لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۱۱ قوس ۱۳۹۹ کابل ۰۳:۵۰

کاروان زهر

۶۱ تُن مواد مخدر در هرات حریق شد

مواد مخدر و کیمیاوی که در هرات حریق شد.

مقام‌های امنیتی هرات می‌گویند ۶۱ تُن مواد مخدر و مواد کیمیاوی سازنده این مواد در ولسوالی گذره هرات امروز حریق شده است.

سلطان داوود، فرمانده پولیس هرات امروز سه‌شنبه (۲۷ عقرب) در یک کنفرانس خبری گفت که این مقدار مواد مخدر طی مدت دو سال گذشته در ۳۸۰ عملیات مختلف کشف و ضبط شده.

او افزود که در پیوند به قاچاق و انتقال این مقدار مواد مخدر، ۴۳۵ تن به شمول ۸۹ قاچاقبر عمده بازداشت شده‌اند.

فرمانده پولیس هرات گفت که اسیدنایتریت و مواد کیمیاوی سازنده مواد مخدر از کشورهای همسایه وارد کشور می‌شود.

پولیس هرات اطمینان می‌دهد که در راستای مبارزه با مواد مخدر از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد و جلو ترانزیت این مواد در جغرافیایی هرات را می‌گیرند.

تازه‌ترین خبرهای روز را این‌جا دنبال کنید

پولیس کابل ۲۵ کیلوگرام چرس را کشف و ضبط کرد

آرشیف

بیش از بیست کیلوگرام مواد مخدر هنگام قاچاق به شهر کابل ضبط شد.

فرامرز فردوس سخنگوی قوماندانی امنیه کابل در صحبت با رادیو آزادی گفت، ۲۵ کیلوگرام چرس که در یک موتر کرولا جاسازی شده و قرار بود از شمال کشور به شهر کابل قاچاق شود، در منطقه دسپیچری از سوی پولیس ضبط گردید.

راننده موتر به اتهام قاچاق این مواد دستگیر شده است.

بیش از سه صد کیلوگرام چرس و بنگدانه در پکتیا ضبط شد

آرشیف، عکس جنبه تزئینی دارد

پولیس پکتیا بیش از سه صد کیلوگرام چرس و بنگدانه را ضبط کرد.

اسدالله یادگاری سخنگوی معینیت مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله به رادیو آزادی گفت، در عملیاتی که توسط پولیس مبارزه با مواد مخدر در ولسوالی سید کرم ولایت پکتیا بالای یک منزل انجام شد، در جریان آن ۳۰۰ کیلوگرام بنگدانه و ۱۱۰ کیلوگرام چرس خام بدست آمد.

مواد کیمیاوی و مشروبات الکلی در هرات آتش زده شد

ده ها تُن مواد کیمیاوی و مشروبات الکلی در ولایت هرات آتش زده شد.

ده ها تُن مواد کیمیاوی و مشروبات الکلی در ولایت هرات آتش زده شد.

عبدالاحد ولیزاده سخنگوی قوماندانی امنیه هرات به رسانه ها گفت، پولیس مبارزه با مواد مخدر و سایر نهادهای امنیتی ولایت هرات که در جریان دو سال اخیر با اجرای عملیات در ولسوالی ها و شهر هرات، بیست و پنج هزار و ۶۵۴ لیتر مشروبات الکلی و پریکرسرها و ۳۶ هزار و ۲۴۹ کیلوگرام مواد کیمیاوی نوع سودیم کلوراید را ضبط کرده بودند، آتش زده شد.

۴۳۵ تن، به شمول چهار شهروند خارجی به اتهام قاچاق این مواد دستگیر و از سوی نهادهای عدلی و قضایی محکوم به مجازات شده اند.

نزدیک به صد کیلوگرام مواد مخدر در ننگرهار بدست پولیس افتاد

آرشف

نزدیک به یک صد کیلوگرام مواد مخدر طی دو عملیات جداگانه در ولایت ننگرهار بدست پولیس افتاد.

در عملیات نخست که توسط قطعات خاص پولیس مبارزه با مواد مخدر در ولسوالی اچین اجرا شد، هشت کیلوگرام هیرویین و ۸۰ کیلوگرام چرس بدست این نیروها افتاد.

طارق آرین سخنگوی وزارت داخله به رادیو آزادی گفت، در عملیات دوم که بر یک محل نگهداری مواد مخدر در ولسوالی غنی خیل انجام گردید، در جریان آن بیش از ۶۰ کیلوگرام چرس، پنج کیلوگرام شیشه، نزدیک به پنج کیلوگرام تریاک و يک مقدار سلاح و مهمات بدست آمد.

هفت تن به اتهام قاچاق و فروش مواد مخدر در کابل دستگیر شدند

آرشیف: دستگیری قاچاقبران مواد مخدر

سخنگوی قوماندانی امنیه کابل از دستگیری هفت تن به اتهام قاچاق و فروش مواد مخدر در در این ولایت خبر می‌دهد.

فرامرز فردوس سخنگوی قوماندانی امنیه کابل به رادیو آزادی گفت: "در اقدام نخست، پولیس مبارزه با مواد مخدر با اجرای عملیات در ناحیه دوازدهم شهر کابل، شش کیلوگرام هیرویین را که در داخل تایرهای موتر جاسازی شده و قرار بود در این ناحیه بالای پرچون فروشان توزیع شود، ضبط کرد."

در اقدام دوم، پنج تن هنگامی در کوتل خیرخانه دستگیر شدند که می‌خواستند چهار کیلوگرام شیشه را در داخل یک بیک سفری از شمال کشور به شهر کابل قاچاق کنند.

ده‌ها کیلوگرام مواد مخدر در بندر تورخم ضبط شد

در بندر تورخم

ده‌ها کیلوگرام مواد مخدر در بندر تورخم ضبط شد.

طارق آرین سخنگوی وزارت امور داخله به رادیو آزادی گفت: "۲۷۵ کیلوگرام مواد مخدر، شامل ۵۴ کیلوگرام هیرویین، ۸۹ کیلوگرام تریاک و ۱۳۲ کیلوگرام چرس که در یک موتر جاسازی شده و قرار بود از طریق بندر تورخم به خارج از کشور قاچاق شود، در جریان عملیات پولیس ضبط شد.

راننده موتر به اتهام قاچاق این مواد دستگیر شده است.

از قاچاق بیش از ۳۰ هزار لیتر الکول به هرات جلوگیری کرد

پولیس عملیات پولیس

پولیس هرات از قاچاق بیش از ۳۰ هزار لیتر الکول به این ولایت جلوگیری کرد.

عبدالاحد ولی‌زاده سخنگوی قوماندانی امنیه هرات به رادیو آزادی گفت: "پولیس مبارزه با مواد مخدر با اجرای عملیات در ولسوالی گذره ولایت هرات، ۳۱ هزار و ۳۱۰ لیتر ایتایل الکول را که در یک موتر لاری بارگیری شده و قرار بود به مرکز این ولایت قاچاق شود، در دروازه میر داوود این ولسوالی ضبط کرد."

سه تن به اتهام قاچاق این مواد دستگیر شده اند.

بیش از ۳۰ قاچاقبر مواد مخدر محکوم به مجازات شدند

آرشیف، دستگیری قاچاقبران مواد مخدر

بیش از ۳۰ قاچاقبر مواد مخدر محکوم به مجازات شدند.

محاکم مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر با برگزاری جلسات علنی، ۳۶ قاچاقبر مواد مخدر را که در پیوند به ۲۸ قضیه قاچاق دستگير شده بودند، از دو الی شانزده سال حبس محکوم به مجازات کرد.

خالد موحد سخنگوی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر به رادیو آزادی گفت، این افراد از ولایات مختلف کشور دستگير و از نزد آنان نزدیک به سه صد کیلوگرام مواد مخدر، شامل هیرویین، شیشه، چرس و تریاک به دست آمده بود.

همچنان نهادهای امنیتی در هفته گذشته ۲۳ مظنون به قاچاق مواد مخدر را به سارنوالی اختصاصی مبارزه با مواد مخدر معرفی کرده و دوسیه های آنان تحت بررسی قرار دارد.

پولیس پنجشیر از قاچاق مواد مخدر جلوگیری کرد

آرشیف

پولیس ولایت پنجشیر از قاچاق بیش از چهل کیلوگرام مواد مخدر جلوگیری کرد.

محمد منصور عنابی سخنگوی والی پنجشیر به رادیو آزادی گفت، پولیس مبارزه با مواد مخدر این ولایت طی اقدام نخست چهل کیلوگرام چرس را که در یک موتر جاسازی شده و قرار بود به بیرون از این ولایت قاچاق شود، هنگام بازرسی وسایط در ولسوالی حصه اول ضبط کرد.

در اقدام دوم، نزدیک به دو کیلوگرام تریاک نیز در همین ولسوالی به دست پولیس افتاد.

دو تن در پیوند به قاچاق این مواد دستگیر شده اند.

بیش از ۴۰ قاچاقبر و فروشنده مواد مخدر محکوم به مجازات شدند

عکس جنبه تزئینی دارد.

محاکم مرکز عدلی و قضایی بیش از چهل قاچاقبر و فروشنده مواد مخدر را محکوم به مجازات کردند.

محاکم مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر با صدور حکم در رابطه به ۲۶ قضیه جرمی قاچاق مواد مخدر، ۴۶ قاچاقبر دخیل در این قضایا را از ده الی ۳۰ سال حبس محکوم به مجازات کرد.

خالد موحد سخنگوی این مرکز به رادیو آزادی گفت، که به تازگی چندین متهم دیگر نیز به سارنوالی این مرکز معرفی شده و دوسیه های آنان تحت بررسی است:‌ "در یک هفته گذشته سیزده تن در پیوند به ده قضیه جرمی قاچاق مواد مخدر از ولایات مختلف جهت تعقیب به مرکز معرفی شده اند و دوسیه های آنان در سارنوالی اختصاصی مبارزه با مواد مخدر تحت بررسی است."

قابل یاد آوری است که از جملۀ بازداشت شدگان سه تن آنان می‌خواستند هیرویین را از میدان هوایی بين‌المللی حامد کرزی به هند قاچاق کنند.

مشروبات الکلی و مواد مخدر در بلخ و کندز ضبط شدند

آرشیف

در دو عملیات جداگانه در ولایت‌های بلخ و کندز چندین کیلوگرام مواد مخدر و مشروبات الکلی ضبط شد.

در عملیات نخست که از سوی پولیس مبارزه با مواد مخدر ولایت بلخ در ناحیه هشتم شهر مزارشریف اجرا شد، ۳۷ کیلوگرام چرس که قرار بود در یک موتر بس جاسازی شود، ضبط شد.

هجرت‌الله اکبری سخنگوی قوماندانی امنیه کندز به رادیو آزادی گفت، در یک عملیات دیگر که به تاریخ سیزده عقرب در مربوطات ناحیه چهارم شهر کندز بالای یک منزل مسکونی اجرا گردید،۵۰ لیتر مشروبات الکلی از این منزل بدست آمد.

از قاچاق مواد مخدر از بدخشان به تخار جلوگیری شد

آرشیف

پولیس بدخشان از قاچاق بیش از ده کیلوگرام مواد مخدر به ولایت تخار جلوگیری کرد.

یازده کیلوگرام هیرویین که از ولسوالی کشم ولایت بدخشان در یک موتر جاسازی شده و قرار بود به ولایت تخار قاچاق شود، هنگام بازرسی وسایط در منطقه مادا به ولسوالی کشم از سوی پولیس کشف و ضبط شد.

ثناالله روحانی سخنگوی قوماندانی امنیه بدخشان به رادیو آزادی گفت، دو تن به شمول راننده موتر به اتهام قاچاق این مواد دستگیر شده اند.

هزاران تابلیت نشه‌آور در ولایت ننگرهار ضبط شد

آرشیف، تابلیت کا

هزاران تابلیت نشه آور در ولایت ننگرهار ضبط شد.

اسدالله یادگاری سخنگوی معینیت مبارزه با مواد مخدر به رادیو آزادی گفت: "سه هزار و ۱۷۸ قرص تابلیت نشه‌آور بنام تابلیت کا که در بندر تورخم در یک موتر بارگیری شده و قرار بود به کابل قاچاق شود، از سوی پولیس مبارزه با مواد مخدر ولایت ننگرهار ضبط شد.

در یک اقدام دیگر، ۳۶ کیلوگرام چرس که از یک ولسوالی دیگر به ولسوالی غنی خیل ولایت ننگرهار انتقال می‌گردید و قرار بود به بیرون از کشور قاچاق شود، نیز ضبط شد.

چهار تن در پیوند به این دو قضیه قاچاق مواد مخدر دستگیر شده اند.

در پروان از قاچاق نزدیک به ۲۰ کیلوگرام مواد مخدر جلوگیری شد

آرشیف، یک قاچاقبر مواد مخدر

پولیس پروان از قاچاق نزدیک به بیست کیلوگرام مواد مخدر جلوگیری کرد.

در خبرنامه قوماندانی امنیه ولایت پروان آمده است، ۱۹ کیلوگرام چرس که قرار بود به ولسوالی جبل‌السراج این ولایت قاچاق و در آنجا بالای خورده فروشان توزیع شود، از سوی پولیس کشف و ضبط گردید.

یک تن به اتهام قاچاق این مواد دستگیر و به مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر معرفی شده است.

بیشتر "لود" شود

XS
SM
MD
LG