لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۴ قوس ۱۳۹۹ کابل ۱۱:۰۴

مادر الیاس داعی: همه دنیا از مرگ پسرم ناراحت هستند


مراسم فاتحه خوانی محمد الیاس داعی خبرنگار رادیو آزادی
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

مراسم فاتحه‌خوانی محمد الیاس داعی خبرنگار رادیو آزادی

مادر محمد الیاس داعی خبرنگار رادیو آزادی که در هلمند کشته شد می‌گوید، داعی با شجاعت زیاد کارش را انجام می‌داد و مردم در داخل و خارج از افغانستان از مرگ وی ناراحت هستند.

مادر الیاس داعی شام گذشته به رادیو آزادی گفت: "همه دنیا از مرگ پسرم ناراحت هستند و با ما عزادار شده اند. او پسر من و متعلق به یک خانواده فقیر بود، او بسیار شجاع تربیت شده بود. پسرم نمرده، نام وی زنده است. من گریه نکردم، خواهرانش گریه می‌کردند، من آرام بودم و می‌گفتم، خدا پسرم را به من عطا کرده بود و خدا اورا از من گرفت. "

پنجشنبه گذشته، یک بمب مغناطیسی بر موتر محمد الیاس داعی در شهر لشکرگاه مرکز ولایت هلمند منفجر شد و در نتیجۀ آن آقای داعی کشته، برادرش مجتبی محمدی همراه با دوتن دیگر زخمی شدند.

تصویر پس از انفجار موتر حامل الیاس داعی، خبرنگار رادیو آزادی در هلمند.
تصویر پس از انفجار موتر حامل الیاس داعی، خبرنگار رادیو آزادی در هلمند.

مجتبی محمدی که تازه از شفاخانه به خانه برگشته می‌گوید، هنوز صدای برادر بزرگش در گوش‌هایش طنین دارد.

او می‌گوید: "از خانه تازه دور شده بودیم که صدای انفجار شد، با خود گفتم کی به رویم سیلی زد،؟ آیا مرد چنین کاری می‌کند؟ مرگ وی سیلی بزرگ و تاریخی بر رخسار خانواده ما بود."

مادر الیاس داعی خبرنگار متوفی رادیو آزادی می‌گوید که وی رئیس یک خانواده بزرگ و پدر معنوی همه بود.

در ولایت پکتیا یک جاده بنام الیاس داعی گذاشته شده است.
در ولایت پکتیا یک جاده بنام الیاس داعی گذاشته شده است.

او می‌گوید: داعی برای همه ما، برای بیش از سی، چهل تن نفقه فراهم می‌کرد. خواهران و برادرانش از وی درس‌هایی آموخته اند. داعی دیگر پیدا نمی‌شود، برادران و خواهران، خواهرزاده‌ها و برادرزاده‌ها، پسران و دختران کاکا، ماما، خاله و عمۀ وی می‌گویند که داعی پدر ما بود. "

به مناسب کشته شدن الیاس داعی خبرنگار ورزیدۀ رادیو آزادی مراسم عزاداری در کابل و شماری از ولایات دیگر افغانستان و همچنان در خارج از این کشور برگزار شده، سازمان‌ها و نهادهای ملی و بین‌المللی خواستار شناسایی و مجازات عاملان قتل وی شده اند.

XS
SM
MD
LG