لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
چهارشنبه ۲۲ ثور ۱۴۰۰ کابل ۰۶:۳۱

الکسی ناوالنی به شفاخانه منتقل می‌شود


الکسی ناوالنی منتقد کرملین. February 20, 2021

مقام‌های روسی می‌گویند، الکسی ناوالنی منتقد سرسخت کرملین به دلیل نگرانی سلامتی اش به یک شفاخانه در نزدیک جایی که در توقیف به سر می برد منتقل خواهد شد.

مقام‌های زندان در منطقه ولادیمیر روسیه وضعیت صحی الکسی ناوالنی را قناعت بخش خوانده و گفته اند که او روزانه از سوی داکتر معاینه می‌شود و اخیراً برای ناوالنی گرفتن ویتامین تجویز شده.

پیش از این داکتر شخصی ناوالنی و سه داکتر دیگر از جمله یک متخصص امراض قلبی در نامۀ اخیر هفته به سازمان زندان فدرال روسیه از این نهاد خواستند تا اجازۀ دیدار با الکسی ناوالنی برای شان داده شود زیرا آنها ابراز نگرانی کرده بودند که ممکن او با سکتۀ قلبی رو به رو شود.

کیرا یارمیش سخنگوی الکسی ناوالنی آخر هفته هشدار داد که اگر در مورد سلامتی آقای ناوالنی اقدامات جدی صورت نگیرد او ممکن است جانش را از دست دهد.

ناوالنی پیش از بازداشت از سوی مقام‌های روسی، برای تداوی به جرمنی رفته بود جایی که تشخیص شد که او با مواد زهری نوویچوک مسموم شده است.

او در ماه جنوری گذشته در میدان هوایی بازداشت شد.

ناوالنی به اتهام فساد اداری مدت دونیم سالۀ زندان را سپری می‌کند اما او و طرفدارانش بارها گفته اند که بازداشت ناوالنی انگیزۀ سیاسی دارد.

وضعیت صحی ناوالنی در حال حاضر بر روابط میان روسیه و غرب تأثیر گذاشته.

جیک سالیوان مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری ایالات متحده امریکا
جیک سالیوان مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری ایالات متحده امریکا

جیک سالیوان مشاور امنیت ملی رئیس جمهور جو بایدن دیروز ۱۸ اپریل گفت که واشنگتن به مسکو هشدار داده که اگر ناوالنی در زندان جان دهد عواقب ناگواری خواهد داشت.

انتظار می‌رود که وزرای خارجه اتحادیۀ اروپا امروز دوشنبه (۱۹ اپریل) در مورد موضوع زندانی بودن الکسی ناوالنی از سوی روسیه گفت‌وگو کنند.

طرفداران الکسی ناوالنی پس از بازداشت او تا کنون چندین تظاهرات گسترده را در شهرهای مختلف روسیه راه اندازی کرده اند.

آنها روز گذشته هم از مردم خواستند که در ۲۱ اپریل اعتراضات گسترده را در سرتاسر روسیه راه اندازی کنند.

ولادیمیر میلوف یکی از متحدان نزدیک ناوالنی امروز اعلام کرد که برای جلوگیری از دستگیری، از روسیه فرار کرده است.

XS
SM
MD
LG