لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
پنجشنبه ۲ دلو ۱۳۹۹ کابل ۰۷:۳۸

اعتراض ویرایشگران رادیو آزادی: مایکل پَک به تخطی از اصول نشراتی متهم است


مایکل پَک رئیس اداره ناظر نشرات رسانه‌های ایالات متحده

بورد ویرایشگران و یک تعداد از رؤسای شعبات رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی به مایکل پَک رئیس اداره ناظر نشرات رسانه‌های ایالات متحده نامه اعتراضی فرستاده و او را به تخطی از اصول نشراتی این رادیو متهم کرده اند.

در نامه به رییس اجراییه (USAGM) اداره مسئول نشرات بین‌المللی امریکا نوشته شده که او در بخشهای مالی و عملیاتی مانع فعالیت مستقل این رادیو شده است.

اعتراضات دیگر علیه آقای پک این است که جیمی فلای رییس سابق رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی را به شکل آنی از کار برکنار کرده و به طرفداری از یک حزب واحد در امریکا فعالیت کرده است.

دفتر مرکزی رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی
دفتر مرکزی رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی

نسخه‌های این نامه که توسط بورد هفت نفری ویرایشگران رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی و اکثریت مدیران شعبات زبانی این رادیو امضا شده، دیروز (۳۰ دسمبر) به رهبران مجلس سنا و مجلس نماینده‌گان، اعضای کانگرس از هردو حزب و رییس امور رسانه‌های بین‌المللی تیم انتقالی رییس جمهور منتخب جو بایدن هم فرستاده شده.

پک در پاسخ به نامه اعتراضی گفته است که این نامه پر از اشتباه است و به گفته او برای محدود ساختن استقلال این رادیو هیچ سازشی صورت نگرفته.

پک در ماه جون از سوی دونالد ترمپ رییس جمهور فعلی امریکا به حیث رییس اداره نو رسانه‌های بین‌المللی امریکا تعیین شد و توسط مجلس سنا تایید گردید.

XS
SM
MD
LG