لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
پنجشنبه ۹ دلو ۱۳۹۹ کابل ۰۶:۲۹

کانتینر‌های واکسین ضد ویروس کرونا به ۱۵۴ مرکز صحی امریکا می‌رسند


کانتینر‌های حاوی واکسین ضد  ویروس کرونا

درحالیکه شمار مصاب‌شده‌گان به ویروس کرونا در سراسر جهان به ۷۱ میلیون تن و شمار جان باخته‌گان آن به حدود ۱.۶ میلیون تن رسیده است، قرار است اولین کانتینر‌های حاوی واکسین ضد ویروس کرونای شرکت فایز امروز (دوشنبه، ۲۴ قوس) به ۱۵۴ مرکز صحی در امریکا برسند.

لاری‌های مملو از واکسین کووید-۱۹برای استفاده وسیع در ایالات متحده، دیروز از یک کارخانه بزرگ دواسازی در میشگن راهی شهر‌های مختلف شدند.

انتقال واکسین‌های شرکت دواسازی فایزر، آغاز وسیع‌ترین کمپاین واکسین در تاریخ امریکا است.

انتظار می‌رفت در آغاز، سه میلیون دوز این واکسین به محلات مختلف منتقل شوند و اولویت به کارمندان صحی و سالمندان داده شود.

واکسین ضد ویروس کرونای
واکسین ضد ویروس کرونای

در حالیکه انتظار می‌رود شمار مصابان جدید به کرونا در آینده نزدیک یعنی در رخصتی‌های کرسمس و سال نو میلادی افزایش یابد، عرضه این واکسین امیدی را برای توقف همه‌گیری این ویروس در امریکا که تا حال ۳۰۰ هزار تن را به کام مرگ برده، ایجاد کرده است.

مقامات فدرال گفته اند اولین انتقالات واکسین شرکت فایز امروز (دوشنبه) به ۱۵۴ مرکز صحی خواهند رسید و قرار است ۴۲۴ مرکز دیگر صحی به روز سه شنبه آنرا به دست بیاورند و ۶۶ انتقال دیگر به روز چهارشنبه صورت می‌گیرد.

قرار است این واکسین که در همکاری میان شرکت امریکایی فایزر و شرکت دواسازی بیو ان تیک آلمانی تولید شده، در تطابق با شمار افراد بالغ در ایالات مختلف امریکا توزیع شود.

واکسین ضد ویروس کرونای
واکسین ضد ویروس کرونای

میلیونها دوز این واکسین که دیروز راهی ایالات مختلف امریکا شدند در حرارت منفی ۹۴ درجه سانتی گرید در شفاخانه‌ها و دیگر محلات نگهداری می‌شوند. شرکت فایزر دیروز کانتینرهای حاوی واکسین کرونا را که به شهرهای مختلف فرستاد مملو با یخ خشک کرده بود.

بریتانیا هفته گذشته اولین کشوری بود که تطبیق واکسین ضد کرونا شرکت فایزر و بیو ان تیک را بر مردم‌اش آغاز کرد.

XS
SM
MD
LG