لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
پنجشنبه ۱ عقرب ۱۳۹۹ کابل ۰۴:۳۵

امریکا گروهی از هکرهای ایرانی را شامل تعزیرات خود کرده است


آرشیف

ایالات متحده یک گروه هک کنندهٔ ایرانی، شرکت نام‌نهاد و تعدادی از افراد را به اتهام ارتباط با وزارت استخبارات و امنیت ایران شامل تعزیرات کرده است.

وزارت خزانهٔ امریکا تعزیرات را بر یک گروه هک کنندهٔ ایرانی، یک شرکت نام‌نهاد و بیش از ۴۵ نفر وضع کرده است.

در اعلامیه دیروز (پنجشنبه) وزارت خرانهٔ امریکا گفته شده که وزارت استخبارات و امنیت ایران از این گروه هک‌کننده (تهدید پیشرفتهٔ مداوم ۳۹) و شرکتی بنام رَنا برای نظارت از مخالفین، خبرنگاران ایرانی، کارمندان سابق حکومت، کارمندان محیط زیست، مهاجران، محصلان پوهنتون‌ها و کارمندان در سازمان‌ها و نهاد‌های غیردولتی بین‌المللی استفاده می‌کرد.

عدهٔ از افراد مورد هدف این کمپاین توسط وزارت استخبارات و امنیت ایران در سی کشور جهان مورد ارعاب و تهدید قرار می‌گرفتند.

وب‌سایت وزارت خزانهٔ امریکا اظهارات ستیفن منوچین وزیر خزانه، را نیز منتشرکرده که می‌گوید، دولت ایران وزارت استخبارات و امنیت را ابزاری برای هدف قرار دادن شرکت‌ها و افراد بیگناه قرار داده تا اهداف بی‌ثبات‌کننده خود در جهان را دنبال کند.

ستیفن منوچین وزیر خزانهٔ امریکا
ستیفن منوچین وزیر خزانهٔ امریکا

ستیفن منوچین وزیر خزانهٔ امریکا در این اعلامیه گفته است: "ایالات متحده برای مبارزه با حملات تهاجمی سایبری مصمم است که امنیت سکتور مسافرتی را به مخاطره انداخته و به آنها صدمه رساند."

بر اساس گزارش وزارت خزانهٔ امریکا، گروه سایبری "تهدید پیشرفته مدام ۳۹" تحت مالکیت یا کنترل شرکت رَنا است که در سال ۲۰۱۲ نیز در رابطه با تروریزم و نقض حقوق بشر به فهرست سیاه امریکا اضافه شده بود.

این وزارت با انتشار نام ۴۵ ایرانی مرتبط با شرکت رَنا که شامل برنامه‌نویسان، هکرها و مدیران هستند، گفته است بعد از تحقیقات طولانی‌مدت توانسته است هویت آن‌ها را مشخص کند.

XS
SM
MD
LG