لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
چهارشنبه ۱ دلو ۱۳۹۹ کابل ۰۵:۰۲

تأکید ترمپ بر ادعا‌ی تقلب‌ها در انتخابات ریاست جمهوری امریکا


دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا

دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا یک ویدیوی ۴۶ دقیقه‌یی ای را منتشر کرده و در آن روی ادعای بی‌اساس‌اش در مورد تقلب‌ها در انتخابات ریاست جمهوری ماه گذشته تأکید نموده است.

در این ویدیوی حدود ۴۵ دقیقه‌یی ترمپ که ناوقت دیروز در فیس بوک منتشر شد، وی همین سخنرانی اش‌را مهمترین سخنرانی خوانده که تا حال انجام داده است. او گفته که ستره محکمه امریکا باید آنچه را انجام دهد که برای ایالات متحده مناسب است و نتایج انتخابات را لغو کند.

آقای ترمپ نتایج انتخابات را که جو بایدن در آن برنده ۸۱ میلیون رای، یعنی هفت میلیون رای بیشتر از خودش شده است، مورد سوال قرار داده و آنرا با وجود آن تقلبی خواند که اعضای اداره خودش به‌شمول لوی سارنوال ویلیم بار متحد کلیدی ترمپ به تکرار گفته اند، شواهدی وجود ندارد که در انتخابات تقلب گسترده شده باشد.

در جریان ثبت این ویدیوی ترمپ رسانه‌ها دیده نمی‌شوند.

کمپاین ترمپ و هوادارانش در چندین ایالت که رقابت میان ترمپ و بایدن در آنها تنگاتنگ بود، عریضه‌های را به محاکم ارایه نموده و بدون آنکه شواهدی معتبر پیشکش کنند، ادعای خلاف رفتاریها در انتخابات را کرده اند.

کمپاین ترمپ و هوادارانش
کمپاین ترمپ و هوادارانش

با آنکه صفحات فیسبوک و تویتر- جایی‌که ترمپ ویدیو اش‌را در آنها منتشر کرده این ویدیو را برچسپ "مشکل آفرین" زده اند ولی هزاران هوادار ترمپ آن‌را لایک کرده و شریک ساخته اند. ویدیوی منتشر شده در صفحه فیس بوک ترمپ تا ساعتی پیش هشتاد هزار لایک گرفته و توسط ۴ هزار تن شریک ساخته شده بود.

این ویدیوی ترمپ بعد از آن منتشر شد که سارنوالان مربوط به تونی ایورس والی ویسکانسن گفتند، درخواست ترمپ از ستره محکمه مبنی بر لغو آرای دو منطقه با اکثریت دموکرات در ویسکانسن، حمله بر دموکراسی است.

ایورس که خود یک دموکرات است گفته که هیچ اساس قانونی برای عدم شمارش آرای این دو منطقه وجود ندارد.

این همه در حالی است که جو بایدن رییس جمهور منتخب مشغول تشکیل اداره‌اش و آغاز کار در قصر سفید بعد از مراسم تحلیف‌اش در بیستم جنوری است.

جو بایدن رییس جمهور منتخب
جو بایدن رییس جمهور منتخب

آقای بایدن دیروز در زادگاه‌اش دیله ویر به کارگران گفت: "تیم انتقالی‌اش روی آنچه کار می‌کند که قرار است وی به کانگرس بعدی در بخش برخورد با بحرانهای که با آن مواجه اند ارائه کند، مخصوصاً بحران اقتصادی و کووید- ۱۹".

XS
SM
MD
LG