لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۵ دلو ۱۳۹۹ کابل ۱۱:۰۹

ایران: تا سه هفته دیگر ۱۵۰ هزار دوز واکسین کرونا را دریافت می‌کنیم


واکسین ویروس کرونا

ایران، کشوری که بدترین آسیب را در نتیجه همه‌گیری ویروس کرونا در شرق میانه متحمل شده، تا ۲۰ روز آینده واکسین این ویروس را دریافت خواهد کرد.

کریم همتی رئیس هلال احمر ایران می‌گوید، شماری از خیرخواهان در امریکا، تا ۱۵۰ هزار دوز واکسین شرکت فایزر را در اختیار ایران قرار خواهند داد.

همتی دوشنبه (۲۸ دسمبر) به خبرگزاری نیمه رسمی تسنیم گفت، واکسین وارد شده بر اساس توصیه وزارت صحت ایران اولویت بندی خواهد شد.

کریم همتی، رئیس هلال احمر ایران
کریم همتی، رئیس هلال احمر ایران

پیش از این رئیس هلال احمر ایران روز شنبه همین هفته گفت که اداره تحت رهبری او می‌خواهد یک میلیون دوز واکسین ویروس کرونا را از چین خریداری کند.

هفته گذشته بانک مرکزی ایران گفت که از مقام‌های امریکایی برای خرید واکسین ویروس کرونا از متحدین کوواکس تحت رهبری سازمان صحی جهان تائید دریافت کرده.

مقام‌های ایرانی در گذشته گفته بودند که تحریم‌های امریکا نمی‌گذارد تا آن‌ها برای خرید واکسین از کوواکس پول بپردازند.

نام های ۱۹۰ کشور جهان برای خرید واکسین از کوواکس ثبت شده‌اند.

دونالد ترمپ رئیس جمهور امریکا در سال ۲۰۱۸ با خروج از توافق هسته‌یی شش قدرت جهان با ایران، تحریم‌های شدید بر آن کشور را از سر گرفت.

کمک‌های بشری به شمول ادویه، در تحریم‌های امریکا مستثنی استند اما محدودیت بر معامله بانک‌های خارجی با بانک‌های ایرانی کار انتقال پول را مشکل کرده.

بیمار کووید-۱۹ در ایران
بیمار کووید-۱۹ در ایران

ایران بد ترین وضیعت همه‌گیری ویروس کرونا را در شرق میانه تجربه کرد. بر اساس آمار رسمی، بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن در این کشور به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند و از میان آن‌ها نزدیک به ۵۵ هزار تن جان باخته اند.

اما مقام‌های صحی می‌گویند که شمار مبتلایان و قربانیان، شاید دو چند بیشتر از آماری باشد که از سوی حکومت ارائه شده است.

XS
SM
MD
LG