لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۷ دلو ۱۳۹۹ کابل ۰۱:۲۱

ارگ: ۹۵ درصد کارمندان دولتی بیومتریک شده اند


آرشیف، ماشین ثبت بایومتریک

ریاست جمهوری افغانستان می گوید که ۹۵ درصد کارمندان دولتی بیومتریک شده اند.

ریاست جمهوری افغانستان می‌گوید که پس از نشست جینوا حکومتداری الکترونیکی در اولویت حکومت قرار دارد و محمداشرف غنی، رئیس جمهوری به اداره‌های مربوطه دستور داده تا میکانیزم ویژۀ آن را تهیه کنند.

فاطمه مورچل، معاون سخنگوی ریاست جمهوری می گوید که تا به حال ۹۵ درصد کارمندان دولتی بیومترک شده اند.

فاطمه مورچل، معاون سخنگوی ریاست جمهوری
فاطمه مورچل، معاون سخنگوی ریاست جمهوری

بانو مورچل با بیان این موضوع در نشست گشایش آموزش دیجیتالی گفت که روند پرداخت معاش کارمندان دولتی هم تا پایان سال جاری الکترونیکی خواهد شد.

او افزود: "رئیس جمهوری در هفتۀ اخیر در نشست‌های مختلف به وزارت‌ها و اداره‌های دولتی امر کرده که فعالیت‌هایشان و معلومات دهی‌شان را دیجیتالی کنند و به روند حکومتداری دیجیتالی کمک کنند."

در همین حال امروز پنج‌‍شنبه سازمان هیر افغانستان برنامۀ یکسالۀ آموزش دیجیتالی را آغاز کرد.

دنیا سنگر، عضو این سازمان در نشست خبری‌یی در کابل گفت که این برنامه آموزش دیجیتالی را از طریق فسبوک به تمام مردم افغانستان آموزش می دهد تا ظرفیت‌شان در بخش دیجیتالی بالا برود.

او افزود: "این برنامه برای همه ساخته شده، هدف این کار آشنایی با تمام وسایل دیجیتالی است. برای راه اندازی این برنامه ما از شبکه‌های مختلف اجتماعی ، تلویزیون و رادیوها کار می‌گیریم."

بر اساس معلومات هیر افغانستان، این دور آموزش دیجیتالی ۳۰ هزار دالر هزینه برخواهد داشت که از سوی این سازمان پرداخت می شود.

سازمان هیر افغانستان در سال ۲۰۱۷ به گونۀ رسمی آغاز به کار کرد. این سازمان بیشتر طرح‌هایی را در راستای پیشرفت‌های اجتماعی و سیستم‌های دیجیتالی تطبیق می‌کند.

XS
SM
MD
LG