لینک‌های قابل دسترسی

خبر تازه
دوشنبه ۲۰ ثور ۱۴۰۰ کابل ۰۸:۳۵

به داکتران و وکیل مدافع الکسی ناوالنی اجازه دیدار با او داده نشد


الکسی ناوالنی منتقد سرسخت کرملین در زندان

چندین داکتر روز سه‌شنبه (۲۰ اپریل) با دستان خالی از زندانی که الکسی ناوالنی منتقد سرسخت کرملین در آن نگهداری می‌شود، باز گشتند.

ناوالنی پس از برهم خوردن وضعیت صحی‌اش به دنبال اعتصاب غذایی سه هفته‌یی، یکشنبه به زندان ولادیمیر در ۱۸۰ کیلومتری شرق مسکو منتقل شد.

همکاران و وکیل مدافع او می‌گویند که وضعیت صحی ناوالنی به صورت تدریجی به سوی بدتر شدن روان است.

اناستازیا واسیلییفا داکتر شخصی الکسی ناوالنی که گروهی از معالجان را در نزدیک زندان ولادیمیر رهبری می‌کرد، گفت که برای چندین ساعت منتظر ماندند اما در نهایت به آنها اجازه ورود به زندان و دیدار با ناوالنی داده نشد.

اناستازیا واسیلییفا داکتر شخصی الکسی ناوالنی (چپ) و حامیان ناوالنی در عقب شفاخانه که گفته می شود برای درمان در آن منتقل شده است
اناستازیا واسیلییفا داکتر شخصی الکسی ناوالنی (چپ) و حامیان ناوالنی در عقب شفاخانه که گفته می شود برای درمان در آن منتقل شده است

او گفت: "اینجا داکتر، دو پروفیسور طب و یک داکتر عصبی با ما استند. به هیچ یک ما اجازه داده نشد که با مریض خود دیدار کنیم. از ساعت ۹ صبح منتظر استیم. گرد و خاک می‌خوریم. در واقع بی احترامی آشکار به مسلک ماست."

الکسی ناوالنی که مخالف سرسخت ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه است، در ۳۰ مارچ پس از آن دست به اعتصاب غذایی زد که برایش اجازه داده نشد با داکتران معالجش به خاطر درد کمر و بی حس بودن پا هایش دیدار کند.

مسئولین زندان ولادیمیر می گویند که برای ناوالنی هر گونه نیازمندی صحی فراهم شده و وضعیت او در حال حاضر بهتر است.

اما اولگا میخایلوفا وکیل مدافع الکسی ناوالنی روز سه شنبه (۲۰ اپریل) به خبرنگاران گفت که موکلش خیلی وزن باخته و کارمندان صحی نتوانسته اند او را به درستی درمان کنند.

ناوالنی پس از آنکه در ماه اگست پارسال توسط مادۀ به نام نوویچوک مسموم شد، برای معالجه به جرمنی انتقال یافت.

او پس از بهبودی، دوباره در ماه جنوری امسال به روسیه بازگشت اما در میدان هوایی مسکو بازداشت و سپس روانه زندان شد.

حکومت روسیه هر گونه دست داشتن در قضیۀ مسموم ساختن الکسی ناوالنی را رد می‌کند و بر او اتهام می‌بندد که مقررات بازداشت گذشته را به اتهام اختلاس، نادیده گرفته. اما این اتهام از سوی ناوالنی همواره رد شده است.

XS
SM
MD
LG