لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
پنجشنبه ۱۴ حوت ۱۳۹۹ کابل ۰۷:۵۶

کاروان زهر

پولیس بدخشان از قاچاق مواد مخدر جلوگیری کرد

آرشیف

از قاچاق بیش از ده کیلوگرام هیرویین در ولایت بدخشان جلوگیری شد.

ثناالله روحانی سخنگوی قوماندانی امنیه بدخشان به رادیو آزادی گفت، پولیس مبارزه با موادمخدر این ولایت هنگام بازرسی وسایط در فیض آباد، ۱۴ کیلوگرام هیرویین را که در یک موتر جاسازی شده و قرار بود به یک ولایت همجوار قاچاق شود، ضبط کرد.

دو تن به اتهام قاچاق هیرویین ضبط شده دستگیر شده اند.

تازه‌ترین خبرهای روز را این‌جا دنبال کنید

یک مرکز تولید مشروبات الکولی در جوزجان کشف و تخریب شد

آرشیف

پولیس جوزجان یک مرکز تولید مشروبات الکولی را کشف و وسایل آن را تخریب کرد.

دفتر رسانه‌های معینیت مبارزه با موادمخدر وزارت داخله می‌گوید، پولیس جوزجان با اجرای عملیات در مرکز این ولایت، یک کارخانه تولید مشروبات الکولی را کشف و از این کارخانه ۱۵۰ لیتر کشمش تخمر شده و ۴۰ لیتر مشروبات الکولی را بدست آورد.

وسایل موجود این کارخانه از بین برده شده، اما مالک این کارخانه دستگیر نشده است.

۱۴ تن به اتهام فروش و قاچاق مواد مخدر در افغانستان دستگیر شدند

آرشیف

بیش از ده تن به اتهام قاچاق و فروش موادمخدر در شش ولایت افغانستان دستگیر شدند.

پولیس مبارزه با موادمخدر با اجرایی عملیات در شش ولایت کشور، ۱۴ قاچاقبر و فروشنده موادمخدر را یکجا با ۲۷ کیلوگرام تریاک، ۲۰ کیلوگرام شیشه، یک کیلوگرام هیرویین، دو میل تفنگچه و ۶۳ هزار افغانی پول نقد که از درک فروش موادمخدر بدست آمده بود، دستگیر کرد.

افراد دستگیر شده به سارنوالی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با موادمخدر معرفی شده‌اند.

پولیس ننگرهار بیش از ۲۰ هزار تابلیت نشه‌آور را ضبط کرده است

آرشیف، تابلیت‌های نشه‌آور که توسط پولیس ضبط شده است

پولیس ننگرهار بیش از ۲۰ هزار تابلیت نشه‌آور را در شهر جلال آباد ضبط کرد.

پولیس ننگرهار هنگام تلاشی وسایط در مربوطات ناحیه نهم شهر جلال آباد، ۲۶ هزار و ۲۵۵ تابلیت نشه‌آور را که در یک موتر کرولا جاسازی شده و قرار بوده به بیرون از این شهر قاچاق شود، ضبط کرد.

طارق آرین سخنگوی وزارت داخله به رادیو آزادی گفت که پولیس مبارزه با موادمخدر در دو عملیات دیگر که در ولسوالی‌های غنی‌خیل و نازیان اجرا کردند، ۳۶ کیلوگرام تریاک، هشت کیلوگرام هیرویین و پنج کیلوگرام چرس را بدست آوردند.

کسی در پیوند به این قضایایی قاچاق دستگیر نشده است.

بیش از ۳۰ کیلوگرام هیروئین و شیشه از شهر کابل ضبط شد

آرشیف

بیش از ۳۰ کیلوگرام هیرویین و شیشه از نزد قاچاقبران در کابل ضبط شد.

در اقدام نخست، پولیس کابل به تاریخ پنج ماه حوت هنگام تلاشی وسایط در دروازه شمالی کابل، ۱۷ کیلوگرام شیشه را که در یک موتر جاسازی شده و قرار بود به شهر کابل قاچاق شود، ضبط کرد.

پولیس سرحدی میدان هوایی حامد کرزی می‌گوید که در اقدام دوم، ۱۷ کیلوگرام هیرویین که در لایه‌های لباس در داخل بیک‌های سفری جاسازی شده و قرار بوده به هند قاچاق شود، هنگام تلاشی وسایط در میدان هوایی حامد کرزی ضبط شد.

پنج تن به اتهام این دو قضیه قاچاق دستگیر شد‌ه‌اند.

۵۰ مظنون به قاچاق موادمخدر به سارنوالی مرکز عدلی و قضایی معرفی شدند

آرشیف

نهادهای امنیتی ۵۰ مظنون به قاچاق موادمخدر را به سارنوالی مرکز عدلی و قضایی معرفی کرد.

پولیس مبارزه با موادمخدر در جریان شش روز گذشته ۵۰ تن را در پیوند به ۳۹ قضیه قاچاق موادمخدر در پانزده ولایت افغانستان دستگیر، و آنان را جهت تحقیقات بیشتر به سارنوالی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با موادمخدر معرفی و بررسی دوسیه های آنان آغاز شده است.

خالد موحد سخنگوی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با موادمخدر به رادیو آزادی گفت که از میان این پنجا تن، سه تن آنان افرادی اند که می‌خواستند موادمخدر را در بطن‌های شان از طریق میدان هوایی حامد کرزی به هند قاچاق کنند.

۹۱ کیلوگرام چرس و ۱۹ کیلوگرام تریاک در ننگرهار ضبط شد

آرشیف

بیش از یک صد کیلوگرام تریاک و چرس در ولایت ننگرهار ضبط شد.

دفتر رسانه‌های قوماندانی امنیه ولایت ننگرهار می‌گوید، پولیس مبارزه با موادمخدر این قوماندانی به تاریخ (۲۹ دلو) با اجرایی عملیات در ولسوالی نازیان، ۹۱ کیلوگرام چرس و ۱۹ کیلوگرام تریاک را از یک منزل بدست آورد.

دو تن به اتهام قاچاق و نگهداری این مواد دستگیر شده اند.

ضبط ۳۶۰ کیلوگرام مواد مخدر از سوی پولیس در لوگر

آرشیف، مواد مخدر

پولیس ولایت لوگر بیش از سه صد کیلوگرام مواد مخدر را از یک منزل بدست آورد.

در عملیاتی که توسط پولیس مبارزه با موادمخدر در پُل علم بالای یک منزل مسکونی اجرا شد، در جریان آن ۳۶۰ کیلوگرام چرس خام به دست این نیروها افتاد، اما متهم از محل موفق به فرار شد.

از سوی دیگر، طارق آرین سخنگوی وزارت داخله می‌گوید، پولیس مبارزه با موادمخدر با اجرایی عملیات در ولایت‌های بلخ، پروان، فاریاب و ولایت سرپُل، ۹ فروشنده موادمخدر را دستگیر و به نهادهای عدلی و قضایی معرفی کرده است.

دستگیر شدند ۲۰ فروشنده موادمخدر در ۴ ولایت افغانستان

آرشیف:‌دستگیری دو قاچاقبر مواد مخدر

بیست فروشنده موادمخدر در چهار ولایت افغانستان دستگیر شدند.

در عملیاتی که از سوی پولیس مبارزه با موادمخدر در ده ولایت افغانستان به هدف دستگیری قاچاقبران موادمخدر اجراء شد، در جریان آن ۲۰ فروشنده موادمخدر از محلات تجمع معتادان موادمخدر دستگیر و به نهادهای عدلی و قضایی معرفی شدند.

طارق آرین سخنگوی وزارت داخله به رادیو آزادی گفت، از نزد افراد بازداشت شده، چندین کیلوگرام هیرویین، شیشه، تریاک، چرس و تابلیت‌های نشه آور بدست آمده است.

در پکتیا و ننگرهار از قاچاق چندین کیلوگرام تریاک و چرس جلوگیری شد

آرشیف

پولیس در ولایت‌های پکتیا و ننگرهار از قاچاق چندین کیلوگرام تریاک و چرس جلوگیری کرد.

دفتر رسانه های معینیت مبارزه با موادمخدر وزارت داخله به رادیو آزادی گفت، پولیس مبارزه با موادمخدر به تاریخ ۲۲ ماه دلو، دو عملیات جداگانه را در ولایت های پکتیا و ننگرهار اجرا کرد.

در عملیات نخست در ولایت ننگرهار ۸۰ کیلوگرام تریاک و در عملیات دوم در ولایت پکتیا نیز ۴۳ کیلوگرام چرس بدست این نیروها افتاد.

دو تن به اتهام قاچاق و نگهداری این مواد دستگیر شده اند.

بیش از ۳۰ قاچاقبر و فروشنده موادمخدر در افغانستان به حبس محکوم شدند

آرشیف: دستگیری دو قاچاقبر مواد مخدر

بیش از ۳۰ قاچاقبر و فروشنده موادمخدر از سوی محاکم مرکز عدلی و قضایی به حبس محکوم شدند.

محاکم ابتداییه و استیناف مرکز عدلی و قضایی مبارزه با موادمخدر با بررسی ۲۶ قضیه قاچاق موادمخدر، ۳۴ قاچاقبر و فرشنده موادمخدر را که در چندین ولایت کشور از سوی نیروهای امنیتی دستگیر شده بودند، از سه الی ۲۹ سال حبس محکوم به مجازات کرد.

خالد موحد سخنگوی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با موادمخدر به رادیو آزادی گفت، که از نزد افراد محکوم شده، بیش از ۴۴ کیلوگرام هیرویین، هفت کیلوگرام مورفین، ۶۰ کیلوگرام تریاک، سیزده کیلوگرام شیشه، ۶۴۰ گرام تابلیت های نشه آور، و بیش از ۳۰۰ کیلوگرام بنگدانه بدست آمده بود.

پولیس زابل دو قاچاقبر مواد مخدر را دستگیر کرد

آرشیف

چهل کیلوگرام مواد مخدر در ولایت زابل ضبط و قاچاقبران آن دستگیر شدند.

عبدالرازق خدام مدیر مبارزه با مواد مخدر قوماندانی امنیه ولایت زابل به رسانه ها گفت، پولیس مبارزه با مواد مخدر این ولایت هنگام بازرسی وسایط در دروازه دخولی شهر قلات مرکز ولایت زابل، ۱۳ کیلوگرام شیشه، نزدیک به ده کیلوگرام هیرویین، و ۱۸ لیتر تیزاب را که در تولید موادمخدر به کار می‌رود، از یک موتر مازدا ضبط کرد.

دو تن به اتهام قاچاق این مواد دستگیر شده اند.

"۲۲۵ معتاد مواد مخدر به مراکز ترک اعتیاد منتقل شدند"

آرشیف، جمع آوری شماری از معتادین از مناطق مختلف شهر کابل

بیش از دو صد معتاد موادمخدر از مناطق مختلف شهر کابل جمع آوری و به مراکز ترک اعتیاد منتقل شدند.

محمد شعیب شهرام مسئول برنامه ملی تداوی معتادان در وزارت صحت عامه می‌گوید، کارمندان ریاست کاهش تقاضا به مواد مخدر به همکاری پولیس و وزارت کار و امور اجتماعی، کمپاین جمع آوری معتادان مواد مخدر را در ساحات تپه سرایی شمالی و پُل سوخته شهر کابل اجرا کردند.

در جریان این کمپاین ۲۲۵ معتاد مواد مخدر بی سرپناه که سرمای زمستان زندگی آنان را تهدید می‌کرد، جمع آوری و به مراکز ترک اعتیاد معرفی شدند.

بیش از صد کیلوگرام مواد مخدر در ننگرهار به دست پولیس افتاد

آرشیف

در دو عملیات خاص در ولایت ننگرهار بیش از یک صد کیلوگرام مواد مخدر کشف شد.

در عملیات نخست که به تاریخ ۸ ماه دلو از سوی قطعات خاص پولیس مبارزه با مواد مخدر در ولسوالی نازیان ولایت ننگرهار اجرا گردید، در نتیجه آن بیش از یک صد کیلوگرام تریاک به دست این نیروها افتاد.

دفتر رسانه های قوماندانی امنیه ولایت ننگرهار می‌گوید، در عملیات دوم که در منطقه چمتله جلال آباد توسط همین نیروها بر یک منزل انجام شد، در جریان آن ۲۰ کیلوگرام هیرویین بدست آمد.

کسی به اتهام نگهداری این مواد دستگیر نشده است.

پولیس هرات مقدار هنگفت مواد کیمیاوی نوع آیودین را ضبط کرد

آرشیف، عکس جنبه تزئینی دارد.

از قاچاق بیش از پنج هزار کیلوگرام مواد کیمیاوی از ایران به افغانستان جلوگیری شد.

عبدالاحد ولیزاده سخنگوی قوماندانی امنیه هرات به رادیو آزادی گفت، ۵۳۵۰ کیلوگرام مواد کیمیاوی نوع آیودین که در داخل بوجی های کچالو جاسازی شده و قرار بود از کشور ایران به ولایت هرات و از آنجا جهت تولید هیرویین به ولایت هلمند قاچاق شود، در ولسوالی گذره ولایت هرات ضبط شد.

راننده موتر به اتهام قاچاق این مواد کیمیاوی دستگیر شده است.

بیشتر "لود" شود

XS
SM
MD
LG