لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
جمعه ۱۴ قوس ۱۳۹۹ کابل ۰۸:۴۹

موج دوم کرونا در اروپا؛ جرمنی و فرانسه محدودیت وضع کردند


آرشیف

در حالی‌که شمار مصاب شدگان به ویروس کرونا در جهان به حدود ۴۴.۵ میلیون تن رسیده و تعداد قربانیان از ۱.۷ میلیون تن گذشته است، اروپا در حال حاضر پر خطر ترین محل جهان است که کرونا در آن به شدت در حال گسترش می‌باشد.

در حالی‌که همه‌گیری ویروس کرونا در فرانسه به شدت در حال افزایش است بارها، رستورانت‌ها و دیگر تجارت‌های غیر ضروری سر امروز پنج‌شنبه (۲۹ اکتوبر) باید مسدود شوند.

امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه این قرنطین سرتاسری را دیروز اعلام کرده گفت، با مشخص شدن ده‌ها هزار مصاب شدگان تازه به ویروس کرونا هر روز، سیستم صحی فرانسه تحت فشار شدید قرار دارد.

او گفت: "مانند هر جای دیگر در اروپا ما با موج دوم ویروس کرونا مواجه هستیم که احتمالاً قربانی بیشتر از موج اول خواهد گرفت."

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه
امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه

فابریکه‌ها و مزارع فعال خواهند بود، ولی کارگران دیگر که می‌توانند از خانه کار کنند، وظایف‌شان را از خانه پیش خواهند برد.

به مردم فرانسه دستور داده شده از سفرها خودداری کرده و تا حد ممکن در خانه‌های‌شان بمانند.

در تفاوت با قرنطینی‌که در بهار امسال وضع شده بود، این بار شاگردان تا سطح لیسه می‌توانند به مکاتب بروند و تدریس پوهنتون‌ها از طریق آنلاین به پیش می‌رود.

اعلام مکرون چند ساعت بعد از آن صورت گرفت که انگلا مرکل صدراعظم جرمنی قرنطین قسمی سرتاسری چهار هفته‌ای را در کشورش اعلام کرد.

او حالات را خیلی جدی خوانده گفت، نیاز به اقدام فوری دارند.

بر اساس تدابیر تازه‌ی اضطراری قرار است سر از دوم نوامبر تمام بارها، رستورانت‌ها، مراکز تفریحی، صالون‌های مرکزی، تیاترها و ورزشگاه‌ها مسدود شوند. دکان‌ها باز خواهند بود، ولی فاصله فزیکی باید جداً در آن‌ها رعایت شود.

از مردم جرمنی خواسته خواهد شد سفر نکنند و شب پایی در هوتل‌ها تنها برای کسانی ممکن خواهد بود که برای تجارت‌های ضروری سفر می‌کنند.

وضع محدودیت‌ها برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در فرانسه
وضع محدودیت‌ها برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در فرانسه

مکاتب در تقریباً سراسر جرمنی باز خواهند ماند.

جرمنی که بزرگ‌ترین اقتصاد اروپاست در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۶ هزار و ۷۷۰ قضیه‌ی جدید کرونا را ثبت کرده که بیش از دو چند رقم هفته گذشته است.

این همه در حالی‌ست که بر اساس تازه‌ترین ارقام ارائه شده از سوی پوهنتون جانز هاپکنز امریکا، شمار مصاب شدگان کرونا در سراسر جهان به حدود ۴۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تن و تعداد قربانیان آن به ۱ میلیون و ۱۷۴ هزار تن رسیده است.

XS
SM
MD
LG