لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۲۴ حمل ۱۴۰۰ کابل ۰۸:۲۷

کاروان زهر

۱۴ تن به اتهام فروش و قاچاق مواد مخدر در افغانستان دستگیر شدند

آرشیف

بیش از ده تن به اتهام قاچاق و فروش موادمخدر در شش ولایت افغانستان دستگیر شدند.

پولیس مبارزه با موادمخدر با اجرایی عملیات در شش ولایت کشور، ۱۴ قاچاقبر و فروشنده موادمخدر را یکجا با ۲۷ کیلوگرام تریاک، ۲۰ کیلوگرام شیشه، یک کیلوگرام هیرویین، دو میل تفنگچه و ۶۳ هزار افغانی پول نقد که از درک فروش موادمخدر بدست آمده بود، دستگیر کرد.

افراد دستگیر شده به سارنوالی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با موادمخدر معرفی شده‌اند.

تازه‌ترین خبرهای روز را این‌جا دنبال کنید

وزارت داخله: ۴۰ فروشنده مواد مخدر در افغانستان دستگیر شدند

آرشیف

چهل فروشنده مواد مخدر به شمول یک قاچاقبر تحت تعقیب پولیس دستگیر و به نهادهای عدلی و قضایی معرفی شدند.

دفتر رسانه‌های معینیت مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله به رادیو آزادی گفت، پولیس مبارزه با مواد مخدر با اجرایی عملیات به منظور دستگیری فروشنده گان مواد مخدر در ۲۲ ولایت افغانستان، ۳۹ فروشنده مواد مخدر را همراه با نزدیک به ۳۰ کیلوگرام مواد مخدر، شامل هیرویین، شیشه، تابلیت‌های نشه‌آور، چرس و مشروبات الکولی دستگیر کرد.

در یک اقدام دیگر، پولیس ننگرهار یک قاچاقبر تحت تعقیب را زمانی دستگیر کرد که می‌خواست نزدیک به سه کیلوگرام هیرویین را در داخل قاب‌های چوبی میوه خُشک جاسازی و آن را به خارج از افغانستان قاچاق کند.

ضبط نزدیک به ۴۰۰ لیتر مشروبات الکولی و مواد مخدر در هرات

آرشیف

نزدیک به ۴۰۰ لیتر مشروبات الکولی و مواد مخدر در ولایت هرات توسط پولیس ضبط شد.

در اقدام نخست، پولیس مبارزه با مواد مخدر قوماندانی امنیه هرات با اجرایی عملیات بر یک منزل در شهر هرات، ۳۷۰ کیلوگرام کشمش تخمر شده و ۱۰ لیتر شراب را ضبط کرد.

عبدالاحد ولی‌زاده سخنگوی قوماندانی امنیه هرات به رادیو آزادی گفت که در اقدام دوم، یک تن که می‌خواست ۱۱ کیلوگرام چرس را بالای پرچون فروشان در شهر هرات به فروش برساند، توسط پولیس دستگیر شد.

بیش از صد جریب مزرعه کوکنار در ننگرهار تخریب شد

آرشیف، تخریب مزرعه کوکنار

بیش از یک صد جریب زمین در ولایت ننگرهار از بته‌های کوکنار پاکسازی شد.

به ادامه عملیات محوه مزرعه‌های کوکنار در ولایت‌های گرمسیر افغانستان، پولیس ننگرهار ۹۱ جریب زمین را در ولسوالی خوگیانی، ۱۹ جریب زمین را در ولسوالی سپین غر و شش جریب زمین را نیز در ولسوالی رودات از وجود بته‌های کوکنار پاکسازی کرد.

عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار به رادیو آزادی گفت، تلاش می‌شود تا این کمپاین به همکاری مردم ادامه یابد و سایر مناطق دیگر نیز از بته‌های کوکنار پاکسازی شود.

ضبط بیش از ۹۰ کیلوگرام مواد مخدر از یک منزل مسکونی در پکتیا

آرشیف

بیش از ۹۰ کیلوگرام مواد مخدر از یک منزل در ولایت پکتیا بدست آمد.

محمد لعل امیری سخنگوی قوماندانی امنیه پکتیا به رادیو آزادی گفت، پولیس مبارزه با مواد مخدر این ولایت به تاریخ ۱۷ حمل عملیاتی را در مرکز این ولایت بالای یک منزل مسکونی اجرا کرد که در جریان آن ۹۳ کیلوگرام چرس از این منزل بدست آمد.

کسی به اتهام نگهداری این مواد دستگیر نشده است.

پولیس کابل مواد مخدر و مشروبات الکلی را ضبط کرد

آرشیف

پنج هزار لیتر مشروبات الکلی و چندین کیلوگرام مواد مخدر در ولایت کابل بدست پولیس افتاد.

در عملیات نخست که توسط پولیس خاص مبارزه با مواد مخدر بالای یک مرکز پروسس مواد مخدر در مربوطات حوزه شانزدهم شهر کابل اجرا شد، در جریان آن وسایل پروسس مشروبات الکلی این مرکز تخریب و ۵۰۰۰ لیتر مشروبات الکلی از آن بدست آمد.

فردوس فرامرز سخنگوی قوماندانی امنیه کابل به رادیو آزادی گفت، در اقدام دوم، بیش از هشت کیلوگرام هیرویین و بیش از دو کیلوگرام شیشه هنگامی توسط پولیس ضبط شد که قاچاقبران می‌خواستند آن را از ولسوالی پغمان به شهر کابل قاچاق کنند.

شش تن در این دو قضیه تولید و قاچاق مواد مخدر دستگیر شده اند.

پولیس تخار بیش از صد بوتل مشروبات الکلی را ضبط کرد

آرشیف

بیش از یک صد بوتل مشروبات الکلی در ولایت تخار ضبط شد.

اکرام الدین سریع قوماندان امنیه تخار به رادیو آزادی گفت، ۱۰۷ بوتل شراب که از خارج کشور به ولسوالی خواجه بهاالدین قاچاق و قرار بود از آنجا به ولسوالی رستاق این ولایت انتقال گردد، از سوی پولیس این ولسوالی ضبط شد.

دو تن به اتهام قاچاق آن دستگیر و موتر آنان نیز ضبط شده است.​

پولیس از قاچاق مواد مخدر به هرات و کابل جلوگیری کرد

آرشیف، عکس جنبه تزئینی دارد

دو تن هنگام قاچاق نزدیک به چهل کیلوگرام چرس در هرات و پنجشیر دستگیر شدند.

عبدالاحد ولیزاده سخنگوی قوماندانی امنیه هرات به رادیو آزادی گفت، یک تن که می‌خواست ۳۰ کیلوگرام چرس را به شهر هرات قاچاق کند، هنگام بازرسی وسایط توسط پولیس دستگیر و پس از تحقیقات ابتدایی به نهادهای عدلی و قضایی معرفی شد.

در اقدام دوم، یک تن که می‌خواست ۱۷ کیلوگرام چرس را با استفاده از یک موتر از ولایت پنجشیر به کابل قاچاق کند، از سوی پولیس شناسایی و مواد مذکور ضبط شد.

یک کارخانه تولید هیرویین در ننگرهار از بین برده شد

کارخانه تولید هیروئین در ولایت ننگرهار که از سوی نیروهای افغان تخریب شد.

یک کارخانه تولید موادمخدر در ولایت ننگرهار تخریب گردید.

پولیس خاص مبارزه با موادمخدر به تاریخ یازدهم حمل عملیاتی را به همکاری قوت های هوایی در ولسوالی خوگیانی ولایت ننگرهار اجرا کرد که در جریان آن یک کارخانه تولید هیرویین از بین برده شد.

طارق آرین سخنگوی وزارت داخله به رادیو آزادی گفت که از این کارخانه ۲۵۷۵ کیلوگرام تریاک، ۲۴۰ لیتر مورفین، یک صد کیلوگرام مواد کیمیاوی و وسایلی که در تولید هیرویین به کار می‌رفت، ضبط شد.

مواد مخدر و مواد کیمیاوی در محل حریق گردید، اما کسی به اتهام مالکیت این کارخانه دستگیر نشده است.

پولیس ارزگان از قاچاق و فروش ۱۳۱۶ کیلوگرام بنگدانه جلوگیری کرد

آرشیف

پولیس ارزگان از فروش صدها کیلوگرام بنگدانه بالای دهاقین جلوگیری کرد.

پولیس مبارزه با مواد مخدر به تاریخ چهار ماه حمل هنگام تلاشی وسایط در ساحه چوک منار در شهر ترینکوت، ۱۳۱۶ کیلوگرام بنگدانه را از یک موتر کشف و راننده موتر را به اتهام قاچاق آن دستگیر کرد.

دفتر رسانه‌های معینیت مبارزه با مواد مخدر به رادیو آزادی گفت که قرار بود این بنگدانه به شهر ترینکوت قاچاق و در آنجا بالای دهاقین به فروش برسد.

یک قاچاقبر هیرویین در بدخشان بازداشت شد

آرشیف

از قاچاق نزده کیلوگرام هیرویین از بدخشان به ولایت تخار جلوگیری شد.

این هیرویین که از ولسوالی کِشم ولایت بدخشان در یک موتر بارگیری شده و قرار بود از طریق همین ولسوالی به ولایت تخار قاچاق شود، هنگام تلاشی وسایط مواد مذکور کشف و ضبط شد.

ثناالله روحانی سخنگوی قوماندانی امنیه بدخشان به رادیو آزادی گفت که راننده موتر به اتهام قاچاق این مواد دستگیر شده است.

بیش از ۲۰۰ لیتر تیزاب ایتانول در خوست ضبط شد

آرشیف

بیش از دوصد لیتر تیزاب ایتانول در ولایت خوست ضبط شد.

در خبرنامه معینیت مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله آمده است که، ۲۸۵ لیتر تیزاب ایتانول که از خارج کشور وارد شده و به منظور استفاده در تولید مواد مخدر به ولایت خوست قاچاق شده بود، در جریان عملیات پولیس در ساحه مندوی سبزی مرکز ولایت خوست در یک دکان کشف شد.

فرد متهم در تحقیقاتی ابتدایی اعتراف کرده که آن را به منظور تولید مواد مخدر به این ولایت قاچاق کرده است.

بیش از ۵۰ فروشنده مواد مخدر در افغانستان بازداشت شدند

آرشیف

بیش از ۵۰ فروشنده مواد مخدر در بیش از ۲۰ ولایت کشور دستگیر شدند.

طارق آرین سخنگوی وزارت داخله به رادیو آزادی گفت، پولیس با اجرای عملیات در ۲۱ ولایت کشور، ۵۵ فروشنده مواد مخدر را دستگیر و از نزد آنان نزدیک به ۳۰ کیلوگرام مواد مخدر، شامل هیرویین، شیشه، تابلیت‌های نشه‌آور، تریاک و چرس بدست آمده است.

دوسیه‌های افراد دستگیر شده به سارنوالی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر سپرده شده است.

۶۰ معتاد مواد مخدر از شهر کابل جمع‌آوری شد

جمع‌آوری معتادان در شهر کابل توسط وزارت صحت 

۶۰ معتاد مواد مخدر از شهر کابل جمع‌آوری و جهت تداوی به مرکز صحی انتقال داده شدند.

محمد ظاهر سلطانی رئیس مرکز هزار بستر تداوی معتادان ابن سینا به رادیو آزادی گفت، به سلسله جمع‌آوری معتادان بی سرپناه از شهر کابل، کارمندان این مرکز با همکاری پولیس ۶۰ معتاد مواد مخدر را از زیر پُل سوخته، مربوطات ناحیه ششم جمع‌آوری و آنان را به مرکز تداوی معتادان ابن سینا انتقال دادند.

قابل یاد آوری است که از آغاز زمستان سال ۱۳۹۹ تا حال، بیش از دو هزار معتاد بی سرپناه از شهر کابل جمع‌آوری و در مرکزهای ترک اعتیاد بستری شده‌اند.

سه تن هنگام قاچاق هیرویین به هند دستگیر شدند

آرشیف، کپسول‌های مواد مخدر

سه تن هنگام قاچاق هیرویین به هند دستگیر شدند.

سه تن که نزدیک به سه کیلوگرام هیرویین را با استفاده از کپسول‌ها در بطن‌شان جاسازی کرده، قصد داشتند آن را از طریق میدان هوایی حامد کرزی به هند قاچاق کنند، هنگام تلاشی در این میدان شناسایی و دستگیر شدند.

پولیس سرحدی میدان هوایی حامد کرزی می‌گوید که افراد دستگیر شده پس از تحقیقات ابتدایی به سارنوالی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر معرفی شدند.

۶۴ کیلوگرام هیرویین و بیش از هزار تابلیت نشه‌آور در ننگرهار ضبط شد

آرشیف

۶۴ کیلوگرام مواد مخدر و هزاران تابلیت نشه‌آور در ولایت ننگرهار ضبط شد.

جمعه گل همت قوماندان امنیه ننگرهار به رسانه‌ها گفت، در عملیات نخست که به تاریخ ۲۷ ماه حوت از سوی قطعات خاص پولیس در ولسوالی خوگیانی ولایت ننگرهار اجرا شد، در نتیجه آن ۴۷ کیلوگرام هیرویین از یک منزل بدست آمد.

در عملیات دوم در ولسوالی مهمند دره، هشت هزار و یک صد تابلیت نشه‌آور (K) به دست این نیروها افتاد و در اقدام سوم نیز ۱۷ کیلوگرام هیرویین از یک موتر بدست آمد.

سه تن در پیوند به این سه قضیه قاچاق دستگیر شده‌اند.

بیشتر "لود" شود

XS
SM
MD
LG