لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
جمعه ۹ عقرب ۱۳۹۹ کابل ۰۰:۳۵

کاروان زهر

بیش از ۵۰کیلوگرام مواد مخدر هنگام قاچاق در پنجشیر و پروان ضبط شد

آرشیف

بیش از پنجاه کیلوگرام مواد مخدر هنگام قاچاق در ولایات پنجشیر و پروان ضبط شد.

در اقدام نخست پولیس مبارزه با مواد مخدر ولایت پروان ۴۱ کیلوگرام تریاک و چرس را که در یک موتر جاسازی شده و قرار بود از شمال کشور به کابل قاچاق شود، در ولسوالی سالنگ ضبط کرد.

در خبرنامه معینیت مبارزه با مواد مخدر آمده است که در اقدام دوم، پولیس ولایت پنجشیر ۱۰ کیلوگرام چرس را که از مرکز این ولایت در یک موتر بارگیری شده و قرار بود به بیرون از پنجشیر قاچاق شود، کشف و ضبط کرد.

شش تن در پیوند به این دو قضیه دستگیر شده اند.

تازه‌ترین خبرهای روز را این‌جا دنبال کنید

بیش از ۲۰۰ کیلوگرام مواد مخدر در ننگرهار ضبط شده است

آرشیف، قاچاقبران مواد مخدر

بیش از دو صد کیلوگرام مواد مخدر در ولایت ننگرهار ضبط شد.

غلام سنایی ستانکزی قوماندان امنیه ننگرهار به رسانه‌ها گفت، پولیس این ولایت عملیاتی را بر یک خانه مسکونی اجرا کرد که از آن به عنوان ذخیره‌گاه مواد مخدر استفاده می‌شد.

در نتیجه این عملیات ۲۰۲ کیلوگرام چرس و ۱۴ کیلوگرام تریاک بدست آمد.

هنوز کسی به اتهام قاچاق و نگهداری این مواد دستگیر نشده است.

دستگیر ۷ تن به اتهام قاچاق مواد مخدر در شهر کابل

آرشیف، قاچاقبران مواد مخدر

هفت تن به اتهام قاچاق مواد مخدر در شهر کابل دستگیر شدند.

در اقدام نخست، سه تن که می‌خواستند ۷۹ کیلوگرام هیرویین را در لایه‌های لباس از طریق میدان هوایی حامد کرزی به خارج از کشور قاچاق کنند، هنگام بررسی وسایل در میدان هوایی دستگیر و سپس یک همکار آنان در مربوطات ناحیه هشتم شهر کابل بازداشت شد.

فردوس فرامرز سخنگوی قوماندانی امنیه کابل به رادیو آزادی گفت: "در عملیات دوم که در مربوطات حوزه‌های هفتم و هفده هم اجرا شد، سه قاچاقبر همراه با یازده خریطه هیرویین و ۳۴۵ خریطه کرستال دستگیر شدند."

بیش از هزار کیلوگرام مواد مخدر در غور حریق شد

آرشیف

بیش از هزار کیلوگرام مواد مخدر مختلف النوع در غور حریق شد.

مقا‌م‌های امنیتی غور می‌گویند این مواد در دوسال گذشته درمناطق مختلف این ولایت کشف و ضبط شده بود.

وحید‌الله نظامی قوماندان امنیۀ غور امروز به رسانه‌ها گفت:

ازسال ۱۳۹۷ تا ۱۳۹۹ بیش از هزار کیلوگرام مواد مخدر مختلف‌النوع ضبط شده که امرور آنرا سوختاندیم و عاملان در زندان اند. به مردم غور اطمینان می‌دهم که قاچاقبر درغور مجال مانور ندارد."

ولی آقای نظامی نگفت به ارتباط ضبط این مقدار مواد مخدر چند نفر بازداشت شده است.

ده تن هنگام فروش مواد مخدر در ۳ ولایت افغانستان دستگیر شدند

آرشیف، فروش مواد مخدر

ده تن هنگام فروش مواد مخدر در سه ولایت افغانستان دستگیر شدند.

طارق آرین سخنگوی وزارت امور داخله به رادیو آزادی گفت: "پولیس مبارزه با مواد مخدر با اجرای عملیات در ولایت‌های تخار، غزنی و هرات، ده فروشنده مواد مخدر را همراه با ۲۹ کیلوگرام هیرویین، مقداری چرس و بیش از بیست لیتر مشروبات الکولی دستگیر کرد."

کشته شدنِ یک قاچاقبر در درگیری با پولیس در نیمروز

آرشیف، نیروهای پولیس افغان

یک قاچاقبر در درگیری با پولیس در نیمروز کشته شد.

پولیس مبارزه با مواد مخدر ولایت نیمروز عملیاتی را به منظور دستگیری قاچاقبران در شهر زرنج اجرا کرد که در جریان آن قاچاقبران مواد مخدر با پولیس مقاومت کردند.

در خبرنامه قوماندانی امنیه نیمروز آمده است که در این درگیری یک قاچاقبر مواد مخدر کشته شد و یک قاچاقبر دیگر دستگیر گردید.

از نزد آنان ۴۳ کیلوگرام هیرویین، ۳۷ کیلوگرام تریاک، ۶۰ کیلوگرام شیشه و مقدار مواد کیمیاوی همراه با دو میل اسلحه بدست آمد.

چهار قاچاقبر مواد مخدر در غزنی و فاریاب دستگیر شدند

آرشیف

چهار قاچاقبر مواد مخدر در دو ولایت کشور دستگیر شدند.

در خبرنامه وزارت امور داخله آمده است، در عملیات نخست که توسط پولیس مبارزه با مواد مخدر در ولایت غزنی اجرا شد، سه قاچاقبر مواد مخدر همراه با ۱۵ کیلوگرام شیشه دستگیر شدند.

در عملیات دوم که توسط همین نیروها در ولایت فاریاب انجام شد، یک قاچاقبر دیگر در حالی بازداشت گردید که میخواست یک کیلوگرام هیرویین را که در داخل بطن خود جاسازی کرده بود، به شهر میمنه قاچاق نماید.

پنجاه قاچاقبر مواد مخدر محکوم به مجازات شدند

آرشیف

خالد موحد سخنگوی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر به تاریخ تاریخ ۲۳ میزان به رادیو آزادی گفت، ۵۰ قاچاقبر مواد مخدر که در پیوند به ۳۳ قضیه قاچاق مواد مخدر دستگیر شده بودند، از سوی محاکم ابتدائیه و استیناف این مرکز به دو الی بیست سال حبس، محکوم شدند.

از نزد این قاچاقبران بیش از ۱۵ کیلوگرام هیرویین، ۸۶ کیلوگرام مورفین، ۱۵۸ کیلوگرام تریاک، بیش از یک تُن بنگدانه و ۱۸۰ کیلوگرام چرس بدست آمده بود.

قابل یاد آوری است که در یک هفته گذشته ۲۸ متهم دیگر نیز از سوی نهادهای امنیتی به څارنوالی مرکز عدلی و قضایی معرفی شده اند.

چهل کیلوگرام چرس از سوی پولیس کابل ضبط شد

آرشیف

پولیس کابل از قاچاق چهل کیلوگرام چرس به این شهر جلوگیری کرد.

فردوس «فرامرز» سخنگوی قوماندانی امنیه کابل به رادیو آزادی گفت، چهل کیلوگرام چرس که قرار بود توسط یک موتر از شمال کشور به شهر کابل قاچاق شود، هنگام بازرسی در کوتل خیرخانه شناسایی و ضبط گردید.

راننده موتر به اتهام قاچاق مواد مخدر مذکور دستگیر و به څارنوالی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر معرفی شده است.

پولیس تخار از قاچاق مواد مخدر جلوگیری کرد

آرشیف

از قاچاق مقدار زیادی هیروئین به ولایت تخار جلوگیری به عمل آمد.

۲۹ کیلوگرام هیروئین که به تاریخ ۲۲ میزان از ولسوالی شهر بزرگ ولایت بدخشان در یک موتر بارگیری شده و قرار بود به ولسوالی رستاق ولایت تخار قاچاق شود، هنگام بازرسی وسایط در منطقه خانقاء این ولسوالی ضبط شد.

عبدالخلیل اسیر سخنگوی پولیس تخار به رادیو آزادی گفت، دو تن به شمول رانندۀ موتر به اتهام قاچاق این مواد دستگیر و تحت تحقیق قرار دارند.

پولیس خوست ۱۹ کیلوگرام چرس را ضبط کرد

آرشیف

پولیس خوست از قاچاق نزدیک به بیست کیلوگرام چرس جلوگیری کرد.

پولیس قوماندانی امنیه ولایت خوست با اجرای عملیات بر یک محل نگهداری مواد مخدر در ولسوالی تنی این ولایت، ۱۹ کیلوگرام چرس را که در یک خانه جا بجا شده و قرار بود بالای معتادین به فروش برسد، کشف کرد.

در همین حال دفتر رسانه های معینیت مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله می‌گوید، در جریان یک هفته گذشته پولیس مبارزه با مواد مخدر ۱۵ پرچون فروش را همراه با بیش از ۳۰ کیلوگرام مواد مخدر در ولایات کابل، پروان، زابل، کندز، تخار و پنجشیر دستگیر کرده است.

۳۰ قاچاقبر مواد مخدر محکوم به مجازات شدند

آرشیف

محاکم مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر ۳۰ قاچاقبر را محکوم به مجازات کرد.

این ۳۰ تن به شمول یک شهروند پاکستان که در پیوند به ۱۷ قضیه قاچاق مواد مخدر از سوی نهادهای امنیتی دستگیر شده بودند، از سوی محاکم ابتدائیه و استیناف مرکز عدلی و قضایی از ده تا سی سال حبس محکوم به مجازات شدند.

خالد موحد سخنگوی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر به رادیو آزادی گفت، از نزد این افراد بطور مجموعی ۲۲۵ کیلوگرام هیرویین، ۱۷ کیلوگرام مورفین و بیست کیلوگرام تریاک بدست آمده بود.

پولیس از قاچاق مواد مخدر در پروان و پنجشیر جلوگیری کرد

آرشیف

در دو عملیات جداگانه در ولایات پروان و پنجشیر بیش از پنجاه کیلوگرام مواد مخدر ضبط شد.

محمد منصور عنابی سخنگوی والی پنجشیر به رادیو آزادی گفت، پولیس مبارزه با مواد مخدر ولایت پنجشیر با اجرای عملیات در مرکز این ولایت، ۱۳ کیلوگرام چرس را که قرار بود توسط یک موتر به بیرون از این ولایت قاچاق شود، ضبط کرد.

در یک عملیات دیگر که در ولسوالی سالنگ ولایت پروان اجراء شد، ۴۱ کیلوگرام تریاک که در یک موتر جاسازی شده و به کابل قاچاق می‌شد، توسط پولیس کشف شد.

دو تن در پیوند به این دو قضیه قاچاق مواد مخدر دستگیر شده اند.

پولیس دو لابراتوار مواد مخدر را در ننگرهار تخریب کرد

دو لابراتوار تولید مواد مخدر در ولایت ننگرهار تخریب گردید.

در خبرنامه وزارت امور داخله آمده است، عملیات خاص که به تاریخ ۱۵ میزان توسط پولیس خاص مبارزه با مواد مخدر در ولسوالی غنی خیل ولایت ننگرهار اجرا شد، در جریان آن دو لابراتوار تولید هیرویین از بین برده شد.

۴۰ کیلوگرام چرس، ۲۰ کیلوگرام تریاک و مقدار زیاد مواد کیمیاوی که از آن در تولید هیرویین استفاده می شد، از محل بدست آمده است.

در یک عملیات دیگر که در ولسوالی دُربابا بر یک منزل مسکونی اجرا شد، نیز ۶۱ کیلوگرام هیرویین بدست پولیس افتاد.

نزدیک به ۲۰ کیلوگرام مواد مخدر مختلف‌النوع در ولایت تخار ضبط شد

آرشیف

و رویداد اخیر هفته نیز این که، نزدیک به ۲۰ کیلوگرام مواد مخدر مختلف‌النوع در ولایت تخار ضبط شد.

در خبرنامه قوماندانی امنیه تخار آمده است، در عملیاتی که توسط پولیس مبارزه با مواد مخدر قوماندانی امنیه این ولایت در مربوطات شهر تالقان اجراء شد، ۱۶ کیلوگرام چرس و سه کیلوگرام تریاک از یک موتر به‌دست آمد.

راننده موتر به اتهام قاچاق این مواد دستگیر و جهت تحقیقات بیشتر به نهادهای عدلی و قضایی معرفی شده است.

بیشتر "لود" شود

XS
SM
MD
LG