لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۱۹ حوت ۱۳۹۹ کابل ۰۱:۴۲

قربانیان همه‌گیری کرونا در جهان نزدیک به دو میلیون تن رسید


آرشیف، بیماران کووید-۱۹ در جهان

شمار قربانیان ویروس کرونا در سراسر جهان نزدیک به دو میلیون تن رسیده است و میلیون‌ها نفر در بخش‌های مختلف جهان در قرنتین به سر می‌برند.

بر اساس آمار پوهنتون جان هاپکنز، شمار تائید شدۀ جان باختگان ویروس کرونا در جهان تا اواخر دیروز پنجشنبه به بیش از ۱ میلیون و ۹۹۳ هزار تن می‌رسید.

این آمار نشان می‌دهد که موارد این ویروس از جشن کرسمس و تعطیلات سال نو میلادی به این طرف در بسیاری کشورها به طور دوامدار افزایش یافته است.

جرمنی بیش از ۲۲ هزار و ۳۰۰ مورد تازۀ ابتلا به ویروس کرونا را در ۲۴ ساعت گذشته ثبت کرده است. مقام‌های صحی آن کشور گفته اند که با موارد تازه، شمار مجموعی مبتلایان به دو میلیون نفر می‌رسد.

آرشیف، جرمنی
آرشیف، جرمنی

جرمنی همچنان از جان باختن بیش از یک هزار و ۳۰۰ تن در یک روز خبر داده و با این ارقام تعداد قربانیان ویروس در آن کشور نزدیک به ۴۵ هزار نفر گفته شده است.

مکسیکو با جمعیت ۱۲۸ میلیون نیز بدترین هفتۀ شیوع همه‌گیری کرونا را تجربه کرده و به طور اوسط گواه مرگ و میر تقریباً یک هزار تن در یک روز بوده و به اساس گزارش‌ها سیستم صحی‌اش زیر فشار قرار گرفته و به نقطۀ شکست نزدیک شده است.

مکسیکو در جریان هفت روز یعنی تا ۱۳ ماه جنوری مرگ حدود ۷ هزار تن را رسماً ثبت کرده.

شمار مجموعی مبتلایان ویروس کرونا در آن کشور به ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار و تعداد جان باختن نزدیک به ۱۳۸ هزار تن رسیده است.

مکسیکو ایمن‌سازی گسترده را با استفاده از واکسین کرونا ساخت شرکت‌های فایرز و بایو ان‌تیک در ۲۴ ماه دسمبر آغاز کرد.

در این حال میلیون‌ها تن در مکسیکو سیتی از فعالیت‌های غیرضروری به هدف جلوگیری از انتشار بیشتر ویروس منع شده‌اند.

در دنمارک از میان ۵.۸ میلیون جمعیت آن کشور نزدیک به دو درصد شان واکسین کرونا شده‌اند. برنامه تطبیق این واکسین در دنمارک در ۲۷ ماه دسمبر به اجرا گذاشته شد.

در امریکا مقام‌ها گفته اند که حدود ۳۶ هزار تن دیگر در دو هفتۀ گذشته در نتیجۀ ابتلا به ویروس کرونا در آن کشور جان باخته اند.

آرشیف، تطبیق واکسین کرونا در امریکا
آرشیف، تطبیق واکسین کرونا در امریکا

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در امریکا گفته که تا کنون بیش از ۱۱ میلیون تن که حدود سه درصد جمعیت آن کشور را تشکیل می‌دهند، واکسین کرونا شده‌اند.

برنامۀ تطبیق این واکسین در امریکا در ماه دسمبر آغاز شد.

در این حال امریکا یک قاچاقبر مواد مخدر را که براساس گزارش به بیماری کوید-۱۹ مبتلا بود به روز پنجشنبه ۱۴ ماه جنوری در یک زندان فدرال در ایندیانا اعدام کرده است.

XS
SM
MD
LG