لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
شنبه ۲۹ سنبله ۱۳۹۹ کابل ۰۹:۱۹

کاروان زهر

۵ تن به اتهام قاچاق مواد مخدر در ۵ ولایت افغانستان دستگیر شدند

آرشیف

معینیت مبارزه علیه مواد مخدر از بازداشت پنج تن هنگام قاچاق مواد مخدر در چهار ولایت کشور خبر می‌دهد.

در خبرنامه معینیت مبارزه با مواد مخدر وزارت امور داخله آمده است که در عملیات نخست که در شهر فیض آباد بدخشان اجرا شد، (۷۳) لیتر مشروبات الکلی همراه با مقداری هیرویین، در عملیات دوم در ولایت کندز چهار کیلوگرام چرس همراه با تابلیت های نشه آور، در عملیات سوم در دو ناحیۀ شهر کندهار ۱۳۹ عدد قرص نشه آور تابلیت کا، و در عملیات چهارم که در ولایت پروان راه اندازی گردیده بود، نزدیک به چهار کیلوگرام هیرویین توسط پولیس کشف و ضبط شد.

پنج تن در پیوند به این قضایا توسط پولیس مبارزه با مواد مخدر دستگیر شده اند.

تازه‌ترین خبرهای روز را این‌جا دنبال کنید

بیش از سه تُن مواد مخدر در ولایت پکتیا حریق شد

آرشیف، آتش زدن مواد مخدر

بیش از سه تُن مواد مخدر در ولایت پکتیا حریق شد.

قوماندانی امنیه این ولایت در یک اعلامیه گفته است که ۳۷۰۰ کیلوگرام مواد مخدر شامل هیروئین، شیشه، تریاک، چرس و مواد کیمیاوی که در جریان سال ۱۳۹۷ ضبط و در گدام‌های این قوماندانی نگهداری می‌شد، به تاریخ ۱۹ سنبله حریق شدند.

در اعلامیه آمده: "این مواد مخدر از سوی پولیس ضبط شده بود و از سوی مرکز امر حریق آن به ما داده شده و مقدار مجموعی آن سه هزار و هفت صد کیلوگرام است. ۳۵ تن به اتهام قاچاق آن دستگیر شده بودند، هشت عراده موتر و دو میلیون افغانی نیز از آنان بدست آمده است."

در اعلامیه گفته شده که افراد دستگیر شده قبلاً از سوی نهادهای عدلی و قضایی محکوم به مجازات شده‌اند.

از قاچاق ۱،۵۵۰ کیلوگرام چرس در هلمند جلوگیری شد

آرشیف

از قاچاق یک و نیم هزار کیلوگرام چرس در هلمند جلوگیری شد.

قوماندانی امنیه هلمند تایید می‌کند که پولیس مبارزه با مواد مخدر به تاریخ ۱۹ سنبله با اجرای عملیاتی در ولسوالی نهرسراج ولایت هلمند، ۱،۵۵۰ کیلوگرام چرس را که قرار بود با استفاده از دو موتر به بیرون از این ولسوالی قاچاق شود، ضبط کردند.

پولیس هلمند می‌گوید که قاچاقبران از محل موفق به فرار شده‌اند.

از قاچاق ده‌ها کیلوگرام مواد مخدر در ولایت ننگرهار جلوگیری شد

آرشیف

پولیس ننگرهار از قاچاق ده‌ها کیلوگرام مواد مخدر در این ولایت جلوگیری کرد.

طارق آرین سخنگوی وزارت داخله به رادیو آزادی گفت، در چهار مورد عملیات جداگانه که به تاریخ ۱۸ سنبله در ولسوالی‌های بتیکوت، چپرهار و ناحیه نهم شهر جلال آباد اجرا شد، در نتیجه چهار صد کیلوگرام چرس و ۱۵ کیلوگرام تریاک به دست این نیروها افتاد.

شش تن به اتهام دست داشتن در این قضایای قاچاق مواد مخدر دستگیر شده و جهت تعقیب عدلی به نهادهای قضایی معرفی شده‌اند.

مواد مخدر و مشروبات الکلی در سه ولایت ضبط شد

آرشیف

مقدار زیادی مواد مخدر و مشروبات الکولی هنگام فروش در سه ولایت افغانستان ضبط شد.

هجرت‌الله اکبری سخنگوی قوماندانی امنیه کندز به رادیو آزادی گفت، در عملیاتی که به تاریخ ۱۱ سنبله در ولایت کندز اجرا شد، پولیس از قاچاق چهار کیلوگرام هیروئین به ولایت بغلان جلوگیری کرد: " این افراد در دو عملیات جداگانه پولیس مبارزه با مواد مخدر از مربوطات شهر کندز به اتهام قاچاق مواد مخدر و فروش تابلیت های نشه آور دستگیر شدند و تحت نظارت پولیس قرار دارند."

در عملیات دوم که در ولایت خوست راه اندازی شده بود، ۲۴ کیلوگرام چرس هنگامی به دست پولیس افتاد که قرار بود از ولسوالی دوه منده به مرکز این ولایت قاچاق شود.

عملیات سوم که در ولایت بغلان اجرا شد، ۲۴۰ لیتر مشروبات الکلی که قرار بود از ولسوالی دوشی به داخل شهر پلخمری قاچاق شود، ضبط گردید.

پولیس شش تن را در رابطه به این سه قضیه دستگیر کرده است.

پولیس زابل از قاچاق مواد مخدر به کابل جلوگیری کرد

آرشیف

پولیس زابل از ورود بیش از پنجا کیلوگرام مواد مخدر به کابل جلوگیری کرد.

مقام‌های پولیس ولایت زابل به مقدار ۱۵ کیلوگرام هیروین، ۲۵ کیلوگرام شیشه و بیش از ۱۹ لیتر تیزاب را که در داخل خریطه های مواد خوراکی جاسازی شده بود از داخل یک عراده واسطه نقلیه در شهر قلات، مرکز ولایت زابل در حین تلاشی ضبط نمود.

حکمت الله کوچی قوماندان امنیه زابل در صحبت با رسانه ها گفت، قرار بود این مواد از ولایت زابل به شهر کابل قاچاق شود که هنگام تلاشی وسایط به دست پولیس افتاد.

دو تن به اتهام قاچاق این مواد دستگیر شده اند.

هزاران کیلوگرام مواد مخدر در ولایت نیمروز حریق شد

آرشیف

پولیس قوماندانی امنیه ولایت نیمروز نزدیک به ده هزار کیلوگرام مواد مخدر که در جریان عملیات های تصفیوی توسط پولیس ضبط شده بود را در حضور داشت هیئت مسئول حرق کرد.

عبدالوهاب بالاکرزی قوماندان امنیه نیمروز به رسانه ها گفت مواد حریق شده شامل هیروین، شیشه، چرس، خشخاش، بنگدانه و مواد کیمیاوی دیگر بود که در طی یک سال گذشته در جریان عملیات پولیس مبارزه با مواد مخدر نیمروز ضبط شده بود.

قابل یاد آوری است که ۱۷۳ تن به اتهام قاچاق این مواد دستگیر و دوسیه های آنان از سوی مرکز عدلی و قضایی نهایی و به جزا محکوم شده اند.

پولیس ننگرهار مواد مخدر و تابلیت‌های نشه‌آور را ضبط کرد

آرشیف

نزدیک به ۶۰ کیلوگرام مواد مخدر و تابلیت های نشه آور در ولایت ننگرهار بدست پولیس افتاد.

طارق آرین سخنگوی وزارت داخله به رادیو آزادی گفت، پولیس مبارزه با مواد مخدر ننگرهار با اجرای سه عملیات در شهر جلال آباد، ولسوالی بتیکوت و بندر تورخم، ۴۶ کیلوگرام شیشه، بیش از ۹ کیلوگرام هیروئین و به تعداد ۶۹۸۹ قرص تابلیت نشه آور (تابلیت K) را ضبط کرد.

سه تن در پیوند به این سه قضیه قاچاق مواد مخدر دستگیر شده اند.

پولیس ننگرهار از قاچاق مواد مخدر جلوگیری کرد

آرشیف

پولیس ننگرهار از قاچاق بیش از پنجاه کیلوگرام مواد مخدر جلوگیری کرد.

در خبرنامه قوماندانی امنیه ننگرهار آمده است که سه عملیات جداگانه به تاریخ چهار سنبله در سه ناحیه مختلف شهر جلال آباد انجام شد. در عملیات نخست بیش از پانزده کیلوگرام شیشه، در عملیات دوم نزدیک به هفده کيلو گرام چرس و در عملیات سوم هشت کیلوگرام تریاک به دست این نیروها افتاده است.

در عملیات چهارم که در ولسوالی اچین اجرا گردید، ۱۴ کیلوگرام هیروئین که در یک موتر جاسازی شده و قرار بود به یکی از ولسوالی های همجوار قاچاق شود، ضبط گردید.

پولیس تأیید می‌کند که شش تن به اتهام این قضایا دستگیر شده اند.

پولیس مواد مخدر را در ولایات بدخشان و خوست ضبط کرد

آرشیف

سه تن همراه با نزدیک به شصت کیلوگرام مواد مخدر در ولایات بدخشان و خوست دستگیر شدند.

طارق آرین سخنگوی وزارت داخله به رادیو آزادی گفت، در جریان عملیاتی که از سوی پولیس بدخشان در مرکز این ولایت اجرا شد، در نتیجه آن ۱۰ کیلوگرام تریاک، سه کیلوگرام چرس و نزدیک به یک کیلو گرام هیروئین به دست این نیروها افتاد.

در قضیه دوم، ۴۰ کیلوگرام چرس که قرار بود توسط یک موتر از ولایت پکتیا به ولایت خوست قاچاق شود، هنگام بازرسی وسایط در مرکز ولایت خوست ضبط گردید.

پولیس تأیید می‌کند که متهمان این قضایا پس از تحقیقات ابتدایی به نهادهای عدلی و قضایی معرفی شده اند.

ورزشکاران برای آگاهی‌دهی از اضرار مواد مخدر اظهار آمادگی کردند

آرشیف، شماری از معتادان مواد مخدر

اشتراک کنندگان مسابقات کُشتی در کندز و بایسکل‌رانی در ولایت پروان که به منظور آگاهی‌دهی به جوانان در رابطه به اضرار مواد مخدر و اهمیت ورزش برای وقایه از اعتیاد اجرا شد، تعهد سپردند که در بخش آگاهی‌دهی در مورد زیان‌های اعتیاد به مواد مخدر همکاری خواهند کرد.

ده‌ها تن، به شمول معتادین مواد مخدر به تماشای این مسابقات که حاوی پیام‌ها در رابطه به اضرار مواد مخدر بود، دعوت شده و اشتراک نموده بودند.

پولیس در بلخ مواد مخدر و مشروبات الکلی را ضبط کرد

آرشیف

ده‌ها لیتر مشروبات الکلی و نزدیک به شصت کیلوگرام مواد مخدر در ولایت بلخ ضبط شد.

پولیس مبارزه با مواد مخدر ولایت بلخ به تاریخ پنج سنبله عملیاتی را در ولسوالی شولگره اجرا کرد که در جریان آن حدود پنجاه و یک کیلوگرام تریاک ضبط گردید.

عادل شاه عادل سخنگوی قوماندانی امنیه بلخ به رادیو آزادی گفت که در کنار مواد مخدر ضبط شده، یک میل اسلحه و مقداری مهمات نیز به دست این نیروها افتاد.

در یک عملیات جداگانه در مسیر حیرتان – مزارشریف نیز بیش از پنج هزار لیتر مشروبات الکلی و بیش از یک کیلوگرام شیشه کشف و ضبط شد.

پولیس می‌گوید پنج تن به اتهام قاچاق این مواد دستگیر و به مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر معرفی شده اند.

پولیس ننگرهار از قاچاق مواد مخدر جلوگیری کرد

آرشیف

پولیس از قاچاق مواد مخدر در ولایت ننگرهار جلوگیری کرد.

طارق آرین سخنگوی وزارت امور داخله به رادیو آزادی تأیید کرد که در جریان سه عملیات در نقاط مختلف ولایت ننگرهار، مقادیر زیاد مواد مخدر منجمله تابلیت (K) و چرس به دست پولیس افتاده و از قاچاق آن جلوگیری شده است.

آرین گفت که در عملیات نخست در ولسوالی مهمنددره ننگرهار، به تعداد ۱۷۰ قرص نشه آور تابلیت (K) توسط پولیس ضبط گردید. در عملیات دوم در ولسوالی دُربابا، ۱۸ کیلوگرام چرس و در عملیات سوم نیز در مربوطات ناحیه نهم شهر جلال آباد، چهار کیلوگرام هیروئین به دست این نیروها افتاد.

وزارت داخله دستگیری سه تن در پیوند به این قضایا را تأیید می‌کند.

پولیس کابل یک فروشنده مواد مخدر را دستگیر کرد

آرشیف

پولیس کابل بیش از ده کیلوگرام هیرویین را ضبط کرد.

قطعات خاص پولیس مبارزه علیه مواد مخدر با اجرای عملیاتی در مربوطات ناحیه نهم شهر کابل، یک تن را که می‌خواست با قاچاق نزدیک به یازده کیلوگرام هیرویین، آن را در چندین ناحیۀ شهر کابل بالای پرچون فروشان توزیع کند، دستگیر نموده است.

فردوس فرامرز سخنگوی قوماندانی امنیه کابل به رادیو آزادی گفت که بعد از طی مراحل دوسیۀ نسبتی اش، وی به مراجع عدلی و قضایی سپرده خواهد شد.

پولیس خوست ۲۸ کیلوگرام چرس را ضبط کرد

پولیس خوست دو فروشنده مواد مخدر را دستگیر کرد.

بیش از بیست کیلوگرام چرس هنگام قاچاق در ولایت خوست ضبط شد.

۲۸ کیلوگرام چرس که قرار بود از ولسوالی دوه منده به مرکز ولایت خوست قاچاق شود، هنگام بازرسی وسایط نقلیه توسط پولیس ضبط شد.

قوماندانی امنیۀ ولایت خوست در خبرنامه‌ای ضمن تأیید این موضوع، نوشته است که دو تن به اتهام قاچاق این مواد دستگير و به مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مواد مخدر معرفی شده اند.

بیشتر "لود" شود

XS
SM
MD
LG