لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
پنجشنبه ۱۰ ميزان ۱۳۹۹ کابل ۰۱:۲۵

کاروان زهر

پولیس ننگرهار از قاچاق مواد مخدر جلوگیری کرد

آرشیف

پولیس از قاچاق مواد مخدر در ولایت ننگرهار جلوگیری کرد.

طارق آرین سخنگوی وزارت امور داخله به رادیو آزادی تأیید کرد که در جریان سه عملیات در نقاط مختلف ولایت ننگرهار، مقادیر زیاد مواد مخدر منجمله تابلیت (K) و چرس به دست پولیس افتاده و از قاچاق آن جلوگیری شده است.

آرین گفت که در عملیات نخست در ولسوالی مهمنددره ننگرهار، به تعداد ۱۷۰ قرص نشه آور تابلیت (K) توسط پولیس ضبط گردید. در عملیات دوم در ولسوالی دُربابا، ۱۸ کیلوگرام چرس و در عملیات سوم نیز در مربوطات ناحیه نهم شهر جلال آباد، چهار کیلوگرام هیروئین به دست این نیروها افتاد.

وزارت داخله دستگیری سه تن در پیوند به این قضایا را تأیید می‌کند.

تازه‌ترین خبرهای روز را این‌جا دنبال کنید

پولیس تخار ۴۲ لیتر مواد کیمیاوی را ضبط کرد

آرشیف

پولیس تخار از قاچاق بیش از چهل لیتر مواد کیمیاوی جلوگیری کرد.

سید معراج الدین سادات قوماندان امنیه تخار می‌گوید، بیش از ۴۲ لیتر مواد کیمیاوی نوع استیک آنهایدراید که از ولایت کندز در یک موتر بارگیری شده و قرار بود به ولایت بدخشان قاچاق شود، در ولایت تخار از سوی پولیس ضبط شد.

قابل یاد آوری است که از مواد کیمیاوی استیک آنهایدراید در تولید مواد مخدر استفاده می‌شود و از خارج به افغانستان قاچاق می‌گردد.

۱۱ تن به اتهام قاچاق و فروش مواد مخدر در هرات دستگیر شدند

آرشیف

پولیس هرات یازده تن را هنگام قاچاق و فروش مواد مخدر دستگیر کرد.

عبدالاحد ولی‌زاده سخنگوی قوماندانی امنیه هرات به رادیو آزادی گفت، پولیس مبارزه با مواد مخدر این ولایت با اجرای عملیات در شهر هرات و ولسوالی‌های انجیل و گذره این ولایت، یازده تن را هنگام قاچاق و فروش مواد مخدر دستگیر کردند که از نزد آنان ۱۷ کیلوگرام هیروین و ۳۵ کیلوگرام چرس و مقدار شیشه بدست آمد.

متهمان جهت تحقیقات بیشتر به مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر معرفی شدند.

پولیس کابل بیش از ۱۷ هزار تابلیت 'کا' را ضبط کرد

آرشیف، تابلیت "کا"

بیش از ده هزار تابلیت نشه آور و ده‌ها لیتر مشروبات الکلی در کابل ضبط شد.

هفده هزار و ۲۵۵ تابلیت نشه آور بنام "کا" که قرار بود با استفاده از یک موتر از شرق کشور به کابل قاچاق و بالای فروشندگان توزیع شود، هنگام بازرسی وسایط در منطقه پلچرخی ضبط و دو تن به اتهام قاچاق آن دستگیر شدند.

فردوس فرامرز سخنگوی قوماندانی امنیه کابل به رسانه ها گفت، در سه مورد عملیات دیگر که در مربوطات حوزه‌های اول، دهم و یازدهم شهر کابل اجرا شد، در جریان آن بطور مجموعی بیش از چهار کیلوگرام مواد مخدر، ۱۳۷ بوتل مشروبات الکلی، همراه با بیش از ۳۲ هزار دالر و بیش از سه صد هزار افغانی پول نقد به دست پولیس خاص مبارزه با مواد مخدر افتاد.

چهار تن در پیوند به این قضایایی قاچاق و نگهداری مواد مخدر دستگیر شده اند.

یک مرکز آموزش‌دهی سگ‌ها برای کشف مواد مخدر در کابل ایجاد می‌شود

آرشیف

کار روی ایجاد یک مرکز به منظور آموزش سگ‌ها در بخش کشف مواد مخدر در کابل آغاز شد.

اداره مبارزه با مواد مخدر و جرایم سازمان ملل می‌گوید، این مرکز به همکاری مالی و تخنیکی کشورهای جاپان و روسیه در چارچوب معینیت مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله افغانستان ساخته می‌شود.

مارک کولن نماینده اداره (UNODC) در افغانستان در مراسم آغاز این پروژه گفت، بیشترین مواد مخدر در افغانستان بر بنیاد گزارش‌های استخباراتی کشف و ضبط می‌شود، در حالی که تنها (۱۵) درصد آن با استفاده از وسایل کشفی بدست می‌آید.

از همین رو به گفته وی نیاز جدی به آموزش و به کارگیری سگ‌های تربیه شده در بخش کشف و ضبط مواد مخدر در افغانستان وجود دارد.

۴ تن هنگام قاچاق مواد مخدر در میدان هوایی حامد کرزی دستگیر شدند

آرشیف، میدان هوایی حامد کرزی

و رویداد اخیر هفته نیز این که، چهار تن هنگام قاچاق مواد مخدر از طریق میدان هوایی حامد کرزی دستگیر شدند.

محمد عثمان جانباز قوماندان میدان هوایی حامد کرزی می‌گوید، کارمندان اداره تحقیقات حساس به تاریخ ۲۴ سنبله دو زن را که می‌خواستند یک کیلو و ۱۶۹ گرام هیرویین را در بطن‌های شان از طریق میدان هوایی حامد کرزی به هند قاچاق کنند، دستگیر شدند.

در یک اقدام دیگر نیز کارمندان این اداره دو تن دیگر را که قصد داشتند یک کیلو و ۱۵۴ گرام هیرویین را در درون بطن‌های شان به هند قاچاق کنند، دستگیر و به مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر معرفی کرد.

بیش از ۶۰کیلوگرام مواد مخدر در ولایت بلخ ضبط شد

آرشیف

بیش از شصت کیلوگرام مواد مخدر هنگام قاچاق در ولایت بلخ ضبط شد.

عادل شاه عادل سخنگوی قوماندانی امنیه ولایت بلخ به رادیو آزدی گفت، پولیس مبارزه با مواد مخدر این ولایت به تاریخ ۲۴ سنبله با اجرای عملیات در ولسوالی کلدار این ولایت، ۶۰ کیلوگرام چرس، هفت و نیم کیلوگرام تریاک، یک کیلوگرام شیشه و یک کیلو گرام کرستال را ضبط نمود.

یک تن به اتهام قاچاق این مواد دستگیر و از نزد وی یک میل سلاح نیز بدست آمده است.

بیش از سه تُن مواد مخدر در ولایت پکتیا حریق شد

آرشیف، آتش زدن مواد مخدر

بیش از سه تُن مواد مخدر در ولایت پکتیا حریق شد.

قوماندانی امنیه این ولایت در یک اعلامیه گفته است که ۳۷۰۰ کیلوگرام مواد مخدر شامل هیروئین، شیشه، تریاک، چرس و مواد کیمیاوی که در جریان سال ۱۳۹۷ ضبط و در گدام‌های این قوماندانی نگهداری می‌شد، به تاریخ ۱۹ سنبله حریق شدند.

در اعلامیه آمده: "این مواد مخدر از سوی پولیس ضبط شده بود و از سوی مرکز امر حریق آن به ما داده شده و مقدار مجموعی آن سه هزار و هفت صد کیلوگرام است. ۳۵ تن به اتهام قاچاق آن دستگیر شده بودند، هشت عراده موتر و دو میلیون افغانی نیز از آنان بدست آمده است."

در اعلامیه گفته شده که افراد دستگیر شده قبلاً از سوی نهادهای عدلی و قضایی محکوم به مجازات شده‌اند.

از قاچاق ۱،۵۵۰ کیلوگرام چرس در هلمند جلوگیری شد

آرشیف

از قاچاق یک و نیم هزار کیلوگرام چرس در هلمند جلوگیری شد.

قوماندانی امنیه هلمند تایید می‌کند که پولیس مبارزه با مواد مخدر به تاریخ ۱۹ سنبله با اجرای عملیاتی در ولسوالی نهرسراج ولایت هلمند، ۱،۵۵۰ کیلوگرام چرس را که قرار بود با استفاده از دو موتر به بیرون از این ولسوالی قاچاق شود، ضبط کردند.

پولیس هلمند می‌گوید که قاچاقبران از محل موفق به فرار شده‌اند.

از قاچاق ده‌ها کیلوگرام مواد مخدر در ولایت ننگرهار جلوگیری شد

آرشیف

پولیس ننگرهار از قاچاق ده‌ها کیلوگرام مواد مخدر در این ولایت جلوگیری کرد.

طارق آرین سخنگوی وزارت داخله به رادیو آزادی گفت، در چهار مورد عملیات جداگانه که به تاریخ ۱۸ سنبله در ولسوالی‌های بتیکوت، چپرهار و ناحیه نهم شهر جلال آباد اجرا شد، در نتیجه چهار صد کیلوگرام چرس و ۱۵ کیلوگرام تریاک به دست این نیروها افتاد.

شش تن به اتهام دست داشتن در این قضایای قاچاق مواد مخدر دستگیر شده و جهت تعقیب عدلی به نهادهای قضایی معرفی شده‌اند.

مواد مخدر و مشروبات الکلی در سه ولایت ضبط شد

آرشیف

مقدار زیادی مواد مخدر و مشروبات الکولی هنگام فروش در سه ولایت افغانستان ضبط شد.

هجرت‌الله اکبری سخنگوی قوماندانی امنیه کندز به رادیو آزادی گفت، در عملیاتی که به تاریخ ۱۱ سنبله در ولایت کندز اجرا شد، پولیس از قاچاق چهار کیلوگرام هیروئین به ولایت بغلان جلوگیری کرد: " این افراد در دو عملیات جداگانه پولیس مبارزه با مواد مخدر از مربوطات شهر کندز به اتهام قاچاق مواد مخدر و فروش تابلیت های نشه آور دستگیر شدند و تحت نظارت پولیس قرار دارند."

در عملیات دوم که در ولایت خوست راه اندازی شده بود، ۲۴ کیلوگرام چرس هنگامی به دست پولیس افتاد که قرار بود از ولسوالی دوه منده به مرکز این ولایت قاچاق شود.

عملیات سوم که در ولایت بغلان اجرا شد، ۲۴۰ لیتر مشروبات الکلی که قرار بود از ولسوالی دوشی به داخل شهر پلخمری قاچاق شود، ضبط گردید.

پولیس شش تن را در رابطه به این سه قضیه دستگیر کرده است.

پولیس زابل از قاچاق مواد مخدر به کابل جلوگیری کرد

آرشیف

پولیس زابل از ورود بیش از پنجا کیلوگرام مواد مخدر به کابل جلوگیری کرد.

مقام‌های پولیس ولایت زابل به مقدار ۱۵ کیلوگرام هیروین، ۲۵ کیلوگرام شیشه و بیش از ۱۹ لیتر تیزاب را که در داخل خریطه های مواد خوراکی جاسازی شده بود از داخل یک عراده واسطه نقلیه در شهر قلات، مرکز ولایت زابل در حین تلاشی ضبط نمود.

حکمت الله کوچی قوماندان امنیه زابل در صحبت با رسانه ها گفت، قرار بود این مواد از ولایت زابل به شهر کابل قاچاق شود که هنگام تلاشی وسایط به دست پولیس افتاد.

دو تن به اتهام قاچاق این مواد دستگیر شده اند.

هزاران کیلوگرام مواد مخدر در ولایت نیمروز حریق شد

آرشیف

پولیس قوماندانی امنیه ولایت نیمروز نزدیک به ده هزار کیلوگرام مواد مخدر که در جریان عملیات های تصفیوی توسط پولیس ضبط شده بود را در حضور داشت هیئت مسئول حرق کرد.

عبدالوهاب بالاکرزی قوماندان امنیه نیمروز به رسانه ها گفت مواد حریق شده شامل هیروین، شیشه، چرس، خشخاش، بنگدانه و مواد کیمیاوی دیگر بود که در طی یک سال گذشته در جریان عملیات پولیس مبارزه با مواد مخدر نیمروز ضبط شده بود.

قابل یاد آوری است که ۱۷۳ تن به اتهام قاچاق این مواد دستگیر و دوسیه های آنان از سوی مرکز عدلی و قضایی نهایی و به جزا محکوم شده اند.

پولیس ننگرهار مواد مخدر و تابلیت‌های نشه‌آور را ضبط کرد

آرشیف

نزدیک به ۶۰ کیلوگرام مواد مخدر و تابلیت های نشه آور در ولایت ننگرهار بدست پولیس افتاد.

طارق آرین سخنگوی وزارت داخله به رادیو آزادی گفت، پولیس مبارزه با مواد مخدر ننگرهار با اجرای سه عملیات در شهر جلال آباد، ولسوالی بتیکوت و بندر تورخم، ۴۶ کیلوگرام شیشه، بیش از ۹ کیلوگرام هیروئین و به تعداد ۶۹۸۹ قرص تابلیت نشه آور (تابلیت K) را ضبط کرد.

سه تن در پیوند به این سه قضیه قاچاق مواد مخدر دستگیر شده اند.

پولیس ننگرهار از قاچاق مواد مخدر جلوگیری کرد

آرشیف

پولیس ننگرهار از قاچاق بیش از پنجاه کیلوگرام مواد مخدر جلوگیری کرد.

در خبرنامه قوماندانی امنیه ننگرهار آمده است که سه عملیات جداگانه به تاریخ چهار سنبله در سه ناحیه مختلف شهر جلال آباد انجام شد. در عملیات نخست بیش از پانزده کیلوگرام شیشه، در عملیات دوم نزدیک به هفده کيلو گرام چرس و در عملیات سوم هشت کیلوگرام تریاک به دست این نیروها افتاده است.

در عملیات چهارم که در ولسوالی اچین اجرا گردید، ۱۴ کیلوگرام هیروئین که در یک موتر جاسازی شده و قرار بود به یکی از ولسوالی های همجوار قاچاق شود، ضبط گردید.

پولیس تأیید می‌کند که شش تن به اتهام این قضایا دستگیر شده اند.

پولیس مواد مخدر را در ولایات بدخشان و خوست ضبط کرد

آرشیف

سه تن همراه با نزدیک به شصت کیلوگرام مواد مخدر در ولایات بدخشان و خوست دستگیر شدند.

طارق آرین سخنگوی وزارت داخله به رادیو آزادی گفت، در جریان عملیاتی که از سوی پولیس بدخشان در مرکز این ولایت اجرا شد، در نتیجه آن ۱۰ کیلوگرام تریاک، سه کیلوگرام چرس و نزدیک به یک کیلو گرام هیروئین به دست این نیروها افتاد.

در قضیه دوم، ۴۰ کیلوگرام چرس که قرار بود توسط یک موتر از ولایت پکتیا به ولایت خوست قاچاق شود، هنگام بازرسی وسایط در مرکز ولایت خوست ضبط گردید.

پولیس تأیید می‌کند که متهمان این قضایا پس از تحقیقات ابتدایی به نهادهای عدلی و قضایی معرفی شده اند.

بیشتر "لود" شود

XS
SM
MD
LG