لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
چهارشنبه ۱۰ جوزا ۱۴۰۲ کابل ۰۹:۲۳

امرالله صالح: گروه طالبان قصد دارد فعالان مدنی را هدف قرار دهد


آرشیف

امرالله صالح معاون نخست رئیس جمهور افغانستان گفته که گروه طالبان قصد دارد فعالان مدنی را در شهرهای بزرگ هدف قرار دهد.

کابل در یک هفته گذشته هر روز شاهد دستکم یک انفجار و قتل هدفمند بوده است.

امروز فرماندهی پولیس کابل از ترور سه نظامی در این شهر خبر داد.

پولیس کابل گفته که بامداد امروز در منطقه خیرخانه انفجار بمب مقناطیسی در یک واسطه پولیس، جان دو پولیس را گرفت و یک تن را زخمی کرد.

دیشب هم دو عضو اردوی ملی در بگرامی هدف قرار گرفتند.

امرالله صالح معاون نخست رئیس جمهور گفته که اداره امنیت ملی گزارش داده که گروه طالبان قصد دارد فعالان مدنی را در شهرهای بزرگ هدف قرار دهد.

آقای صالح در صفحه فیسبوکش نوشته که هدف گروه طالبان از ترور فعالان مدنی به عنوان اهداف «نرم»، برانگیختن احساساس مردم و افزایش فشار افکار عمومی علیه حکومت است.

رضوان مراد رئیس نشرات و روابط عامه دفتر آقای صالح به رادیو آزادی گفت: "گروه‌های تروریستی و حلقاتی که از تروریزم حمایت می‌کنند، طرفدار جرم و جنایت هستند و یا در این هراس استند که دست قانون به آنها می‌رسد. این اهداف را نشانه می‌گیرند. ما به این مطمین هستیم که مردم کابل آ را درک می‌کند که دشمن بخاطری اهداف نرم و یا کسانی را نشانه می‌گیرند که احساسات جامعه را برانگیزد، تا اذهان آنها را برعلیه دولت مغشوش کند."

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان در واکنش به سخنان آقای صالح به رادیو آزادی گفت که جنگجویان این گروه به مردم و غیرنظامیان حمله نمی‌کنند.

آقای صالح در حالی این موضوع را مطرح کرده که به تازگی یما سیاوش مجری پیشین تلویزیونی و مشاور روابط عامه د افغانستان بانک در مکروریان، از محلات امن کابل هدف انفجار بمب مقناطیسی قرار گرفت و با دو همکارش کشته شد.

XS
SM
MD
LG