لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۳۰ سنبله ۱۳۹۹ کابل ۰۲:۳۴

جمهوریخواهان تلاش کردند تصویر سیاه از دموکرات‌ها ارائه کنند


دونالد ترمپ رئیس جمهور امریکا و مایک پنس معاونش در کنگره میان حزبی جمهوریخواهان

دونالد ترمپ رئیس جمهور امریکا و سخنرانان در کنگرۀ میان حزبی جمهوریخواهان، روز دوشنبه تلاش کردند تصویر سیاه از حزب دموکرات ارائه کنند.

هر اشتراک کننده به نحوی اعضای این حزب را به باد انتقاد گرفت و تلاش کرد وفاداری اش را به ترمپ آشکار سازد.

کنگرۀ جمهوریخواهان که برای چهار روز ادامه می‌یابد، تلاش می‌کند حمایت از دونالد ترمپ برای یک دورۀ دیگر چهار ساله افزایش یابد. این کنگره دوشنبه (۲۴ اگست) از شهر شیرلوت در ایالت کارولینای شمالی آغاز شد.

آنسو دموکرات‌ها تلاش دارند از نحوۀ برخورد ادارۀ ترمپ در بحران ویروس کرونا، به عنوان ابزار استفاده کنند.

بر اساس گزارش رسانه‌های امریکایی، حمایت مردمی از دونالد ترمپ به خاطر برخوردش با ویروس کرونا، اقتصاد ضعیف و خشونت‌های نژادی به مراتب کاهش یافته است.

تقلب و مداخله در انتخابات امریکا در حد ناممکن به نظر می‌رسد اما ترمپ روز دوشنبه (۲۴ اگست) در این مورد هشدار داد:‌ "یگانه راه که انتخابات را از ما گرفته بتوانند، همین است که انتخابات، تقلبی باشد. ما در انتخابات پیروز خواهیم شد."

دونالد ترمپ از رای‌دهی سوم نومبر به عنوان مهم‌ترین انتخابات در تاریخ امریکا یادآوری کرد.

طرفداران ترمپ به صورت حضوری در کنگرۀ چهار روزه حزب جمهوریخواه اشتراک دارند.


کنگره میان حزبی دموکرات‌ها هفتۀ گذشته به صورت مجازی آغاز شد و در نتیجه اعضای این حزب به نامزدی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری امریکا مُهر تأیید گذاشتند.

بایدن و هم تیمی هایش، بیشتر تلاش کرده اند روی ایجاد کار، مهاجرت، زنان و اقلیت‌ها شعار دهند و از کم کاری‌های ترمپ در این عرصه‌ها انتقاد کنند.

اما مهم‌ترین انتقاد بر ترمپ، برخورد او با همه‌گیری ویروس کرونا بوده زیرا ایالات متحده بدترین کشور از لحاظ مبتلایان و مرگ‌ومیر ناشی از این ویروس بوده است.

به اساس آمار پوهنتون جانز هاپکینز، تا اکنون بیش از ۵ میلیون و ۷۴۰ هزار تن در آنکشور به ویروس کرونا مبتلا شده اند. مرگ و میر ناشی از این ویروس تا حالا اضافه از ۱۷۷ هزار تن اعلام شده.

اما حامیان ترمپ می‌گویند که او با مدیریت و اجرای بیشتر آزمایش‌ها، توانسته موفقانه با ویروس کرونا برخورد کند.

نیکی هیلی نمایندۀ پیشین امریکا در سازمان ملل متحد
نیکی هیلی نمایندۀ پیشین امریکا در سازمان ملل متحد

یکی از آن‌ها نیکی هیلی نمایندۀ پیشین امریکا در سازمان ملل متحد بود. او دوشنبه گفت که پیش از رسیدن ویروس کرونا از چین، ایالات متحده قوی‌ترین اقتصاد جهان را داشت و میزان بیکاری خیلی اندک و ناچیز بود.

شعار‌ها در مبارزات انتخاباتی همواره با هیجان همراه است اما این بار به نظر می‌رسد که هر دو حزب بیشتر از هر زمان دیگر برای پیروزی در انتخابات مبارزه خواهند کرد.

اگر ترمپ در انتخابات برنده شود، برای یک دورۀ دیگر چهار ساله در قدرت تکیه خواهد زد. اما اگر شکست بخورد، پس از سال ۱۹۹۲ نخستین بار خواهد بود که یک رئیس جمهور تنها دورۀ چهار ساله را تکمیل می‌کند.

در آن هنگام جورج هاربرت بوش، از سوی بل کلنتن در انتخابات ریاست جمهوری شکست خورده بود.

please wait

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00
لینک مستقیم


XS
SM
MD
LG