لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
چهارشنبه ۲۵ حمل ۱۴۰۰ کابل ۰۶:۲۰

پیروزی صفری با استقبال گرم مردم و مقام‌های حکومتی روبه‌رو شده است


حسین‌بخش صفری، ورزشکار مبارزات آزاد افغانستان

پیروزی حسین‌بخش صفری، ورزشکار مبارزات آزاد افغانستان در برابر حریف قدرتمند روسی‌اش، استقبال گرم مردم و مقام‌های دولتی افغانستان را در پی داشته است.

"صفری بیهوده خلق نشده"، این شعار همیشگی حسین‌بخش صفری است.

این ورزشکار مبارزات آزاد می‌گوید رسالتش این است که در مسابقات خوب بدرخشد، با تمام نیرو تمرین کند تا بتواند حریفانش را برای خوشی مردم افغانستان شکست بدهد.

او می‌گوید: "صفری رسالت ایمانی و وجدانی را که در برابر مردم و فامیل خود دارد، باید ادا بکند. به همین اساس تلاش می‌کنم تا این مسئولیت را به درستی انجام بدهم. همیشه برنامه و استراتیژی مبارزه را با خود دارم. قبل از مسابقه حریف خود را مطالعه می‌کنم که نکات ضعف و قوتش را شناسایی کنم".

آقای صفری حریف قدرتمند روسی‌اش را دیشب در مسکو در روند سوم مبارزه به زانو درآورد.

این مسابقه در چهارچوب "مسابقات قهرمانی ای‌اف‌سی حبیب‌الله نورمحمدف" برگزار شد. آقای صفری اولین ورزشکار افغان است که در چهارچوب این مسابقات مبارزه می‌کند.

پیروزی او استقبال گسترده مردم و مقام‌هامی دولتی افغانستان را در پی داشته است.

محمد‌اشرف غنی رئیس جمهوری، عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی و سرور دانش معاون دوم رئیس جمهوری افغانستان پیروزی او را تبریک گفته‌اند.

حسین‌بخش صفری، ورزشکار مبارزات آزاد افغانستان
حسین‌بخش صفری، ورزشکار مبارزات آزاد افغانستان

لحظاتی پس از پیروزی آقای صفری شبکه‌های اجتماعی در افغانستان پر از شادباش و تبریکی شد. شماری از مردم در کابل گفتگو نظر خود را در این مورد با رادیو آزادی در میان گذاشتند.

از جمله مریم عزیزی و احمد جان گفتند: "من بسیار خوشحال هستم به خاطر پیروزی آقای صفری. ورزشکاران افغان با تحمل فشارهای گوناگون برای یک‌پارچه شدن ملت خود تلاش می‌کنند. پیروزی آقای صفری بر لبان مردم ما لبخند می‌آورد. باید حمایت و تشویقش کنند."

او افزود: "مسابقاتی که در روسیه برگزار شد و [صفری در آن] برنده شد، جای خوشی برای همه است و یک دستاورد ملی است و برایش تبریک می‌گویم."

آقای صفری در سال ۱۳۹۶ در رشته جوجیتسو در مسابقات آسیایی ترکمنستان مدال طلای پنجمین دوره بازی‌های داخل تالار ورزش رزمی آسیا را به نام افغانستان ثبت کرد.

از سوی دیگر، محمدصابری رئیس فدراسیون جوجیتسوی افغانستان به رادیو آزادی گفت که آقای صفری در چند مسابقه دیگر، از جمله مسابقات قهرمانی آسیا مغلستان، مسابقات امارات، روسیه و مسابقات دیگر دستاوردهایی داشته و به قهرمانی رسیده است.

XS
SM
MD
LG