لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
دوشنبه ۵ عقرب ۱۳۹۹ کابل ۰۲:۲۴

دیپلومات: هند تلاش‌های پاکستان در روند صلح افغانستان را به دیده شک می‌نگرد


شماری از روزنامه های جهان
  • دیپلومات

نشریه دیپلومات در مورد سفر هفتۀ جاری وزیر دفاع هند به ایران نوشته است.

به نوشتۀ دیپلومات، راجنات سینگ وزیر دفاع هند به روز شنبه در دیدارش با همتای ایرانی خود در تهران در مورد نگرانی‌های دهلی نو در رابطه به وضعیت افغانستان صحبت کرد.

در ادامه آمده که وزیر دفاع هند یکروز پس از این دیدار در توییترش نوشت که در ملاقات با برید جنرال امیرحاتمی وزیر دفاع ایران صحبت‌های سازنده داشت و برعلاوه در مورد افغانستان و امنیت منطقه‌یی هم بحث شد.

وزیر دفاع هند پس از سفر مسکو خود به تهران رفت او در مسکو در نشست وزیران دفاع سازمان همکاری‌های شانگهای اشتراک کرد.

دهلی نو در حالی در مورد آینده افغانستان نگران است که یک هیئت طالبان به تازگی از پاکستان به قطر سفر کرد و با رسیدن آن، در هیئت مذاکره کننده گروه طالبان برای گفت‌وگو با حکومت افغانستان تغییرات اعلام شد.

دهلی نو، تلاش‌های رقیب دیرینه خود پاکستان را در روند صلح افغانستان به دیده شک و تردید می‌نگرد.

  • هندوستان تایمز

روزنامه هندوستان تایمز به کریکت افغانستان پرداخته و نوشته است که بر نورمحمد لالی مربی افغان پنج سال ممنوعیت وضع شده است.

این روزنامه انگلیسی زبان افزوده که براساس این پابندی، نورمحمد لالی مربی داخلی کریکت افغانستان برای پنج سال از اشتراک در هرنوع مسابقه ممنوع شده و دلیل آن گفته شده که لالی در لیگ شپگیزه سال گذشته از یک بازیکن افغان خواسته بود که در بدل پول بازی بد انجام دهد.

لالی در سال ۲۰۱۹ میلادی به عنوان معاون مربی بازی‌های دو روزه در ولایت کاپیسا بود و همزمان با این با یک اکادمی خصوصی بنام همپالنی به عنوان مربی تیم کار می‌کرد که براساس این وظایفش زیر چتر قانون مبارزه با فساد اداری کریکت بورد افغانستان می آید.

کریکت بورد افغانستان گفته که یکی از بازیکنان تیم ملی کریکت این کشور اقدام نورمحمد لالی را افشاء کرده، کریکت بورد از این کریک باز نام نبرده اما گفته که افشاء گری این بازیکن را برای جلوگیری از فساد ستایش می‌کند.

روزنامه هندوستان تایمز نوشته که ممنوعیت بالای این مربی افغان سه ماه پس از آن وضع شده که شفیق‌الله شفق ویکت کیپر افغانستان هم به اتهام دست داشتن در فساد برای شش سال از بازی‌ها ممنوع قرار داده شد.

XS
SM
MD
LG