لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
پنجشنبه ۱۴ حوت ۱۳۹۹ کابل ۰۸:۵۹

آغاز اعتراضات در پاکستان؛ "نیروهای امنیتی به حالت آماده باش درآمده اند"


آرشیف، پولیس در اسلام آباد یک جاده را مسدود کرده است.

پس از هشدار جدی ائتلاف احزاب مخالف حکومت پاکستان، نیروهای امنیتی این کشور در اسلام آباد و سایر شهرها به حالت آماده باش در آمده اند.

تحریک دموکراتیک پاکستان (پی‌دی‌ام) که متشکل از ۹ حزب سیاسی است، از امروز اعتراض‌ها را در اسلام آباد آغاز کرد.

در آستانه تظاهرات گسترده، هزاران پولیس و سرباز اردو در برابر ساختمان کمیسیون انتخابات پاکستان در اسلام آباد جابجا شدند.

موانع سنگی و سیم خاردار در اطراف ساختمان کمیسیون انتخابات، اداره‌های دولتی، ستره محکمه و حتی ساختمان پارلمان پاکستان نصب شده است.

مخالفان می‌خواهند تا صدراعظم عمران خان از قدرت برکنار شود زیرا آن‌ها ادعا می‌کنند که خان پول برای کمپاین‌های انتخاباتی اش را از بیرون پاکستان به ویژه از امریکا به دست آورده.

تحریک دموکراتیک پاکستان (پی‌دی‌ام) که متشکل از ۹ حزب سیاسی است، از امروز اعتراض‌ها را در اسلام آباد آغاز کرد January 19, 2021
تحریک دموکراتیک پاکستان (پی‌دی‌ام) که متشکل از ۹ حزب سیاسی است، از امروز اعتراض‌ها را در اسلام آباد آغاز کرد January 19, 2021

به ادعای آن‌ها عمران خان در انتخابات جولای سال ۲۰۱۸ با حمایت اردوی پاکستان و رای تقلبی به پیروزی رسید. خان و اردوی پاکستان همواره این اتهام‌ها را رد کرده اند.

یک سخنگوی اردو هفته گذشته گفته بود که آنها در هیچ‌گونه مسایل سیاسی پاکستان دخالتی ندارند.

بر اساس قانون اساسی پاکستان، هیچ حزب سیاسی نامزد در انتخابات نمی‌تواند از بیرون کشورش پول مبارزات انتخاباتی اش را به دست آورد.

کمیسیون انتخابات پاکستان از سال‌ها به اینسو بررسی را در مورد منابع مالی عمران خان انجام داده اما تا هنوز نتیجه را اعلام نکرده است.

تحریک دموکراتیک پاکستان تحت رهبری مولانا فضل رحمن ادعا می‌کند که عمران خان در پشتیبانی اردو به قدرت رسیده و صدراعظم تحت حمایت جنرالان پر قدرت آن کشور قرار دارد.

عمران خان روز دوشنبه (۱۸ جنوری) در یک اعلامیه گفت، اعتراض کردن حق مردم است اما او افزود، در برابر هر کسی که از قوانین تظاهرات مسالمت آمیز تخطی کند، اقدام جدی خواهد شد.

XS
SM
MD
LG