لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
دوشنبه ۲۷ ثور ۱۴۰۰ کابل ۰۶:۰۱

یک هکر ۱۷ ساله به اتهام حک تویتر شخصیت‌های معروف امریکا بازداشت شد


لوگوی تویتر

وزارت عدلیه ایالات متحده از بازداشت یک هکر ۱۷ ساله امریکایی خبر داده که اخیراً پیام مشابهی را از حساب تویتر شخصیت‌های معروف امریکایی نشر کرد.

بر اساس گزارش مرکز خبر رادیو آزادی، در میان این شخصیت‌ها، الون موسک رئیس اجرایی شرکت موتر سازی تسلا، جیف بیزون بنیان‌گذار شرکت آمازون، بارک اوباما رئیس جمهور سابق، جو بایدن نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری امسال، بل گیتس یکی از بنیان‌گذاران مایکروسافت و کیم کارداشین ستاره معروف تلویزیون امریکا شامل اند.

این هکر که به نام گراهام ایوان کلارک شناسایی شده، گفته می‌شود که به تازگی از مکتب فارغ شده‌است.

کلارک در حساب تویتر شخصیت‌های معروف رخنه کرده و با فرستادن پیام جعلی از مردم خواسته تا با پرداخت بیت کوین پول‌شان را دو چند کنند.

بیت کوین یک نوع پول دیجیتال است که می‌توان با آن خرید کرد، سفارش آنلاین انجام داد و حتی به‌عنوان نوعی از سرمایه‌گذاری از آن استفاده کرد.

به نوشته مرکز خبر رادیو آزادی، رخنه در حساب تویتر شخصیت‌های معروف امریکا از ماه جولای آغاز شد و مقام‌ها فکر می‌کردند این کار یک شبکه بزرگ هکرهاست.

اما به‌گفته وزرات عدلیه امریکا، هکر نوجوان ۱۷ ساله باشنده ایالت فلوریدا است که روز جمعه ۳۱ جولای از اپارتمانش بازداشت شد.

گراهم ایوان کلارک با ۳۰ مورد اتهام روبه‌رو شده‌است و گفته شده که او تا کنون حداقل ۱۰۰ هزار دالر از حمله‌های سایبری و فریبکاری‌های مالی بدست آورده است.

دو نفر دیگر هم در پیوند به همکاری با گراهم ایوان کلارک بازداشت شده‌اند.

میسون شپرد شهروند ۱۹ ساله بریتانیا و نیما فاضلی ۲۲ ساله از اورلاندو هم به اتهام رخنه به حساب تویتر افراد دیگر و فریبکاری مالی بازداشت شده‌اند.

اندرو وارن سارنوال ایالت فلوریدا گفته که گراهم ایوان کلارک تازه از مکتب فارغ شده، ولی به‌گفتۀ او کلارک یک نوجوان معمولی نیست.

شرکت تویتر از واکنش نیروهای قضایی و انتظامی در این مورد ستایش کرده‌است.

XS
SM
MD
LG