لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۲۴ حمل ۱۴۰۰ کابل ۰۰:۱۶

فرار از قرنطین؛ شهروند ناروی نتوانست به سرمنزل مقصود برسد


آرشیف

یک شهروند ناروی که در اوایل این هفته سفرش را با سکی از سویدن از طریق کوه‌های بلند پر برف به سوی ناروی آغاز کرده بود می‌گوید، از شوق قصد این سفر را نداشته است.

این شهروند ناروی نه ورزشکار بود، نه قاچاقچبر و نه هم سرقت کرده بود، اما او برای فرار از قرنطین در هوتل محل اقامتش، این مسیر خطرناک را برای رفتن انتخاب کرد.

تروند هیلگه رونینگ کارمند موسسۀ نجات "نورشکی فوکلیب" می‌گوید، این شخص می‌خواست به ناروی برود، برخی اسنادش را بگیرد و دوباره به سویدن برگردد.

زیرا او در یک پروژه ساختمانی در سویدن کار می‌کند و برای آنکه خود را از قرنطین حفظ کرده باشد، می‌خواست بدون اینکه کسی بداند، از کوه‌های پر برف عبور کند.

رونینگ در دهکدۀ "تیدل" در سرحد ناروی با سویدن به خبرگزاری فرانس پرس گفته است، این شخص باید ۴۰ کیلومتر مسافت را با سکی از طریق کوه‌های بلند طی می‌کرد، اما شام شنبه بعد از طی ۲۵ کیلومتر درگیر هوای نامساعد و توفانی شد.

به گفتۀ رونینگ، این شهروند ناروی در ابتدا توسط مردی که مسئول تغذیۀ آهوها بود نجات داده شد و تا رسیدن گروه نجات، دو ماهی‌گیر از او مواظبت کردند. او افزود که این مرد از کوه های بسیار بلند و خطرناک عبور کرده بود.

بعد از اینکه گروه نجات این شهروند ناروی را به پولیس تحویل داد، پولیس به خبرگزاری فرانس پرس گفت، این شخص باید نتیجۀ آزمایش منفی کرونا را با خود داشته باشد، در غیر آن مجبور خواهد بود ده روز را در قرنطین سپری کند.

این شهروند ناروی که از افشای نامش خودداری شده، هنگامی‌که پولیس او را بدرقه می‌کرد، خیلی عصبانی بود، فریاد می‌زد و عذرخواهی نمی‌كرد.

چون حتی با گذشتن از کوه‌های خطرناک و پر برف هم نتوانسته بود از قرنطین وضع شده به خاطر جلوگیری از همه‌گیری ویروس کرونا، فرار کند.

XS
SM
MD
LG