لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۲۹ ميزان ۱۳۹۹ کابل ۰۷:۵۴

کاروان زهر

۳۰ قاچاقبر مواد مخدر محکوم به مجازات شدند

آرشیف

محاکم مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر ۳۰ قاچاقبر را محکوم به مجازات کرد.

این ۳۰ تن به شمول یک شهروند پاکستان که در پیوند به ۱۷ قضیه قاچاق مواد مخدر از سوی نهادهای امنیتی دستگیر شده بودند، از سوی محاکم ابتدائیه و استیناف مرکز عدلی و قضایی از ده تا سی سال حبس محکوم به مجازات شدند.

خالد موحد سخنگوی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر به رادیو آزادی گفت، از نزد این افراد بطور مجموعی ۲۲۵ کیلوگرام هیرویین، ۱۷ کیلوگرام مورفین و بیست کیلوگرام تریاک بدست آمده بود.

تازه‌ترین خبرهای روز را این‌جا دنبال کنید

چهار قاچاقبر مواد مخدر در غزنی و فاریاب دستگیر شدند

آرشیف

چهار قاچاقبر مواد مخدر در دو ولایت کشور دستگیر شدند.

در خبرنامه وزارت امور داخله آمده است، در عملیات نخست که توسط پولیس مبارزه با مواد مخدر در ولایت غزنی اجرا شد، سه قاچاقبر مواد مخدر همراه با ۱۵ کیلوگرام شیشه دستگیر شدند.

در عملیات دوم که توسط همین نیروها در ولایت فاریاب انجام شد، یک قاچاقبر دیگر در حالی بازداشت گردید که میخواست یک کیلوگرام هیرویین را که در داخل بطن خود جاسازی کرده بود، به شهر میمنه قاچاق نماید.

پنجاه قاچاقبر مواد مخدر محکوم به مجازات شدند

آرشیف

خالد موحد سخنگوی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر به تاریخ تاریخ ۲۳ میزان به رادیو آزادی گفت، ۵۰ قاچاقبر مواد مخدر که در پیوند به ۳۳ قضیه قاچاق مواد مخدر دستگیر شده بودند، از سوی محاکم ابتدائیه و استیناف این مرکز به دو الی بیست سال حبس، محکوم شدند.

از نزد این قاچاقبران بیش از ۱۵ کیلوگرام هیرویین، ۸۶ کیلوگرام مورفین، ۱۵۸ کیلوگرام تریاک، بیش از یک تُن بنگدانه و ۱۸۰ کیلوگرام چرس بدست آمده بود.

قابل یاد آوری است که در یک هفته گذشته ۲۸ متهم دیگر نیز از سوی نهادهای امنیتی به څارنوالی مرکز عدلی و قضایی معرفی شده اند.

چهل کیلوگرام چرس از سوی پولیس کابل ضبط شد

آرشیف

پولیس کابل از قاچاق چهل کیلوگرام چرس به این شهر جلوگیری کرد.

فردوس «فرامرز» سخنگوی قوماندانی امنیه کابل به رادیو آزادی گفت، چهل کیلوگرام چرس که قرار بود توسط یک موتر از شمال کشور به شهر کابل قاچاق شود، هنگام بازرسی در کوتل خیرخانه شناسایی و ضبط گردید.

راننده موتر به اتهام قاچاق مواد مخدر مذکور دستگیر و به څارنوالی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر معرفی شده است.

پولیس تخار از قاچاق مواد مخدر جلوگیری کرد

آرشیف

از قاچاق مقدار زیادی هیروئین به ولایت تخار جلوگیری به عمل آمد.

۲۹ کیلوگرام هیروئین که به تاریخ ۲۲ میزان از ولسوالی شهر بزرگ ولایت بدخشان در یک موتر بارگیری شده و قرار بود به ولسوالی رستاق ولایت تخار قاچاق شود، هنگام بازرسی وسایط در منطقه خانقاء این ولسوالی ضبط شد.

عبدالخلیل اسیر سخنگوی پولیس تخار به رادیو آزادی گفت، دو تن به شمول رانندۀ موتر به اتهام قاچاق این مواد دستگیر و تحت تحقیق قرار دارند.

پولیس خوست ۱۹ کیلوگرام چرس را ضبط کرد

آرشیف

پولیس خوست از قاچاق نزدیک به بیست کیلوگرام چرس جلوگیری کرد.

پولیس قوماندانی امنیه ولایت خوست با اجرای عملیات بر یک محل نگهداری مواد مخدر در ولسوالی تنی این ولایت، ۱۹ کیلوگرام چرس را که در یک خانه جا بجا شده و قرار بود بالای معتادین به فروش برسد، کشف کرد.

در همین حال دفتر رسانه های معینیت مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله می‌گوید، در جریان یک هفته گذشته پولیس مبارزه با مواد مخدر ۱۵ پرچون فروش را همراه با بیش از ۳۰ کیلوگرام مواد مخدر در ولایات کابل، پروان، زابل، کندز، تخار و پنجشیر دستگیر کرده است.

پولیس از قاچاق مواد مخدر در پروان و پنجشیر جلوگیری کرد

آرشیف

در دو عملیات جداگانه در ولایات پروان و پنجشیر بیش از پنجاه کیلوگرام مواد مخدر ضبط شد.

محمد منصور عنابی سخنگوی والی پنجشیر به رادیو آزادی گفت، پولیس مبارزه با مواد مخدر ولایت پنجشیر با اجرای عملیات در مرکز این ولایت، ۱۳ کیلوگرام چرس را که قرار بود توسط یک موتر به بیرون از این ولایت قاچاق شود، ضبط کرد.

در یک عملیات دیگر که در ولسوالی سالنگ ولایت پروان اجراء شد، ۴۱ کیلوگرام تریاک که در یک موتر جاسازی شده و به کابل قاچاق می‌شد، توسط پولیس کشف شد.

دو تن در پیوند به این دو قضیه قاچاق مواد مخدر دستگیر شده اند.

پولیس دو لابراتوار مواد مخدر را در ننگرهار تخریب کرد

دو لابراتوار تولید مواد مخدر در ولایت ننگرهار تخریب گردید.

در خبرنامه وزارت امور داخله آمده است، عملیات خاص که به تاریخ ۱۵ میزان توسط پولیس خاص مبارزه با مواد مخدر در ولسوالی غنی خیل ولایت ننگرهار اجرا شد، در جریان آن دو لابراتوار تولید هیرویین از بین برده شد.

۴۰ کیلوگرام چرس، ۲۰ کیلوگرام تریاک و مقدار زیاد مواد کیمیاوی که از آن در تولید هیرویین استفاده می شد، از محل بدست آمده است.

در یک عملیات دیگر که در ولسوالی دُربابا بر یک منزل مسکونی اجرا شد، نیز ۶۱ کیلوگرام هیرویین بدست پولیس افتاد.

نزدیک به ۲۰ کیلوگرام مواد مخدر مختلف‌النوع در ولایت تخار ضبط شد

آرشیف

و رویداد اخیر هفته نیز این که، نزدیک به ۲۰ کیلوگرام مواد مخدر مختلف‌النوع در ولایت تخار ضبط شد.

در خبرنامه قوماندانی امنیه تخار آمده است، در عملیاتی که توسط پولیس مبارزه با مواد مخدر قوماندانی امنیه این ولایت در مربوطات شهر تالقان اجراء شد، ۱۶ کیلوگرام چرس و سه کیلوگرام تریاک از یک موتر به‌دست آمد.

راننده موتر به اتهام قاچاق این مواد دستگیر و جهت تحقیقات بیشتر به نهادهای عدلی و قضایی معرفی شده است.

بیش از ۵۰کیلوگرام مواد مخدر هنگام قاچاق در پنجشیر و پروان ضبط شد

آرشیف

بیش از پنجاه کیلوگرام مواد مخدر هنگام قاچاق در ولایات پنجشیر و پروان ضبط شد.

در اقدام نخست پولیس مبارزه با مواد مخدر ولایت پروان ۴۱ کیلوگرام تریاک و چرس را که در یک موتر جاسازی شده و قرار بود از شمال کشور به کابل قاچاق شود، در ولسوالی سالنگ ضبط کرد.

در خبرنامه معینیت مبارزه با مواد مخدر آمده است که در اقدام دوم، پولیس ولایت پنجشیر ۱۰ کیلوگرام چرس را که از مرکز این ولایت در یک موتر بارگیری شده و قرار بود به بیرون از پنجشیر قاچاق شود، کشف و ضبط کرد.

شش تن در پیوند به این دو قضیه دستگیر شده اند.

یک سردسته شبکه توزیع مواد مخدر در کابل دستگیر شد

آرشیف

یک سر دسته شبکه توزیع مواد مخدر در ولایت کابل دستگیر شد.

پولیس مبارزه با مواد مخدر با اجرای عملیاتی در مربوطات ناحیه هفتم شهر کابل، سردسته یک شبکه توزیع مواد مخدر به نام ادریس مشهور به عمُک را دستگیر کرد.

از نزد وی بیش از چهل هزار دالر امریکایی و بیش از پنجصد هزار افغانی که از درک فروش مواد مخدر بدست آورده بود، ضبط شده است.

فردوس فرامرز سخنگوی قوماندانی امنیه کابل می‌گوید، در عملیات دوم که توسط پولیس خاص مبارزه با مواد مخدر در ولسوالی شکر دره راه‌اندازی شد، دو تن همراه با (۳۷) کیلوگرام چرس دستگیر شدند.

پولیس کندز یک قاچاقبر بزرگ مواد مخدر را دستگیر کرد

آرشیف

پولیس کندز یک قاچاقبر بزرگ مواد مخدر را دستگیر کرد.

هجرت‌الله اکبری سخنگوی قوماندانی امنیه کندز به رادیو آزادی گفت: "حاجی خال محمد مشهور به حاجی ملا، قاچاقبر بزرگ مواد مخدر که به تاریخ هشت میزان می‌خواست از شهر کندز فرار کند، هنگام عبور از کمربند پُل آلچین دستگیر شد."

آقای اکبری افزود: "حاجی خال محمد سردسته باند مافیایی مواد مخدر در شمال است که از چند سال به این‌سو تحت تعقیب پولیس قرار داشت، از سوی پولیس مبارزه با مواد مخدر ولایت کندز بازداشت شد."

فرد دستگیر شده پس از تحقیقات ابتدایی توسط پولیس، به مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مواد مخدر معرفی شده است.

پولیس تخار ۴۲ لیتر مواد کیمیاوی را ضبط کرد

آرشیف

پولیس تخار از قاچاق بیش از چهل لیتر مواد کیمیاوی جلوگیری کرد.

سید معراج الدین سادات قوماندان امنیه تخار می‌گوید، بیش از ۴۲ لیتر مواد کیمیاوی نوع استیک آنهایدراید که از ولایت کندز در یک موتر بارگیری شده و قرار بود به ولایت بدخشان قاچاق شود، در ولایت تخار از سوی پولیس ضبط شد.

قابل یاد آوری است که از مواد کیمیاوی استیک آنهایدراید در تولید مواد مخدر استفاده می‌شود و از خارج به افغانستان قاچاق می‌گردد.

۱۱ تن به اتهام قاچاق و فروش مواد مخدر در هرات دستگیر شدند

آرشیف

پولیس هرات یازده تن را هنگام قاچاق و فروش مواد مخدر دستگیر کرد.

عبدالاحد ولی‌زاده سخنگوی قوماندانی امنیه هرات به رادیو آزادی گفت، پولیس مبارزه با مواد مخدر این ولایت با اجرای عملیات در شهر هرات و ولسوالی‌های انجیل و گذره این ولایت، یازده تن را هنگام قاچاق و فروش مواد مخدر دستگیر کردند که از نزد آنان ۱۷ کیلوگرام هیروین و ۳۵ کیلوگرام چرس و مقدار شیشه بدست آمد.

متهمان جهت تحقیقات بیشتر به مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر معرفی شدند.

پولیس کابل بیش از ۱۷ هزار تابلیت 'کا' را ضبط کرد

آرشیف، تابلیت "کا"

بیش از ده هزار تابلیت نشه آور و ده‌ها لیتر مشروبات الکلی در کابل ضبط شد.

هفده هزار و ۲۵۵ تابلیت نشه آور بنام "کا" که قرار بود با استفاده از یک موتر از شرق کشور به کابل قاچاق و بالای فروشندگان توزیع شود، هنگام بازرسی وسایط در منطقه پلچرخی ضبط و دو تن به اتهام قاچاق آن دستگیر شدند.

فردوس فرامرز سخنگوی قوماندانی امنیه کابل به رسانه ها گفت، در سه مورد عملیات دیگر که در مربوطات حوزه‌های اول، دهم و یازدهم شهر کابل اجرا شد، در جریان آن بطور مجموعی بیش از چهار کیلوگرام مواد مخدر، ۱۳۷ بوتل مشروبات الکلی، همراه با بیش از ۳۲ هزار دالر و بیش از سه صد هزار افغانی پول نقد به دست پولیس خاص مبارزه با مواد مخدر افتاد.

چهار تن در پیوند به این قضایایی قاچاق و نگهداری مواد مخدر دستگیر شده اند.

بیشتر "لود" شود

XS
SM
MD
LG