لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
شنبه ۲۸ حمل ۱۴۰۰ کابل ۰۹:۱۴

۱۰ تن به اتهام قتل یما سیاووش و کشتار‌ هدفمند دیگر بازداشت شده اند


ده تروریست طالب که به اتهام کشتار هدفمند از سوی پولیس بازداشت شده اند.

وزارت داخله افغانستان گفته که ده تن را به اتهام ترور‌ و چندین حمله به شمول حمله بر یما سیاووش خبرنگار پیشین و آمر حوزه پنجم پولیس، بازداشت کرده است.

دستگیری ده تن به اتهام دست داشتن در چندین حمله به شمول قتل یما سیاوش و آمر پیشین حوزه پنجم امنیتی شهر کابل.

وزارت داخله افغانستان گفته که این گروه ده نفری در حمله‌های متعدد دیگر در شهر کابل نیز دست داشته و به جرم خود اعتراف کرده است.

طارق آرین سخنگوی این وزارت روز پنجشنبه در هنگام ظاهر شدن این گروه در برابر دوربین رسانه‌ها گفت: "این افراد درحمله بر نیروهای امنیتی، قضات و سارنوالان، یما سیاووش، کوچی آمر پیشین حوزه پنجم امنیتی شهر کابل اعتراف کرده اند. همچنین در حمله بالای وسایط نظامی و کشتن سه نظامی افغان نیز اعتراف کرده اند."

آقای آرین افزوده است که این ده تن وابسته به گروه طالبان که سردسته آنان قاری صبور است، از شاه شهید و گلبته شهر کابل، ولسوالی بره‌کی برک ولایت لوگر و ولایت لغمان بازداشت شده اند.

به گفته او، تلاش جریان دارد تا همکاران دیگر این گروه که در قتل‌های هدفمندانه و حمله بر نیروهای امنیتی دست دارند نیز گرفتار شوند.

ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان در واکنش به این در برگهٔ تیوترش این ادعاها را بی‌بنیاد خوانده و اعتراف‌های پخش شده را جعلی گفته است.

در این حال خانواده یما سیاووش گفته است هنگامی چنین اسناد برای آنان معتبر خواهد بود که تمام تصاویر دوربین‌های بانک مرکزی و اطلاعات لازم دیگر با آنان در میان گذاشته شود.

خانواده یما سیاووش در پیامی که به رادیو آزادی فرستاده گفته است: "هرنوع انکشاف در قضیه ترور یما سیاووش به شمول بازداشت‌ها و سایر اطلاعات استخباراتی زمانی معتبر و پذیرفتنی خواهد بود که تصاویر ضبط شده بانک مرکزی و دیگر اطلاعات از زمانی تقرری تا قتل یما سیاووش به اثبات برسد."

یما سیاووش خبرنگار و گرداننده برنامه‌های سیاسی پیشین شبکه تلویزیونی طلوع نیوز
یما سیاووش خبرنگار و گرداننده برنامه‌های سیاسی پیشین شبکه تلویزیونی طلوع نیوز

اما وزارت داخله گفته که تصاویر بانک مرکزی به خانواده یما سیاوش و شماری از مسئولان رسانه‌ها نمایش داده شده است_گفته‌هایی که خانواده یما سیاووش آن‌را رد می‌کند.

یما سیاووش مشاور رسانه‌ای بانک مرکزی افغانستان، در ۱۷ عقرب سال ۱۳۹۹ خورشیدی با دو همکارش در مکروریان کابل در انفجار ماین مقناطیسی کشته شد.

XS
SM
MD
LG