویروس کرونا در فرانسه در دو روز گذشته روزانه از هزار تن بیشتر بوده و بر اساس ارقام رسمی در فرانسه بیش از ۳۰ هزار نفر به خاطر این ویروس جان باخته اند.

مقام‌ها می‌گویند، شاخص‌های موجود، مشابه به مواردی اند که در ماه می هنگام که تدابیر برای رفع قرنطین گرفته می‌شد.

موارد مثبت ویروس کرونا در جرمنی هم رو به افزایش اند.

ینس سپاهن وزیر صحت عامهٔ جرمنی گفت، دلیل عمدهٔ افزایش شیوع ویروس کرونا به خاطر مسافرت‌ها و برگشت مسافران از مناطق به ویژه غرب بالکان مانند «ترکیه» است.

آرشیف
آرشیف

اسپانیا برای جلوگیری از افزایش موارد مثبت ویروس کرونا تلاش می‌کند و تدابیری را برای منع گسترش این ویروس در کشور اتخاذ کرده است.

در اسپانیا موارد مثبت ویروس کرونا بیش از ۲۹۰ هزار نفر تثبیت شده و اضافه از ۲۸ هزار تن به خاطر این ویروس جان باخته اند.

افزایش موارد این ویروس در اسپانیا، دیگر کشورهای اروپایی را تشویق کرده تا بر مسافرت‌های شهروندان و برگشت آن‌ها از تعطیلات محدودیت‌های را وضع کنند.

بریتانیا، علیه مسافرت‌ها در تعطیلات تابستانی عمدتاً به کشور اسپانیا، مشوره می‌دهد و می‌گوید، هرکسی از اسپانیا دوباره برگردد، برای دو هفته قرنطین می‌شود.

فرانسه همچنان به آنانی که به کتلوینا سفر می‌کنند، هشدار می‌دهد. زیرا، مقام‌ها در مناطق شمالشرق اسپانیا از مردم خواسته تا در خانه باقی بمانند و تعطیل شبانه را دستور داده اند.

یونان هم یکی از نقاط داغ گردشگران در اروپاست و این کشور برای جلوگیری از ویروس کرونا تدابیر را روی دست گرفته است.

آتن به بازدید کنندگان رومانیایی و بلغاریایی هدایت داده تا هنگام بازدید از این کشور سند منفی ویروس کرونا را با خود داشته باشند.

شیوع ویروس کرونا در متباقی کشور های جهان هم شدت گرفته است.

بر اساس آمار جدید شماری مبتلایان به ویروس کرونا در جهان اکنون از مرز ۱۶ میلیون گذشته و بیش از ۶۴۴ هزار نفر به خاطر این ویروس کشنده جان باخته اند.

XS
SM
MD
LG