لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۲۹ ميزان ۱۳۹۹ کابل ۱۰:۴۰

'دونالد ترمپ تب و مشکل تنفسی ندارد'


دونالد ترمپ رئیس جمهوری ایالات متحده امریکا

تیم مؤظف صحی می‌گوید، وضعیت صحی و روحیۀ رئیس جمهور امریکا که به خاطر ابتلا به ویروس کرونا در یک شفاخانه تحت تداوی قرار دارد، خیلی خوب است.

داکتر‌شان کانلی دیروز (شنبه ۳ اکتوبر) در یک کنفرانس خبری در شفاخانۀ والتررید در حومۀ واشنگتن گفت، وضعیت صحی و روحیۀ دونالد خیلی خوب است، وی در ۲۴ ساعت گذشته تب نداشت و در حال حاضر از اکسیژن استفاده نمی‌کند.

به گفتۀ تیم صحی علایم بیماری آقای ترمپ، از جمله سرفه و بندش بینی در حال بهبود است.

اما دکتوران با وصف سوالات مکرر خبرنگاران برای روشن ساختن اینکه آیا رئیس جمهور ترمپ تاکنون از اکسیژن استفاده کرده، از پاسخ خودداری کرده اند و همچنان در مورد اینکه درجۀ تب دونالد ترمپ چقدر بلند بوده معلومات نداده اند.

دونالد ترمپ که به خاطر ابتلا به ویروس کرونا در مرکز صحی ملی نظامی والتر رید تحت تداوی قرار دارد، دیروز قبل از رفتن به این مرکز، در یک پیام ویدیوی ثبت شده، در قصر سفید گفت: "من می‌خواهم از همه بخاطر پشتیبانی فوق العاده تشکر کنم. من به شفاخانۀ والتر رید می‌روم. فکر می‌کنم کار خیلی خوب می‌کنم، ما مطمئن خواهیم شد که همه چیز درست شده. وضعیت بانوی اول خیلی خوب است. بنابرین از همۀ شما بسیار متشکرم. من قدردان آن هستم و هرگز آنرا فراموش نخواهم کرد، متشکرم."

دونالد ترمپ رئیس جمهور امریکا همراه با خانمش
دونالد ترمپ رئیس جمهور امریکا همراه با خانمش

قصر سفید می‌گوید که دونالد ترمپ چند روز آینده را در این شفاخانۀ نظامی سپری خواهد کرد.

کیلی مکی نینی، سخنگوی قصر سفید دیروز شنبه در یک اعلامیه‌ گفت، دونالد ترمپ ۷۴ ساله به سفارش داکتر معالج و متخصصان صحی از شفاخانۀ والتر رید کار خواهد کرد.

نتیجه آزمایش کووید-۱۹ رئیس جمهور ترمپ و بانوی نخست ملانیا ترمپ بعد از آن مثبت اعلام شد که نتیجۀ آزمایش هوپ هیکس، مشاور ارشد وی که اخیراً چندین بار با او سفر کرده بود، به ویروس کرونا مثبت اعلام شد.

هوپ هیکس به تاریخ ۲۹ سپتمبر توسط طیاره ایرفورس ون با رئیس جمهور به نخستین مناظرۀ ریاست جمهوری به کلیولند و ۳۰ سپتمبر توسط هلیکوپتر ریاست جمهوری با دونالد ترمپ برای اشتراک در یک گردهمایی به مینه سوتا سفر کرده بود.

در این حال، یکروز پس از انتقال رئیس جمهور امریكا به شفاخانه، آزمایش یک سناتور دیگر امریكایی به ویروس كرونا نیز مثبت اعلام شد.

بن وولكل سخنگوی رون جانسون سناتور جمهوریخواه از ویسكانسن در یک اعلامیه گفته که آزمایش سناتور جانسون به ویروس کرونا مثبت است، اما وی احساس سلامتی کرده، علایمی را تجربه نمی‌كند.

قبل از این آزمایش مایک لی سناتور جمهوریخواه از ایالت نورت کرولینا و تام تیلس سناتور جمهوریخواه از ایالات یوتا نیز به ویروس کرونا مثبت اعلام شده بود.

در ماه‌های اخیر، آزمایش ویروس کرونای تعدادی از کارمندان قصر سفید از جمله کیتی میلر، معاون مطبوعاتی مایک پنس معاون رئیس جمهور امریکا و همچنین رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی قصر سفید، مثبت بوده است.

XS
SM
MD
LG