لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
دوشنبه ۲۹ جدی ۱۳۹۹ کابل ۰۸:۴۶

شمار مبتلایان ویروس کرونا در جهان به بیش از ۶۰ میلیون تن رسید


آرشیف، دفن اجساد افرادیکه در اثر ابتلا به ویروس کرونا در ایران جان باخته اند.

در حالیکه موارد مثبت ویروس کرونا در افغانستان هم رو به افزایش است، شمار مبتلایان به این ویروس در سراسر جهان از مرز ۶۰ میلیون تن گذشت.

بیشترین موارد ویروس کرونا در جهان در ایالات متحده ثبت شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، مقام‌های صحی امریکا از شهروندان آن کشور خواستند که در روز شکرگزاری از سفر خودداری کرده و در مهمانی‌های خانوادگی به مناسبت این روز اشتراک نکنند.

مقام‌های صحی امریکا از شهروندان آن کشور خواستند که در روز شکرگزاری از سفر خودداری کرده و در مهمانی‌های خانوادگی به مناسبت این روز اشتراک نکنند.
مقام‌های صحی امریکا از شهروندان آن کشور خواستند که در روز شکرگزاری از سفر خودداری کرده و در مهمانی‌های خانوادگی به مناسبت این روز اشتراک نکنند.

این مقام‌ها اما گفته اند که با وجود هشدارها، بسیاری از مردم در روز شکرگزاری سفر می‌کنند و به همین خاطر انتظار می‌رود که شمار موارد مثبت ویروس کرونا دیگر هم افزایش یابد.

داکتر انتونی فاوچی رئیس مرکز مقابله با بیماری‌های عفونی در امریکا بار دیگر از مردم خواسته که توصیه‌های صحی مانند پوشیدن ماسک و فاصلۀ جسمی را رعایت کنند.

با اوج‌گیری مجدد شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده، مکاتب و رستوران‌ها در شماری از ایالت‌ها بسته شده و محدودیت‌های تازه در برخی از ایالت‌ها از جمله نیویارک اعلام شده است.

موارد مثبت ویروس کرونا در افغانستان افزایش یافته است.
موارد مثبت ویروس کرونا در افغانستان افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، یک میلیون نفر در جریان کمتر از یک هفته در ایالات متحده به بیماری ویروسی کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند.

شمار مجموعی مبتلایان در امریکا به بیش از ۱۲ میلیون و ۷۴۲ هزار تن رسیده است و بیش از ۲۶۰ هزار نفر در نیتجۀ ابتلا به این ویروس تا حال در آن کشور جان باخته اند.

به اساس گزارش این خبرگزاری، شمار مبتلایان در سراسر جهان از مرز ۶۰ میلیون تن گذشته و شمار قربانیان به بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر رسیده است.

در افغانستان حکومت این کشور به هدف جلوگیری از انتشار بیشتر ویروس، برخی اقدامات تازه را روی دست گرفته است.

وزارت تحصیلات عالی افغانستان اعلام کرده که پوهنتون‌های دولتی و خصوصی سر از فردا شنبه ۸ ماه قوس الی ۱۵ ماه حوت بسته خواهند شد و در این مدت تدریس به شکل آنلاین صورت گیرد.

صنوف اول تا ششم مکاتب در مناطق سردسیر کشور از اول ماه قوس تعطیل شده و صنوف هفتم تا دوازدهم مکاتب در ۱۵ ماه قوس رخصت می‌شوند.

قرار است تالارهای عروسی هم سر از روز شنبه بسته شوند.

بر اساس ارقام وزارت صحت عامۀ افغانستان، شمار مبتلایان ویروس کرونا در این کشور به بیش از ۴۵ هزار و ۷۰۰ تن رسیده است.

XS
SM
MD
LG