لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
پنجشنبه ۱۶ ثور ۱۴۰۰ کابل ۰۴:۲۱

کاروان زهر

یک قاچاقبر هیرویین در بدخشان بازداشت شد

آرشیف

از قاچاق نزده کیلوگرام هیرویین از بدخشان به ولایت تخار جلوگیری شد.

این هیرویین که از ولسوالی کِشم ولایت بدخشان در یک موتر بارگیری شده و قرار بود از طریق همین ولسوالی به ولایت تخار قاچاق شود، هنگام تلاشی وسایط مواد مذکور کشف و ضبط شد.

ثناالله روحانی سخنگوی قوماندانی امنیه بدخشان به رادیو آزادی گفت که راننده موتر به اتهام قاچاق این مواد دستگیر شده است.

تازه‌ترین خبرهای روز را این‌جا دنبال کنید

بیش از ۱۰۰ کیلوگرام مواد مخدر در ننگرهار کشف و ضبط شد

آرشیف

بیش از یک صد کیلوگرام مواد مخدر در ولایت ننگرهار بدست پولیس افتاد.

پولیس مبارزه با مواد مخدر در ولایت ننگرهار هنگام تلاشی وسایط در ولسوالی‌های خوگیانی، شیرزاد و مومند دره این ولایت ۸۲ کیلوگرام چرس و ۴۰ کیلوگرام تریاک را از سه موتر بدست آورند.

طارق آرین سخنگوی وزارت داخله به رادیو آزادی گفت، در عملیات دوم که در شهر جلال آباد بالای یک محل نگهداری مواد مخدر اجرا شد، در نتیجه آن شانزده و نیم کیلوگرام چرس، مقداری شیشه و مواد کیمیاوی به دست پولیس افتاد.

هشت تن در پیوند به این چهار قضیه قاچاق و نگهداری مواد مخدر دستگیر شده‌اند.

۳۰ قاچاقبر مواد مخدر به زندان محکوم شدند

آرشیف

محاکم مرکز عدلی و قضایی ۳۰ قاچاقبر مواد مخدر را محکوم به مجازات کرد.

محاکم ابتداییه و استیناف مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر ۳۰ قاچاقبر را که از سوی نهادهای امنیتی در پیوند به ۲۶ قضیه قاچاق مواد مخدر دستگیر شده بودند، از سه الی هفت سال حبس محکوم به مجازات کرد.

خالد موحد سخنگوی این مرکز به رادیو آزادی گفت، از نزد افراد محکوم شده ۱۷۳ کیلوگرام هیرویین، ۱۵۳ کیلوگرام تریاک، ۷۵ کیلوگرام شیشه، بیش از ۷۰۰ کیلوگرام چرس و بیش از پنج هزار لیتر مشروبات الکولی بدست آمده بود.

ضبط بیش از ۶۰۰ بوتل مشروب الکولی از ولایت‌های کندز و بلخ

آرشیف

بیش از ۶۰۰ بوتل مشروبات الکولی هنگام قاچاق در ولایت‌های بلخ و کندز ضبط شد.

در اقدام نخست، ۱۵۰ بوتل مشروبات الکولی که از بندر حیرتان در یک موتر بارگیری شده و قرار بود به ولایت سمنگان قاچاق شود، در ساحه دوراهی حیرتان ضبط شد.

دفتر رسانه‌های معینیت مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله به رادیو آزادی گفت که در اقدام دوم، پولیس مبارزه با مواد مخدر به همکاری کارمندان ریاست عمومی امنیت ملی، یک تن را هنگام قاچاق ۵۱۰ بوتل شراب در شهر کندز دستگیر کرد.

دو تن به اتهام این دو قضیه قاچاق دستگیر شده‌اند.

پاکسازی نزدیک به پنج جریب زمین از وجود کوکنار در خوست

آرشیف

نزدیک به پنج جریب زمین در ولایت خوست از وجود بته‌های کوکنار پاکسازی شد.

پولیس خوست سه مورد عملیات را بالای مزارع کوکنار در ولسوالی تنی این ولایت اجرا کرد و در جریان آن چهار و نیم جریب زمین را از وجود بته‌های کوکنار پاکسازی کرد.

در خبرنامه قوماندانی امنیه خوست آمده که قبل از اجرای این عملیات با مردم محل صحبت شده و قرار است عملیات محو مزرعه‌های کوکنار به ولسوالی‌های دیگر این ولایت نیز گسترش یابد.

هفتاد معتاد مواد مخدر از شهر کابل به مراکز ترک اعتیاد منتقل شدند

آرشیف، کمپاین جمع آوری معتادان مواد مخدر در شهر کابل

هفتاد معتاد مواد مخدر از شهر کابل جمع آوری و به شفاخانه ترک اعتیاد انتقال داده شدند.

محمد ظاهر سلطانی رئیس شفاخانه هزار بستر تداوی معتادان ابن سینا به رادیو آزادی گفت، کارمندان ریاست کاهش تقاضا به مواد مخدر به همکاری پولیس، ۷۰ تن معتاد مواد مخدر را از تپه مرنجان مربوطات ناحیه هشتم شهر کابل جمع آوری کردند و آنان را جهت تداوی به مرکز تداوی ابن سینا انتقال دادند.

قابل یاد آوری است که از آغاز سال‌جاری شمسی تا حال، این دومین بار است که معتادان جهت تداوی به مراکز ترک اعتیاد انتقال می‌یابند.

هفت قاچاقبر مواد مخدر در میدان های هوایی افغانستان دستگیر شدند

آرشیف، میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی در کابل

هفت تن هنگام قاچاق مواد مخدر در میدان‌های هوایی افغانستان دستگیر شدند.

کارمندان تحقیقات حساس معینیت مبارزه با مواد مخدر پنج تن را هنگامی در میدان هوایی جلال الدین محمد بلخی در مزار شریف دستگیر کردند که بیش از دو کیلوگرام هیرویین را با استفاده از کپسول‌ها در بطن‌های شان جاسازی کرده و قصد داشتند آنرا به هند قاچاق کنند.

طارق آرین سخنگوی وزارت داخله به رادیو آزادی گفت که در اقدام دوم نیز دو تن حین انتقال بیش از دو کیلوگرام هیرویین، از طریق میدان هوایی حامد کرزی به هند دستگیر شدند.

پولیس پنجشیر از قاچاق چرس جلوگیری کرد

آرشیف، چرس ضبط شده در افغانستان

پولیس ولایت پنجشیر در دو اقدام جداگانه از قاچاق چرس از این ولایت جلوگیری کرد.

در اقدام نخست، چهل کیلوگرام چرس که در یک موتر تونس بارگیری شده و قرار بود به بیرون از پنجشیر قاچاق شود، هنگام بازرسی وسایط در مرکز این ولایت کشف و ضبط شد.

دفتر رسانه های معینیت مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله به رادیو آزادی گفت که در اقدام دوم نیز ۱۰ کیلوگرام چرس هنگامی از یک موتر سراچه بدست آمد که قرار بود به یک ولایت همجوار قاچاق شود.

راننده های این دو موتر به اتهام قاچاق این مواد دستگیر شده اند.

دو تن به اتهام قاچاق مواد مخدر در ننگرهار دستگیر شدند

آرشیف، دو فرد بازداشت شده در ولایت ننگرهار

دو تن هنگام قاچاق بیش از شصت کیلوگرام مواد مخدر در ولایت ننگرهار دستگیر شدند.

در عملیاتی که توسط پولیس مبارزه با مواد مخدر در ولسوالی سُرخرود ولایت ننگرهار اجراء شد، در نتیجه آن ۶۴ کیلوگرام چرس بدست این نیروها افتاد.

جمعه گل همت قوماندان امنیه ننگرهار به رسانه ها گفت که این مواد از یک ولایت همجوار به ننگرهار قاچاق شده بود و قرار بود به خارج از کشور انتقال یابد.

۸ قاچاقبر مواد مخدر در میدان‌های هوایی افغانستان دستگیر شدند

آرشیف، قاچاقبران مواد مخدر

هشت قاچاقبر هنگام قاچاق مواد مخدر از طریق میدان‌های هوایی کشور به خارج دستگیر شدند.

شش تن که می‌خواستند نزدیک به هشت کیلوگرام هیرویین را در بطن‌های شان از طریق میدان هوایی حامد کرزی به هند قاچاق کنند، از سوی کارمندان تحقیقات حساس معینیت مبارزه با مواد مخدر شناسایی و دستگیر شدند.

دفتر رسانه‌های معینیت مبارزه با مواد مخدر به رادیو آزادی گفت که در این اقدام دوم، دو تن که یک و نیم کیلوگرام هیرویین را با استفاده از کپسول در بطن‌های شان جاسازی و قصد داشتند آن را به خارج از کشور قاچاق کنند، در میدان هوایی مولانا جلال‌الدین محمد بلخی در مزار شریف دستگیر شدند.

بیش از ده کیلوگرام مواد مخدر در پکتیا و خوست بدست پولیس افتاد

آرشیف، دستگیری دو قاچاقبر مواد مخدر

بیش از ده کیلوگرام مواد مخدر در ولایت‌های پکتیا و خوست بدست پولیس افتاد.

در عملیات نخست که توسط پولیس مبارزه با مواد مخدر در مرکز ولایت خوست بالای یک مرکز فروش مواد مخدر اجرا شد، در جریان آن چهار و نیم کیلوگرام شیشه بدست این نیروها افتاد.

طارق آرین سخنگوی وزارت داخله به رادیو آزادی گفت که در عملیات دوم در ولسوالی احمد آبای ولایت پکتیا، یازده کیلو و ۷۰۰ گرام چرس از یک منزل مسکونی بدست آمد.

دو تن در این دو قضیه نگهداری مواد مخدر دستگیر شده اند.

بیش از ۴۰ کیلوگرام مواد مخدر در یک عملیات در کابل کشف و ضبط شد

آرشیف

پولیس کابل با اجرای یک عملیات در ولسوالی شکردره، بیش از چهل کیلوگرام مواد مخدر را از آن بدست آورد.

فردوس فرامرز سخنگوی قوماندانی امنیه کابل به رادیو آزادی گفت که پولیس با اجرای عملیات بر یک منزل در ولسوالی شکردره ولایت کابل، ۴۰ کیلوگرام چرس و نزدیک به دو کیلوگرام تریاک را از آن بدست آورد.

یک تن به اتهام نگهداری این مواد دستگیر و یک تفنگچه نیز از وی بدست آمده است.

وزارت داخله: ۴۰ فروشنده مواد مخدر در افغانستان دستگیر شدند

آرشیف

چهل فروشنده مواد مخدر به شمول یک قاچاقبر تحت تعقیب پولیس دستگیر و به نهادهای عدلی و قضایی معرفی شدند.

دفتر رسانه‌های معینیت مبارزه با مواد مخدر وزارت داخله به رادیو آزادی گفت، پولیس مبارزه با مواد مخدر با اجرایی عملیات به منظور دستگیری فروشنده گان مواد مخدر در ۲۲ ولایت افغانستان، ۳۹ فروشنده مواد مخدر را همراه با نزدیک به ۳۰ کیلوگرام مواد مخدر، شامل هیرویین، شیشه، تابلیت‌های نشه‌آور، چرس و مشروبات الکولی دستگیر کرد.

در یک اقدام دیگر، پولیس ننگرهار یک قاچاقبر تحت تعقیب را زمانی دستگیر کرد که می‌خواست نزدیک به سه کیلوگرام هیرویین را در داخل قاب‌های چوبی میوه خُشک جاسازی و آن را به خارج از افغانستان قاچاق کند.

ضبط نزدیک به ۴۰۰ لیتر مشروبات الکولی و مواد مخدر در هرات

آرشیف

نزدیک به ۴۰۰ لیتر مشروبات الکولی و مواد مخدر در ولایت هرات توسط پولیس ضبط شد.

در اقدام نخست، پولیس مبارزه با مواد مخدر قوماندانی امنیه هرات با اجرایی عملیات بر یک منزل در شهر هرات، ۳۷۰ کیلوگرام کشمش تخمر شده و ۱۰ لیتر شراب را ضبط کرد.

عبدالاحد ولی‌زاده سخنگوی قوماندانی امنیه هرات به رادیو آزادی گفت که در اقدام دوم، یک تن که می‌خواست ۱۱ کیلوگرام چرس را بالای پرچون فروشان در شهر هرات به فروش برساند، توسط پولیس دستگیر شد.

بیش از صد جریب مزرعه کوکنار در ننگرهار تخریب شد

آرشیف، تخریب مزرعه کوکنار

بیش از یک صد جریب زمین در ولایت ننگرهار از بته‌های کوکنار پاکسازی شد.

به ادامه عملیات محوه مزرعه‌های کوکنار در ولایت‌های گرمسیر افغانستان، پولیس ننگرهار ۹۱ جریب زمین را در ولسوالی خوگیانی، ۱۹ جریب زمین را در ولسوالی سپین غر و شش جریب زمین را نیز در ولسوالی رودات از وجود بته‌های کوکنار پاکسازی کرد.

عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار به رادیو آزادی گفت، تلاش می‌شود تا این کمپاین به همکاری مردم ادامه یابد و سایر مناطق دیگر نیز از بته‌های کوکنار پاکسازی شود.

ضبط بیش از ۹۰ کیلوگرام مواد مخدر از یک منزل مسکونی در پکتیا

آرشیف

بیش از ۹۰ کیلوگرام مواد مخدر از یک منزل در ولایت پکتیا بدست آمد.

محمد لعل امیری سخنگوی قوماندانی امنیه پکتیا به رادیو آزادی گفت، پولیس مبارزه با مواد مخدر این ولایت به تاریخ ۱۷ حمل عملیاتی را در مرکز این ولایت بالای یک منزل مسکونی اجرا کرد که در جریان آن ۹۳ کیلوگرام چرس از این منزل بدست آمد.

کسی به اتهام نگهداری این مواد دستگیر نشده است.

بیشتر "لود" شود

XS
SM
MD
LG