لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۲۳ جوزا ۱۴۰۰ کابل ۰۷:۱۰

جو بایدن: تا روز استقلال، امریکا به حالت عادی بر خواهد گشت


جو بایدن رئیس جمهوری امریکا

رئیس جمهور امریکا می‌گوید تا اول ماه می هر فرد بالغ امریکا مستحق گرفتن واکسین کرونا در این کشور خواهد بود.

جو بایدن بعد از امضای بسته محرک اقتصادی به ارزش ۱.۹ تریلیون دالر در اولین نطق تلویزیونی خود خطاب به مردم امریکا در این مورد سخن گفت.

آقای بایدن اظهار امیدواری کرد که تا تاریح چهارم جولای یعنی روز استقلال امریکا مردم امریکا به حالت عادی بر خواهند گشت: "من این روز استقلال را یک روز خاص خواهم ساخت. ما نه تنها به حیث یک ملت از استقلال تجلیل خواهیم کرد، بلکه از جشن رهایی از کرونا هم تجلیل خواهیم کرد."

جو بایدن رئیس جمهور امریکا افزود که اداره وی در صف اول مبارزه با ویروس کرونا قرار دارد.

رئیس جمهور امریکا می‌گوید تا اول ماه می هر فرد بالغ امریکا مستحق گرفتن واکسین کرونا در این کشور خواهد بود.
رئیس جمهور امریکا می‌گوید تا اول ماه می هر فرد بالغ امریکا مستحق گرفتن واکسین کرونا در این کشور خواهد بود.

در سطح جهان امریکا بیشترین قربانی ویروس کرونا را داشته و تعداد موارد مثبت آنهم در امریکا از تمام کشورهای دیگر بیشتر است. تعداد افراد مبتلا شده به ویروس کرونا در این کشور از ۲۹ میلیون نفر گذشته و تلفات آنهم از ۵۳۰ هزار نفر بیشتر شده است.

رئیس جمهور بایدن اعلان کرد که اداره اش با ایالت‌ها کار می‌کند تا مردم بتوانند واکسین کرونا را از مراکز صحی، دواخانه ها، حوزه‌های واکسین و مراکز سیار بدست آورند.

رئیس جمهور بایدن در جریان مبارزات انتخاباتی خود در سال گذشته تعهد نموده بود که برضد ویروس کرونا عاجل اقدام خواهد کرد، تا مشکل رکود اقتصادی حل شود.

او گفته بود اداره اش به این تمرکز می‌کند که در صد روز اول کار خود صد میلیون نفر در این کشور واکسین شوند و حالا ۵۰ روز از دوره کاری رئیس جمهور بایدن می‌گذرد.

به اساس آمار مراکز کنترل امراض در امریکا ۶۴ میلیون نفر که ۱۹.۳ درصد نفوس این کشور را تشکیل می‌دهد دوز اول واکسین را گرفته اند، ۳۳.۸ میلیون نفر دوره واکسین خود را تکمیل کرده که ۱۰.۲ فیصد نفوس این کشور می‌باشد.

رئیس جمهور بایدن قبل از این، بسته محرک اقتصادی ۱.۹ تریلیون دالری را امضا کرد. او گفت این بسته به مردم عادی امریکا برای بیرون شدن از بحران کرونا کمک خواهد کرد.

قصر سفید می‌گوید بر اساس پلان رشد امریکا از فردا و یا پس فردا به اکثریت مردم این کشور ۱۴۰۰ دالر کمک داده می‌شود و بر سر هر کودک در هر خانواده سه هزار دالر مالیه کمتر می‌شود.

XS
SM
MD
LG