لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۱۱ عقرب ۱۳۹۹ کابل ۰۰:۴۸

داکتران: وضعیت صحی دونالد ترمپ رو به بهبود است


دونالد ترمپ، رئیس جمهور امریکا

وضعیت صحی دونالد ترمپ رئیس جمهور امریکا که مصاب به ویروس کرونا شده، در حال بهبود است و می‌تواند امروز (دوشنبه) از شفاخانه مرخص شود. این را داکتران موظف برای تداوی آقای ترمپ ابراز داشته اند.

به گفته داکتران، سطح آکسیجن در وجود آقای ترمپ در چند روز گذشته دو بار برای مدت کوتاه کاهش یافت و او حال با استروئیدها مداوا می‌شود.

ولی ارزیابی داکتران از سلامتی ترمپ ۷۴ ساله در کل خوشبینانه بود.

شان دولی یکی از داکتران در مرکز صحی نظامی والتر رید، جایی که ترمپ در آن بستری است به خبرنگاران گفت: "بهبود وضعیت صحی بیمار ادامه دارد، وی از صبح جمعه به این طرف تب نداشته و علایم حیاتی وی ثابت و قناعت‌بخش است.

ترمپ از دوم اکتوبر به این طرف در شفاخانه‌ی والتر رید بستری بوده است.

ترمپ در یک ویدیوی ۴ دقیقه‌یی که به روز شنبه از همین مرکز صحی در نزدیکی واشنگتن منتشر کرد گفت، خیلی بهتر بوده و امیدوار است بزودی برگشته و کارهای کمپاین انتخاباتی‌اش را قبل از سوم نومبر خاتمه دهد.

آقای ترمپ گفت: "برخواهم گشت، فکر می‌کنم به زودی بر خواهم گشت. منتظرم کمپاین انتخاباتی را چنانچه آغاز کردیم و به پیش برده‌ایم، خاتمه دهیم."

ترمپ گفت چند روز آینده امتحان واقعی خواهد بود.

قصر سفید گفته است، ترمپ می‌تواند از اطاق مخصوص روسای جمهور در همین مرکز صحی کارش را ادامه دهد، اطاقی که مجهز با همه وسایلی است که رئیس جمهور می‌تواند وظایفش را از آنجا به پیش ببرد.

بیمار شدن ناگهانی ترمپ ضربه‌ای است برای کمپاین انتخاباتی‌اش و توجه را به ویروس کرونا و کم اهمیت دانستن آن از سوی ترمپ معطوف کرده است.

آرشیف، بیمار ویروس کرونا در امریکا
آرشیف، بیمار ویروس کرونا در امریکا

این ویروس تاحال بیش از ۲۰۰ هزار امریکایی را به کام مرگ برده و بیش از هفت میلیون تن به شمول رئیس جمهور و همسرش میلانیا را مصاب کرده است.

XS
SM
MD
LG