لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
شنبه ۲۹ جوزا ۱۴۰۰ کابل ۰۵:۳۳

اسماعیل خان: در کنار هیچ یک از شاخه‌های جمعیت اسلامی ایستاده نیستم


محمداسماعیل عضو رهبری حزب جمعیت اسلامی افغانستان
محمداسماعیل عضو رهبری حزب جمعیت اسلامی افغانستان می‌گوید که او در کنار هیچ یک از شاخه‌های حزب جمعیت اسلامی ایستاده نیست.
آقای اسماعیل در نشست خبری به روز دو شنبه در هرات گفت کنگره‌ای که از سوی عطا محمد نور روز پنج‌شنبه برگزار شد، غیرمعیاری و به‌گونه‌ فریب بود، او افزود اگر چه در کنگره‌ای که از سوی عطا محمد نور برگزار شده بود، حضور داشت اما آن محفل را به رسم اعتراض ترک کرده‌است.
او هرچند که انتخابات آن کنگره‌ را تقلبی و غیرواقعی می‌داند با آن‌هم می‌گوید که در کنار هیچ یک از شاخه‌های حزب جمعیت اسلامی ایستاده نیست.
خواستار برگزاری کنگره مشترک و واحد با حضور همه طرف‌های این حزب شد.
او افزود: "این‌ کنگره از نظر ما نه معیاری است، نه واقعی است نه هم کنگره طرف قبول ابعاد بزرگ جمعیت و مجاهدین جمعیت اسلامی افغانستان است."
اما مرتضی جلالی مسوول رسانه‌های کنگره جمعیت اسلامی به رهبری عطامحمدنور می‌گوید که در آن کنگره از ۳۳ ولایت افغانستان خانواده‌های قربانیان، فرماندهان، چهره‌های شناخته شده و تاثیرگذار این حزب حضور داشتند و هیچ‌گونه فریبی در آن نبود.
گفته‌های محمداسماعیل در حالی است که در این اواخر اختلاف‌ها میان شاخه‌ حزب جمعیت اسلامی به رهبری عطا محمد نور و شاخه‌ حزب جمعیت اسلامی به رهبری صلاح‌الدین ربانی بیش‌تر شده‌است.
پنج‌شنبه گذشته عطا محمدنور کنگره‌ ای را برگزار کرد و در آن منحیث رئیس حزب جمعیت اسلامی شاخه‌ وابسته به خودش برگزیده‌شد.
پیش از این عبدالشکور واقف حکیمی عضو شورای رهبری این حزب به رهبری عطا محمد نور به رادیو آزادی گفته بود که بربنیاد اساس‌نامه این حزب اعضای شورای رهبری آنان باید ۲۵ تن باشد اما بربنیاد نیازمندی این شمار حالا ۶۱ تن می‌باشد.
XS
SM
MD
LG