لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
سه شنبه ۲۱ ثور ۱۴۰۰ کابل ۰۸:۵۵

هند مجوز استفاده از واکسین روسی را صادر می‌کند


واکسین ضد ویروس کرونا ساخت روسیه

انتظار می‌رود که هند مجوز استفادهٔ اضطراری را برای واکسین تولید روسیه صادر کند تا به جمعیت یک میلیارد و سه صد میلیونی این کشور دور سوم واکسین ضد کووید -۱۹ تزریق شود.

در حالیکه موج دوم شیوع ویروس کرونا در هند شدت گرفته این کشور به کمبود واکسین رو به رو است.

صندوق سرمایه گذاری روسیه دیروز دوشنبه گفت که اداره عمومی کنترل داروی هند واکسین اسپوتنیک وی را تصویب کرده است.

این صندوق که مسئولیت بازاریابی این واکسین را در خارج از روسیه به عهده دارد، گفت: "هند پُر جمعیت ترین کشور است که برای بدست آوردن واکسین روسیه ثبت و راجستر کرده است."

در اعلامیه رسمی صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه گفته شده که ۶۰ کشور جهان با جمعیت ۳ میلیارد نفر استفاده از سپوتنیک وی را تصویب کرده اند.

شرکت دواسازی داکتر ریدی هند، شریک صندوق سرمایگذاری مستقیم روسیه در محل است.

هند، بزرگترین تولید کننده واکسین در جهان بود که شراکت استراتژیک میان صنایع دواسازی هند و صندوق سرمایه گذاری روسیه را برای ساخت واکسین سپوتنیک وی مهم می‌داند.

پس از بررسی نتایج واکسین سپوتنیک وی روسیه تولید انستیتوت گامالیای مسکو که در مجله طبی لانست در ماه فبروری منتشر شد، این واکسین ۹۱ اعشاریه ۶ درصد در برابر بیماری کووید- ۱۹ مؤثریت دارد.

هند از لحاظ شمار افراد مبتلا به کووید- ۱۹ و قربانیان ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا از برازیل که از آغاز شیوع این ویروس در ردیف دوم قرار داشت پیشی گرفته است.

در هند، در بیست و چهار ساعت گذشته نزدیک به ۱۶۹ هزار مورد مثبت تازه ثبت شده و شمار جان باختگان ناشی از آن به بیش از ۹۰۰ نفر می‌رسد.

در هند ارقام رسمی نشان می‌دهند که از آغاز شیوع ویروس کرونا سیزده و نیم میلیون نفر به این ویروس مبتلا شده و تا کنون بیش از ۱۷۰ هزار نفر به خاطر همه‌گیری ویروس جان باخته اند.

XS
SM
MD
LG