لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۱۰ حوت ۱۳۹۹ کابل ۰۷:۲۱

اعلام برپایی اعتراض‌های گستردۀ ضد عمران خان در پاکستان


آرشیف، تظاهرات مخالفان عمران خان در پاکستان

ائتلاف مخالف رژیم پاکستان که متشکل از ۹ حزب سیاسی است، از راه اندازی رشته اعتراض‌های ضد حکومتی در سرتاسر آن کشور خبر می‌دهد.

اعتراض کننده‌ها می‌گویند، تا هنگامی به اعتراض‌های‌شان ادامه خواهند داد که عمران خان از کرسی صدارت برکنار شود.

ده‌ها هزار تن در جریان ماه‌های نومبر و دسمبر سال ۲۰۲۰ هم اعتراض‌های ضد حکومتی را در شهرهای مختلف پاکستان راه اندازی کردند و خواهان برکناری عمران خان و برگزاری انتخابات شفاف در آن کشور شدند.

عمران خان، صدراعظم پاکستان
عمران خان، صدراعظم پاکستان

آن‌ها ادعا می‌کنند که عمران خان در انتخابات سال ۲۰۱۸ با حمایت اردوی قدرتمند پاکستان و رای تقلبی به پیروزی رسید.

مداخله اردو در امور غیرنظامی، محدودیت رسانه‌ها و سرکوب آزادی‌های مدنی، از اتهام‌های دیگری است که احزاب مخالف بر عمران خان می‌بندند. خان و اردوی پاکستان همواره این اتهام‌ها را رد کرده‌اند.

مولانا فضل رحمن رهبر تحریک دموکراتیک پاکستان می‌گوید که اعتراض‌ها از امروز (۱۹ جنوری) در برابر ساختمان کمیسیون انتخابات این کشور در اسلام‌آباد برگزار خواهد شد.

به گفتۀ رحمن، عمران خان تحت نام کمک‌های خیریه، پول جمع‌آوری می‌کند و آن را برای اهداف سیاسی و انتخابات تقلبی مصرف می‌کند.

مولانا فضل‌ رحمن
مولانا فضل‌ رحمن

روز دوشنبه، کمیسیون انتخابات پاکستان ۱۵۴ سناتور، عضو اسامبله ملی و نماینده‌های ایالتی را به خاطر عدم ارائه معلومات در مورد منابع مالی‌شان در فهرست تحریم قرار داد.

بر اساس قانون اساسی پاکستان، نماینده‌های مجلس مرکزی و ایالتی باید همه ساله تا ۳۱ ماه دسمبر، دارایی‌ها و منابع مالی‌شان را ثبت کنند.

XS
SM
MD
LG