لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
پنجشنبه ۳ ميزان ۱۳۹۹ کابل ۱۰:۲۶

برازیل دومین کشور جهان با بیشترین مبتلایان و قربانیان کووید۱۹


آرشیف، بیماران مبتلا به ویروس کرونا در یکی از شفاخانه های برازیل

در حالیکه شمار مبتلایان ویروس کرونا در بسیاری از کشورهای جهان رو به افزایش است، مرگ و میر ناشی از بیماری کووید-۱۹ در برازیل اکنون از مرز ۱۰۰ هزار گذشته است.

برازیل ۲۱۰ میلیون جمعیت دارد.

بر اساس آمار رسمی وزارت صحت عامهٔ برازیل، از اواخر ماه می امسال تا اکنون، شمار مرگ‌ومیر در نتیجۀ ابتلا به ویروس کرونا در این کشور روزانه اضافه از ۱،۰۰۰ نفر بوده است.

اما این وزارت می‌گوید، اکنون شمار مرگ‌ومیر اندکی فروکش کرده و روزانه موارد مثبت ویروس کرونا در این کشور به طور اوسط به ۹۰۵ تن کاهش یافته.

آرشیف، شیوع ویروس کرونا در برازیل
آرشیف، شیوع ویروس کرونا در برازیل

برازیل پس از ایالات متحده دومین کشوریست که بلندترین شمار مبتلایان و قربانیان در جهان را دارد.

بر اساس آمار پوهنتون جانز هاپکینز شمار مبتلایان ویروس کرونا در حال حاضر در ایالات متحده نزدیک به ۵ میلیون تن رسیده. بیش از ۱۶۲ هزار نفر به خاطر این ویروس جان‌های‌شان را از دست داده‌اند.

مکسیکو پس از ایالات متحده و برازیل کشوری دیگر در قاره امریکاست که دارای آمار مرگ و میر بلند شیوع ویروس کروناست. در این کشور تا دیروز (شنبه، ۸ اگست) ۴۷۶ هزار مورد مثبت ویروس کرونا ثبت شد. شمار مرگ و میر هم حدود ۵۲ هزار تن اعلام شده.

هند هم بیش از ۴۲ دو نیم هزار قربانی و دو میلیون مبتلا به ویروس کرونا دارد. این آمار دو چند افزایش را در سه هفته نشان می‌دهد.

آرشیف، هند
آرشیف، هند

وزارت صحت عامهٔ افریقای جنوبی می‌گوید، شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور به بیش از ۱۰ هزار تن رسیده است. این افزایش به خاطری بوده که بازی‌های فوتبال پس از ۱۴۵ روز در افریقای جنوبی از سرگرفته شد.

افزایش شیوع ویروس کرونا در فرانسه مقام‌های این کشور به ویژه پاریس را واداشته که سر از فردا دوشنبه (۱۰ اگست) اعلام کند که مردم و گردشگران در محل‌های مزدحم ماسک بپوشند.

بر اساس آمار پوهنتون جانز هاپکنز، نزدیک به ۲۰ میلیون تن به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند و تا کنون ۷۲۲ هزار نفر جان داده‌اند. نزدیک به ۱۲ میلیون تن پس از ابتلا به این ویروس دوباره شفا یافته اند.

XS
SM
MD
LG