لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
پنجشنبه ۱۳ قوس ۱۳۹۹ کابل ۰۳:۰۹

راه‌پیمایی د‌ه‌ها هزار طرفدارِ ترمپ در واکنش بر نتایج انتخابات


مظاهره هزار نفر از طرفداران دونالد ترمپ در اعتراض  برنتایج انتخابات. 

یک هفته بعد از اعلام پیروزی جوبایدن دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری امریکا د‌ه‌ها هزار نفر از طرفداران رئیس جمهور دونالد ترمپ برای اعتراض برنتایج انتخابات در واشنگتن مظاهره کردند.

دونالد ترمپ بدون اینکه دلائلی ارائه کند ادعا دارد که درانتخابات تقلب شده و هنوز شکست خود را نپذیرفته است.

اما مسئولان انتخابات می‌گویند هیچ شواهد مبنی برتقلب موجود نیست.

ده‌ها هزار نفر با این شعار ترمپ که "امریکا را دوباره با عظمت می‌سازیم" در واشنگتن مظاهره کردند. مظاهرچیان، "USA, USA" (ایالات متحدۀ امریکا، ایالات متحده امریکا) شعار می‌دادند و این‌که خواهان دورۀ چهارسالۀ دیگر ریاست جمهوری ترمپ اند، درسرک‌های پایتخت راهپیمایی کردند.

مظاهره هزار نفر از طرفداران دونالد ترمپ در اعتراض برنتایج انتخابات.
مظاهره هزار نفر از طرفداران دونالد ترمپ در اعتراض برنتایج انتخابات.

برای این تظاهرات از طریق شبکه‌های اجتماعی دعوت شده بود و مردم از نواحی مختلف کشور درآن سهم گرفتند.

ترمپ دربارۀ این تظاهرات تویت کرد و رسانه‌ها را بی‌اساس متهم کرد که گویا آنرا تحت پوشش قرار نمی‌دهند.

او اوایل دیروز با کاروان موترهای خود در حالیکه تبسم برلب داشت و دست تکان می‌داد از میان تظاهرکنندگان عبور کرد و به خارج از شهر به میدان بازی گلف رفت.

اعضایی از گروه راستگرای افراطی بنام "پراود بایز"(پسران با افتخار) دراین تظاهرات که عمدتاً درجریان روز مسالمت آمیز بود اشتراک کردند، اما با فرارسیدن شب هنگام پرتنش شد که مخالفان ترمپ به مظاهرچیان طعنه داده گفتند که "شما باختید."

برای اعتراض بر پیروزی جوبایدن دیروز درایالت‌های فلوریدا، میشیگن و اریزونا هم تظاهرات صورت گرفت.

جوبایدن در این سه ایالت با تفاوت اندک پیروز شده است.

درحالیکه بایدن از ۲۷۰ رای الیکترال کالج که برای پیروزی درانتخابات ریاست جمهوری ضروری است بیشتر رای گرفته وپیروز اعلان شده دونالد ترمپ رئیس جمهوری فعلی هنوز نتیجه را نپذیرفته است.

با اینکه مسئولان برگذاری انتخابات می‌گویند که شواهدی ازخلاف ورزی درجریان انتخابات مشاهده نشده است ولی ترمپ و دستیاران حقوقی وی نتیجۀ انتخابات را درچندین ایالت به چالش کشیده اند. او گفته که به تلاش‌های خود دراین راستا ادامه می‌دهد.

اغلب کارشناسان به این باور اند که بسیار بعید به نظرمی‌رسد که تلاش٬های جاری ترمپ کدام تغییری در نتیجۀ کلی انتخابات وارد کند.

XS
SM
MD
LG