لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
شنبه ۸ قوس ۱۳۹۹ کابل ۰۳:۳۴

کاروان زهر

در پروان از قاچاق نزدیک به ۲۰ کیلوگرام مواد مخدر جلوگیری شد

آرشیف، یک قاچاقبر مواد مخدر

پولیس پروان از قاچاق نزدیک به بیست کیلوگرام مواد مخدر جلوگیری کرد.

در خبرنامه قوماندانی امنیه ولایت پروان آمده است، ۱۹ کیلوگرام چرس که قرار بود به ولسوالی جبل‌السراج این ولایت قاچاق و در آنجا بالای خورده فروشان توزیع شود، از سوی پولیس کشف و ضبط گردید.

یک تن به اتهام قاچاق این مواد دستگیر و به مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر معرفی شده است.

تازه‌ترین خبرهای روز را این‌جا دنبال کنید

نزدیک به صد کیلوگرام مواد مخدر در ننگرهار بدست پولیس افتاد

آرشف

نزدیک به یک صد کیلوگرام مواد مخدر طی دو عملیات جداگانه در ولایت ننگرهار بدست پولیس افتاد.

در عملیات نخست که توسط قطعات خاص پولیس مبارزه با مواد مخدر در ولسوالی اچین اجرا شد، هشت کیلوگرام هیرویین و ۸۰ کیلوگرام چرس بدست این نیروها افتاد.

طارق آرین سخنگوی وزارت داخله به رادیو آزادی گفت، در عملیات دوم که بر یک محل نگهداری مواد مخدر در ولسوالی غنی خیل انجام گردید، در جریان آن بیش از ۶۰ کیلوگرام چرس، پنج کیلوگرام شیشه، نزدیک به پنج کیلوگرام تریاک و يک مقدار سلاح و مهمات بدست آمد.

هفت تن به اتهام قاچاق و فروش مواد مخدر در کابل دستگیر شدند

آرشیف: دستگیری قاچاقبران مواد مخدر

سخنگوی قوماندانی امنیه کابل از دستگیری هفت تن به اتهام قاچاق و فروش مواد مخدر در در این ولایت خبر می‌دهد.

فرامرز فردوس سخنگوی قوماندانی امنیه کابل به رادیو آزادی گفت: "در اقدام نخست، پولیس مبارزه با مواد مخدر با اجرای عملیات در ناحیه دوازدهم شهر کابل، شش کیلوگرام هیرویین را که در داخل تایرهای موتر جاسازی شده و قرار بود در این ناحیه بالای پرچون فروشان توزیع شود، ضبط کرد."

در اقدام دوم، پنج تن هنگامی در کوتل خیرخانه دستگیر شدند که می‌خواستند چهار کیلوگرام شیشه را در داخل یک بیک سفری از شمال کشور به شهر کابل قاچاق کنند.

ده‌ها کیلوگرام مواد مخدر در بندر تورخم ضبط شد

در بندر تورخم

ده‌ها کیلوگرام مواد مخدر در بندر تورخم ضبط شد.

طارق آرین سخنگوی وزارت امور داخله به رادیو آزادی گفت: "۲۷۵ کیلوگرام مواد مخدر، شامل ۵۴ کیلوگرام هیرویین، ۸۹ کیلوگرام تریاک و ۱۳۲ کیلوگرام چرس که در یک موتر جاسازی شده و قرار بود از طریق بندر تورخم به خارج از کشور قاچاق شود، در جریان عملیات پولیس ضبط شد.

راننده موتر به اتهام قاچاق این مواد دستگیر شده است.

از قاچاق بیش از ۳۰ هزار لیتر الکول به هرات جلوگیری کرد

پولیس عملیات پولیس

پولیس هرات از قاچاق بیش از ۳۰ هزار لیتر الکول به این ولایت جلوگیری کرد.

عبدالاحد ولی‌زاده سخنگوی قوماندانی امنیه هرات به رادیو آزادی گفت: "پولیس مبارزه با مواد مخدر با اجرای عملیات در ولسوالی گذره ولایت هرات، ۳۱ هزار و ۳۱۰ لیتر ایتایل الکول را که در یک موتر لاری بارگیری شده و قرار بود به مرکز این ولایت قاچاق شود، در دروازه میر داوود این ولسوالی ضبط کرد."

سه تن به اتهام قاچاق این مواد دستگیر شده اند.

بیش از ۳۰ قاچاقبر مواد مخدر محکوم به مجازات شدند

آرشیف، دستگیری قاچاقبران مواد مخدر

بیش از ۳۰ قاچاقبر مواد مخدر محکوم به مجازات شدند.

محاکم مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر با برگزاری جلسات علنی، ۳۶ قاچاقبر مواد مخدر را که در پیوند به ۲۸ قضیه قاچاق دستگير شده بودند، از دو الی شانزده سال حبس محکوم به مجازات کرد.

خالد موحد سخنگوی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر به رادیو آزادی گفت، این افراد از ولایات مختلف کشور دستگير و از نزد آنان نزدیک به سه صد کیلوگرام مواد مخدر، شامل هیرویین، شیشه، چرس و تریاک به دست آمده بود.

همچنان نهادهای امنیتی در هفته گذشته ۲۳ مظنون به قاچاق مواد مخدر را به سارنوالی اختصاصی مبارزه با مواد مخدر معرفی کرده و دوسیه های آنان تحت بررسی قرار دارد.

۶۱ تُن مواد مخدر در هرات حریق شد

مواد مخدر و کیمیاوی که در هرات حریق شد.

مقام‌های امنیتی هرات می‌گویند ۶۱ تُن مواد مخدر و مواد کیمیاوی سازنده این مواد در ولسوالی گذره هرات امروز حریق شده است.

سلطان داوود، فرمانده پولیس هرات امروز سه‌شنبه (۲۷ عقرب) در یک کنفرانس خبری گفت که این مقدار مواد مخدر طی مدت دو سال گذشته در ۳۸۰ عملیات مختلف کشف و ضبط شده.

او افزود که در پیوند به قاچاق و انتقال این مقدار مواد مخدر، ۴۳۵ تن به شمول ۸۹ قاچاقبر عمده بازداشت شده‌اند.

فرمانده پولیس هرات گفت که اسیدنایتریت و مواد کیمیاوی سازنده مواد مخدر از کشورهای همسایه وارد کشور می‌شود.

پولیس هرات اطمینان می‌دهد که در راستای مبارزه با مواد مخدر از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد و جلو ترانزیت این مواد در جغرافیایی هرات را می‌گیرند.

پولیس پنجشیر از قاچاق مواد مخدر جلوگیری کرد

آرشیف

پولیس ولایت پنجشیر از قاچاق بیش از چهل کیلوگرام مواد مخدر جلوگیری کرد.

محمد منصور عنابی سخنگوی والی پنجشیر به رادیو آزادی گفت، پولیس مبارزه با مواد مخدر این ولایت طی اقدام نخست چهل کیلوگرام چرس را که در یک موتر جاسازی شده و قرار بود به بیرون از این ولایت قاچاق شود، هنگام بازرسی وسایط در ولسوالی حصه اول ضبط کرد.

در اقدام دوم، نزدیک به دو کیلوگرام تریاک نیز در همین ولسوالی به دست پولیس افتاد.

دو تن در پیوند به قاچاق این مواد دستگیر شده اند.

بیش از ۴۰ قاچاقبر و فروشنده مواد مخدر محکوم به مجازات شدند

عکس جنبه تزئینی دارد.

محاکم مرکز عدلی و قضایی بیش از چهل قاچاقبر و فروشنده مواد مخدر را محکوم به مجازات کردند.

محاکم مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر با صدور حکم در رابطه به ۲۶ قضیه جرمی قاچاق مواد مخدر، ۴۶ قاچاقبر دخیل در این قضایا را از ده الی ۳۰ سال حبس محکوم به مجازات کرد.

خالد موحد سخنگوی این مرکز به رادیو آزادی گفت، که به تازگی چندین متهم دیگر نیز به سارنوالی این مرکز معرفی شده و دوسیه های آنان تحت بررسی است:‌ "در یک هفته گذشته سیزده تن در پیوند به ده قضیه جرمی قاچاق مواد مخدر از ولایات مختلف جهت تعقیب به مرکز معرفی شده اند و دوسیه های آنان در سارنوالی اختصاصی مبارزه با مواد مخدر تحت بررسی است."

قابل یاد آوری است که از جملۀ بازداشت شدگان سه تن آنان می‌خواستند هیرویین را از میدان هوایی بين‌المللی حامد کرزی به هند قاچاق کنند.

مشروبات الکلی و مواد مخدر در بلخ و کندز ضبط شدند

آرشیف

در دو عملیات جداگانه در ولایت‌های بلخ و کندز چندین کیلوگرام مواد مخدر و مشروبات الکلی ضبط شد.

در عملیات نخست که از سوی پولیس مبارزه با مواد مخدر ولایت بلخ در ناحیه هشتم شهر مزارشریف اجرا شد، ۳۷ کیلوگرام چرس که قرار بود در یک موتر بس جاسازی شود، ضبط شد.

هجرت‌الله اکبری سخنگوی قوماندانی امنیه کندز به رادیو آزادی گفت، در یک عملیات دیگر که به تاریخ سیزده عقرب در مربوطات ناحیه چهارم شهر کندز بالای یک منزل مسکونی اجرا گردید،۵۰ لیتر مشروبات الکلی از این منزل بدست آمد.

از قاچاق مواد مخدر از بدخشان به تخار جلوگیری شد

آرشیف

پولیس بدخشان از قاچاق بیش از ده کیلوگرام مواد مخدر به ولایت تخار جلوگیری کرد.

یازده کیلوگرام هیرویین که از ولسوالی کشم ولایت بدخشان در یک موتر جاسازی شده و قرار بود به ولایت تخار قاچاق شود، هنگام بازرسی وسایط در منطقه مادا به ولسوالی کشم از سوی پولیس کشف و ضبط شد.

ثناالله روحانی سخنگوی قوماندانی امنیه بدخشان به رادیو آزادی گفت، دو تن به شمول راننده موتر به اتهام قاچاق این مواد دستگیر شده اند.

هزاران تابلیت نشه‌آور در ولایت ننگرهار ضبط شد

آرشیف، تابلیت کا

هزاران تابلیت نشه آور در ولایت ننگرهار ضبط شد.

اسدالله یادگاری سخنگوی معینیت مبارزه با مواد مخدر به رادیو آزادی گفت: "سه هزار و ۱۷۸ قرص تابلیت نشه‌آور بنام تابلیت کا که در بندر تورخم در یک موتر بارگیری شده و قرار بود به کابل قاچاق شود، از سوی پولیس مبارزه با مواد مخدر ولایت ننگرهار ضبط شد.

در یک اقدام دیگر، ۳۶ کیلوگرام چرس که از یک ولسوالی دیگر به ولسوالی غنی خیل ولایت ننگرهار انتقال می‌گردید و قرار بود به بیرون از کشور قاچاق شود، نیز ضبط شد.

چهار تن در پیوند به این دو قضیه قاچاق مواد مخدر دستگیر شده اند.

سه قاچاقبر مواد مخدر در شهر زرنج و کندهار دستگیر شدند

آرشیف، قاچاقبران مواد مخدر

سه تن هنگام قاچاق بیش از ۳۰ کیلوگرام مواد مخدر در دو ولایت افغانستان دستگیر شدند.

در اقدام نخست، یک تن که میخواست ۲۱ کیلوگرام چرس را با استفاده از یک موتر به شهر زرنج قاچاق کند، از سوی پولیس در دروازه شرقی این شهر دستگیر شد.

طارق آرین سخنگوی وزارت داخله به رادیو آزادی گفت که در اقدام دوم، دو تن هنگامی در شهر کندهار دستگیر شدند که می‌خواستند یازده کیلوگرام شیشه و سه کیلوگرام هیرویین را در یک بس مسافر بری از ولایت نیمروز به کابل قاچاق کنند.

بیش از یک تُن مواد مخدر در ولایت غور آتش زده شد

آتش زدن مواد مخدر

بیش از یک تُن مواد مخدر در ولایت غور آتش زده شد.

پولیس مبارزه با مواد مخدر در جریان یک سال گذشته با انجام عملیات در مرکز و ولسوالی های ولایت غور، یک تُن مواد مخدر شامل یک هزار کیلوگرام تریاک، ۲۵ کیلوگرام چرس، بیش از سه صد لیتر مشروبات الکولی، نزدیک به دو کیلو کیلوگرام هیرویین و بیش از یک کیلوگرام شیشه را کشف و ضبط نموده بود، آتش زد.

وحیدالله نظامی قوماندان امنیه غور به رادیو آزادی گفت، ۴۹ تن که به اتهام قاچاق این مواد دستگیر شده بودند، به نهادهای عدلی و قضایی معرفی شده اند.

بیش از ۲۰۰ کیلوگرام مواد مخدر در ننگرهار ضبط شده است

آرشیف، قاچاقبران مواد مخدر

بیش از دو صد کیلوگرام مواد مخدر در ولایت ننگرهار ضبط شد.

غلام سنایی ستانکزی قوماندان امنیه ننگرهار به رسانه‌ها گفت، پولیس این ولایت عملیاتی را بر یک خانه مسکونی اجرا کرد که از آن به عنوان ذخیره‌گاه مواد مخدر استفاده می‌شد.

در نتیجه این عملیات ۲۰۲ کیلوگرام چرس و ۱۴ کیلوگرام تریاک بدست آمد.

هنوز کسی به اتهام قاچاق و نگهداری این مواد دستگیر نشده است.

بیشتر "لود" شود

XS
SM
MD
LG