لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
دوشنبه ۲۹ جدی ۱۳۹۹ کابل ۰۶:۳۲

حمدالله محب: بخش‌های امنیتی کندهار با تجهیزات بهتر مجهز می‌شوند


نیروهای افغان در ولایت کندهار

حمدالله محب مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری افغانستان گفته که به درخواست مردم کندهار برای بهبود وضعیت امنیتی این ولایت، اقدام‌های صورت گرفته است.

آقای محب می‌گوید که بزرگان و باشندگان کندهار دو هفته پیش در دیدار با رئیس جمهوری افغانستان در این ولایت، از او خواسته بودند که در رهبری و وضعیت امنیتی این ولایت تغییرات و اصلاحات جدی وارد کند.

حمدالله محب مشاور امنیت ملی افغانستان
حمدالله محب مشاور امنیت ملی افغانستان

حمدالله محب در مراسم معرفی والی جدید کندهار افزود که تجهیزات و امکانات بهتر به دسترس بخش‌های امنیتی ولایت کندهار قرار خواهد گرفت: "انشاءلله، پس از این به رهبری خانزاده صاحب و همکاری شما به امنیت کندهار توجه مستقیم خواهد شد. ما مسئولیت خود را با تکمیل کردن امکانات، تجهیزات و مهمات ادا کردیم. در جایی‌که نیاز بود، در رهبری نیز تغییرات آوردیم."

روح‌الله خانزاده عضو ولسی جرگه به تازگی به‌جای حیات‌الله حیات به عنوان والی کندهار و عطامحمد آریوبی به ریاست امنیت ملی این ولایت گماشته شده‌اند.

این تغییرات در حالی صورت گرفته که وضعیت امنیتی ولایت کندهار رو به وخامت گذاشته و از اختلاف‌ها میان مقام‌های محلی این ولایت نیز گزارش‌هایی پخش شده است.

روح‌الله خانزاده والی جدید ولایت کندهار
روح‌الله خانزاده والی جدید ولایت کندهار

در همین حال روح‌الله خانزاده والی جدید کندهار گفته که برای بهبود امنیت این ولایت با اقشار گوناگون اجتماعی مشورت خواهد کرد: "دروازه ولایت به روی شما مادران، خواهران، برادران، بزرگان و تمام مردم باز خواهد بود. از همه شما مشوره می‌خواهم اما برای بهبود وضعیت مردم نه خواسته‌های شخصی. اگر من هم برای خود کاری کردم از گریبان من بگیرید."

این در حالی است که چند روز پیش گفته شد که نیروهای امنیتی ده‌ها پوسته را در ولسوالی‌های ولایت کندهار ترک کرده‌اند.

همچنین حیات‌الله حیات، والی پیشین کندهار گفته که نزدیک به ۷۰ درصد پولیس در این ولایت ترک وظیفه کرده‌اند.

وزارت داخله در این مورد از اظهار نظر خودداری کرد، اما تادین خان، فرمانده پولیس این ولایت چنین اظهارات را رد کرده است.

XS
SM
MD
LG