لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
یکشنبه ۲۶ ثور ۱۴۰۰ کابل ۰۳:۳۰

تجاوز جنسی بر یک کودک در کابل؛ پولیس: متهم بازداشت شده است


آرشیف، عکس جنبه تزئینی دارد

خانواده‌ای در کابل می‌گوید که بر دختر ۹ سالۀ شان از سوی یک مرد تجاوز جنسی شده است.

این خانواده می‌گوید که دخترش را برای آموزش علوم دینی نزد این مرد فرستاده بود، اما او به این دختر تجاوز جنسی کرد.

عمه این دختر می‌گوید مرد مظنون را به پولیس معرفی کرده است: "این هم روز اولش بود که رفته بود ثبت نام‌ کند و درس بخواند که این کار را در حق او کرد. باز رفتیم خودش را گفتیم‌ پیش شو ما را نشان بده. رفتیم او نفر را پیدا کردیم.‌ همانجا نفر را پدرش بسیار لت‌وکوب هم کرد. حوزه را خواستیم. او را تسلیم کردیم."

در همین‌حال، کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان خواستار پیگرد عاملان تجاوز به این کودک شده است.

ذبیح الله فرهنگ
ذبیح الله فرهنگ

ذبیح‌الله فرهنگ، رئیس نشرات و رسانه‌های این‌کمیسیون گفت: "شدیداً محکوم می‌کنیم. از ادارات عدلی و قضایی می‌خواهیم که عاملان را مورد پیگرد عدلی و قضایی قرار بدهند و در عین زمان بسیار نگران‌کننده است وضعیت کنونی. ما از نهادهای عدلی و قضایی خواهان تطبیق عدالت و مورد پیگرد قرار دادن عاملان این خشونت‌ها هستیم."

از سویی‌هم، فرماندهی پولیس کابل گفته مرد مظنون در بازداشت پولیس است که پس از تکمیل تحقیقات از فرد بازداشت شده، این پرونده به نهاهای عدلی و قضایی فرستاده می‌شود.

فردوس فرامرز سخنگوی پولیس کابل
فردوس فرامرز سخنگوی پولیس کابل

فردوس فرامرز سخن‌گوی پولیس کابل می‌گوید: "نظر به ادعای یک فامیل در مربوطات ناحیه سوم که دخترشان توسط یک فرد مورد تجاوز جنسی قرار گرفته، این فرد شناسایی و بازداشت شد و اعتراف به این می‌کند که محصل است و چوکی‌دار است در آن ساحه. پیش از این به‌خاطر درس خواندن می‌رفته. تا هنوز تحقیق پولیس در این‌ مورد تمام نشده. بعد از ختم تحقیقات دوسیه مظنون یا مظنونین به اداره محترم سارنوالی فرستاده خواهد شد‌."

به گزارش کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان، در سال ۲۰۲۰، سی‌وچهار مورد خشونت جنسی ثبت شده‌است. از جمله ۱۶ مورد تجاوز جنسی، ۴ مورد اجبار به فحشا، ۲ مورد لواط، ۷ مورد آزار و اذیت جنسی و ۵ مورد هم اجبار به برقراری روابط جنسی خلاف رضایت ثبت شده است.

XS
SM
MD
LG