لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
شنبه ۲۷ جدی ۱۳۹۹ کابل ۰۱:۱۶

دونالد ترمپ ۱۵ تن را عفو کرد


دونالد ترمپ رئیس جمهور ایالات متحده امریکا

دونالد ترمپ رئیس جمهور امریکا روز سه‌شنبه (۲۲ دسمبر) ۱۵ تن به شمول جورج پاپادوپولوس همکار در کمپاین انتخاباتی‌اش را عفو کرد.

پاپادوپولوس در سال ۲۰۱۷ اعتراف کرد که به تحقیق کننده‌های اف‌بی‌آی در مورد مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ ایالات متحده دروغ گفته است.

او به ۱۴ روز زندان محکوم شد و در نهایت ۱۲ روز را در زندان فدرال سپری کرد. اما برای ۱۲ ماه تحت نظارت قرار گرفت و از زندان رها شد.

قصر سفید می‌گوید در تحقیقی که از سوی شورای ویژه تحت رهبری رابرت میلر سارنوال ویژه صورت گرفته، جورج پاپادوپولوس به اتهام اظهارات نادرست در یک پروسه مربوط به جرایم محکوم شده بود.

دونالد ترمپ این تحقیق را رد کرده و گفته است، پاپادوپولوس شکار سیاست بازی شده است.

در اعلامیه قصر سفید آمده که عفو ۱۵ تن در واقع درست کردن اشتباهاتی بود که از سوی گروه تحقیقی مولر انجام شد و خیلی از مردم را آسیب پذیر ساخت.

در میان کسانی که عفو شده اند، الکس وان دیر زوان، داماد میلیاردر روسی، جرمن خان وان دیر زوان هم قرار دارد.

الکس ۳۶ ساله به اتهام دروغگویی به تحقیق کننده‌های گروه تحقیقی مولر در مورد روابطش با روسیه در دسته انتخاباتی دونالد ترمپ به ۳۰ روز زندان و پرداخت ۲۰ هزار دالر جریمه نقدی محکوم شد.

گروه تحقیقی دریافته که روسیه در انتخابات ماه نومبر سال ۲۰۱۶ امریکا مداخله کرده اما شواهدی به دست نیامده که ثابت کند، دسته انتخاباتی دونالد ترمپ با مسکو سازش کرده بود.

در میان کسانی که عفو شده اند، دونکان هنتر و کریس کولینس، نماینده‌های پیشین مجلس از کالیفرنیا و نیویارک هم هستند.

بر اساس اطلاعات وزارت عدلیه امریکا، در مجموع دونالد ترمپ در چهار سال ریاست جمهوری اش، تنها ۲۸ تن را عفو کرد و مجازات بر ۱۶ تن را کاهش داد.

بارک اوباما رئیس جمهور پیشین امریکا، در دو دوره ریاست جمهوری‌اش که ۸ سال را گرفت، ۲۱۲ تن را عفو کرد و مجازات بر ۱۷۱۵ تن دیگر را کاهش داد.

XS
SM
MD
LG