لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
پنجشنبه ۳ ميزان ۱۳۹۹ کابل ۱۲:۵۴

بازداشت یک خبرنگار پاکستانی به خاطر انتقادش بر اردوی این کشور


آرشیف، پولیس پاکستان

یک خبرنگار پاکستانی به‌خاطر انتقادش بر اردوی پاکستان در شهر کراچی بازداشت شده است.

یک خبرنگار پاکستانی در شهر کراچی بازداشت شده است.

این را مقام‌های پولیس پاکستان و خانوادۀ این خبرنگار گفته اند که بر این خبرنگار اتهام سخنان نفرت‌انگیز علیه اردوی این کشور وارد شده است.

بلال فاروق که برای روزنامۀ انگلیسی زبان ایکس پرس تربیون کار می‌کرد، دیروز (جمعه) در منزل اش بازداشت شده است.

در گزارش پولیس که به دسترس خبرگزاری رویترز قرار گرفته، بلال فاروق در مطلبی که از طریق رسانه‌ها به نشر رسانده سعی کرده اردو پاکستان را بدنام کند و در بارۀ اردوی پاکستان بدگوی کرده و عناصر ضد دولتی از این پُست او به نفع خود استفاده کرده اند.

در گزارش پولیس همچنان اتهام وارد شده که پُست آنلاین این خبرنگار باعث نفرت مذهبی و تحریک شورشیان علیه اردو شده است.

خانوادۀ بلال به رسانه‌ها گفته که پولیس هنگام دستگیری او تلفون موبایل او را در جریان تلاشی منزل با خود گرفته است.

خبرنگاران و حامیان دفاع از آزادی‌های بیان اردوی پاکستان و نهاد‌های دولتی را به فشار بر رسانه‌های متهم می‌کنند که خبر‌های انتقادی را منتشر می‌نمایند.

دستگیر بلال فارق تازه‌ترین مورد از اقدام‌ها حکومت پاکستان علیه خبرنگاران و آنانی است که حکومت و اردوی این کشور را انتقاد می‌کنند.

پیش ازاین عمران خان صدراعظم پاکستان تاکید کرده بود که اسلام‌آباد دارای آزادی رسانه‌ها است.

پولیس قانون جرایم سایبری را تنظیم کرده که منتقدین می‌گویند، مبهم نوشته شده تا با استفاده از آن بتوانند برای فعالان رسانه‌ها اتهام‌های جنایی ترتیب دهند.

کمشنری سازمان ملل متحد برای حقوق بشر اوایل این هفته از موارد تحریک خشونت علیه خبرنگاران و فعالان حقوق بشر ابراز نگرانی کرد.

این کمشنری در اعلامیۀ گفته که آنها نگرانی های خود را مستقیماً با حکومت شریک ساخته و خواهان اقدامات عاجل و سریع برای اطمینان از حمایت از روزنامه نگاران و مدافعان حقوق بشر كه مورد تهدید قرار گرفته اند، شده است.

XS
SM
MD
LG