لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۲۱ اسد ۱۳۹۹ کابل ۰۵:۲۸

ثبت موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا پس از برداشتن محدودیت‌ها در جهان


آرشیف

چین گفته بود که در ماه اپریل از گسترش همه‌گیری ویروس کرونا به طور کامل جلوگیری کرده. اما در چند روز گذشته، از موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در آنجا خبر رسیده.

در ولایت غربی شبنجن ۶۱ مورد جدید ویروس کرونا ثبت شده. مقام‌های چین در آن ولایت و دو شهر همجوارش، لیاونینگ و جیلین معاینات ویروس کرونا را شدت بخشیده‌اند.

اورومچی مرکز شنجن کانون جدید شیوع ویروس کرونا شناخته شده و بسیاری مناطقش به طور کامل قرنطین شده‌اند.

ویروس کرونا در چین در ماه دستمبر شیوع یافت. در یک ماه گذشته صدها مورد مثبت ابتلا به ویروس کرونا در آنجا ثبت شده و هزاران فرد مشکوک ابتلا به کرونا زیر نظارت قرار گرفته اند.

در اسپانیا، فرانسه و جرمنی هم وضعیت رو به خرابی است.

آرشیف، تست ویروس کرونا در چین
آرشیف، تست ویروس کرونا در چین


افزایش قضیه‌های مثبت ویروس کرونا در اسپانیا مقامات را واداشته که مقررات و محدودیت‌های جدید را وضع کنند.

این کشور در ماه‌های تابستان محل بازدید شماری زیاد از جهانگردان است. کشورهای اروپایی بر مسافرت شهروندان‌شان به اسپانیا محدودیت‌های جدی وضع کرده‌اند.

جرمنی تا حد زیاد گسترش این ویروس را تحت کنترول در آورده بود، اما اکنون از ابتلای ۱۷۴ تن در یک فارم زراعتی که خارجی‌ها از بلغاریا، هنگری و رومانیا در آن کار می‌کنند، خبر داده است.

در ایالات متحده که متضررترین کشور جهان از ویروس کروناست، حدود ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تن به کرونا مبتلا شده‌اند و نشانه‌های دیده نمی‌شود که جلو این ویروس به این زودی‌ها گرفته شود.

رفع محدودیت‌ها در اسپانیا
رفع محدودیت‌ها در اسپانیا


در پنج روز گذشته اوسط مرگ‌ومیر روزانه در امریکا هزار تن گزارش شده و در این مدت ۶۸ هزار مورد جدید ویروس کرونا ثبت شده است.

فلوریدا، تگزاس، کالیفرنیا و اریزونا متضررترین ایالت‌های امریکا از کرونا محسوب می‌شوند و فعالیت‌های اقتصادی در آن‌ها تا حد زیاد متوقف شده و پوشیدن ماسک در مناطق زیاد آن اجباری شده است.

در کشورهای اسلامی که آمادگی‌ها برای عید قربان روان است، مقامات در نظر دارند محدودیت‌های جدید را اعلام کنند.

حکومت عراق گفته از ۳۰ جولای یعنی از پنج‌شنبۀ آینده در سراسر کشور قیود بر گشت و گذار وضع می‌شود.

مقام‌های صحی در پاکستان به مردم هشدار داده‌اند اگر در روزهای عید فاصلۀ جسمی و محدودیت‌های وضع شده را رعایت نکنند، کرونا به زودی بیش از پیش گسترش خواهد یافت.

آرشیف، خانه کعبه در جریان همه‌گیری ویروس کرونا
آرشیف، خانه کعبه در جریان همه‌گیری ویروس کرونا

عربستان سعودی با محدود کردن مراسم حج امسال به اتباع کشورهای دیگر اجازه ورود به سعودی و شرکت در مراسم حج را نداده است.

دیگر کشورهای اسلامی به شمول افغانستان نیز پلان دارند که محدودیت‌هایی را در روزهای عید وضع کنند.

این همه در حالیست که براساس ارقام ارائه شده در ویب‌سایت ورلدو میترز، شانزده و نیم میلیون تن در جهان به کرونا مبتلا شده و رقم قربانیان آن به ۶۵۳ هزار تن رسیده است.

XS
SM
MD
LG