لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
پنجشنبه ۹ دلو ۱۳۹۹ کابل ۱۲:۴۷

راشد خان: دریافت جایزه لحظه ویژه برایم منحیث یک افغان بود


راشد خان یکی از بهترین بازیکنان تیم ملی کریکت افغانستان و چهره پر طرفدار در سطح جهان

راشد خان می‌گوید خرسند است که از سوی شورای جهانی کریکت به عنوان کریکت‌باز برتر یک دهه برگزیده شده است.

وی به شورای جهانی کریکت گفته که از به دست آوردن این جایزه به عنوان بازیکن کشوری مانند افغانستان بسیار خرسند است: "نمی‌دانم چه بگویم. من بسیار خوشحالم که این جایزه را به دست آوردم. از همه کسانی که از من حمایت و تشویق کردند تا بهترین بازیکن یک دهه شوم تشکر می‌کنم. لحظه‌ای ویژه برای من به عنوان یک افغان بود."

روند دادن جوایز بهترین بازیکن یک دهه از سوی شورای جهانی کریکت در پایان سال روان میلادی آغاز شد. برخی از مشهورترین بازیکنان کریکت در جهان از جمله ویرات کوهلی، روهیت شارما، کریس گیل و استیو اسمیت از دیگر نامزدهای این جایزه بودند.


افزون بر راشد خان، ویرات کوهلی از هند به عنوان بازیکن مسابقه ۵۰ اوره و استیو اسمیت به عنوان بازیکن تست کریکت در یک دهه اعلام شده‌اند.

احمدزی، بازیکن کریکت افغانستان و مسئول پیشین کریکت داخلی افغانستان این دستاورد راشد خان را افتخاری برای این کشور و یک پیروزی تاریخی برای آقای خان می‌خواند: "من فکر می‌کنم طرفداران کریکت از این پیروزی بسیار خوشحال شده‌اند. همه از سیاستمداران گرفته تا عموم مردم از آن خرسند هستند. این در شرایط کنونی و نبود امکانات لازم خبر خوبی برای افغانستان است."

موفقیت راشد خان در شبکه‌های اجتماعی با استقبال مردم همراه شده و طرفداران زیادی پیام تبریک برای وی ارسال کرده‌اند.

رحیم صدیقی، یکی از طرفداران تیم ملی کریکت می‌گوید خرسند است که راشد خان بهترین بازیکن یک دهه شده است.

XS
SM
MD
LG